Dėl savo aptakios, lenktos išorės vizualizacijoje „Project Hive“ atrodo ne kaip įprasta mokykla, o labiau sveikatingumo centras ar muziejus. Išskirtinę konstrukcijos išvaizdą lems 3D spausdinimas. Lvivo mokymosi įstaigos sienos atspausdintos netoli jos teritorijos vos per 40 valandų naudojant COBOD platforminį spausdintuvą, kuris pagal skaitmeninius brėžinius lieja betoną. Organizacija „Team4UA“, užsiimanti mokyklos statybomis, įsitikinusi, kad 3D spausdinimo technologija tvaresnė ir greitesnė nei tradicinė statyba. Tačiau vieno aukšto priestato projektas vis dar nebaigtas.
Tai pirmoji 3D spausdintuvu gaminama švietimo įstaiga Europoje ir pirmasis pastatas, kuris karo zonoje buvo spausdinamas 3D formatu, teigia Jeanas-Christophe’as Bonisas, už bandomąjį projektą atsakingos ne pelno organizacijos „Team4UA“ įkūrėjas.
„Aš nesu statybininkas. Nenoriu būti architektu ar kūrėju… Bet pasitelkę robotiką, dirbtinį intelektą, technologijas galime paspartinti statybas“, – interviu CNN sakė J.-Ch. Bonisas.
„Project Hive“ mokyklai suteiks keturias papildomas klases. Tikimasi, kad jei projektas pasiseks, „3D spausdinimas taps vienu iš vietinės statybos įrankių Ukrainoje“.
Tokia statyba gali būti žymiai greitesnė ir, kai kurių ekspertų nuomone, tvaresnė nei tradiciniai statybos metodai.
„Team4UA“ bendradarbiavo su Ukrainos studija „Balbek Bureau“ kuriant mokyklos dizainą, o architektų studija „Ars Longa“ konsultavo dėl inžinerijos. Vieno aukšto projektas turėjo būti pradėtas 2022 m. rugsėjį ir baigtas su apdaila per tris mėnesius. Tačiau Rusijos oro antskrydžiai ir bombardavimas visoje šalyje 2022 m. spalį ir lapkritį paveikė infrastruktūrą, įskaitant elektros tinklus, dėl to Lvive buvo nutrūkęs elektros energijos tiekimas. „Project Hive“ buvo pristabdytas, nes energijos tiekimas nebuvo nuoseklus, taip pat buvo nesaugu atgabenti spausdintuvą.
Tik praėjusią vasarą padėtis Lvive stabilizavosi, buvo visiškai atstatytas elektros tiekimas. Tada atgabentas spausdintuvas ir pradėti darbai. Tiesa, organizacija susiduria su finansavimo trūkumu, todėl projektas šiuo metu dar neužbaigtas.
Pagal CNN parengė Deimantė Daugintytė