Top Baneris

A. Baranausko muziejinė kalva sulaukė 8 pasiūlymų

2023 gegužės 5 d.
Antano Baranausko kletele
A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Antano Baranausko klėtelės aplinkai jau rengiamos realios permainos. Muziejinės kalvos Anykščiuose infrastruktūros atnaujinimo ir kompleksinės plėtros atviro projekto konkursui buvo pateikti ir dėl geriausio ateities varianto varžosi aštuoni darbai, informuojama pranešime spaudai.

Gegužės 6 d. A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejus parodų salėje (Muziejaus g. 6A, Anykščiuose) atidaroma ir visą mėnesį veiks paroda, skirta Muziejinės kalvos infrastruktūros atnaujinimo ir kompleksinės plėtros atviro projekto konkurso darbams pristatyti. Konkurse varžosi aštuonios architektūrinės koncepcijos. Konkurso darbų parodą galima aplankyti iki birželio 2 d. Muziejaus darbo valandomis. Anykščių gyventojai ir svečiai kviečiami balsavimu pareikšti nuomonę apie labiausiai patikusį architektų kūrinį. 

Architektūrinio konkurso metu siekiama išrinkti geriausią architektūrinį projektą, kuris šiuolaikiškomis ir jautriomis vietai priemonėmis sujungtų vertingus kultūrinius objektus, būtų išplėstas jų funkcionalumas, išgryninta ir į miesto gyvenimą integruota Anykščių muziejinė kalva.

Architektūrinės koncepcijos dėmesio centre – A. Baranausko klėtelė, kurioje poetas sukūrė lyrinę romantinę poemą „Anykščių šilelis“. Ją saugantis gaubtas nebeatlieka muziejinio objekto tausojimo funkcijos, dėl to svarbu jį pakeisti ir kartu išplėsti funkcionalumą, klėtelę tinkamai atveriant ir eksponuojant žmonėms.

Susipažinkite su pateiktais darbais:

KLĖTIS

8 KLETIS

IŠTAKOS

1 ISTAKOS

ŠILELIS ATGYJA

7 SILELIS ATGYJA

SODAS AŽUPĖS

2 SODAS AZUPES

KERAS

6 KERAS

VERANDA

4 Veranda

CITA, CIUTA

3 cita ciuta

SODYBA

5 SODYBA

Daugiau apie pasiūlytus projektus.

Konkurso darbus recenzuos architektė-kultūros paveldo ekspertė Marija Nemunienė. Konkurso darbus vertins ekspertų komisija, sudaryta iš Anykščių rajono savivaldybės atstovų ir kviestinių ekspertų-architektų. Komisijoje dirbs: Anykščių rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja Daiva Gasiūnienė ir šio skyriaus specialistė architektė Dalė Vileitienė, Paleko architektų studijos architektas Rolandas Palekas, biuro „Išora & Lozuraityte studio for architecture“ architektė Ona Lozuraitytė ir architektūros biuro „Dukart jot“ architektas-urbanistas Vytautas Buinevičius. 

Projekto konkurse tris pirmąsias užėmusius dalyvius numatyta apdovanoti piniginiais prizais (premijomis). Projekto konkurso laimėtojams apdovanoti iš viso skiriamas 10 tūkst. eurų prizinis fondas.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video