Neutralus minimalizmas šiuolaikiškam gyvenimo būdui – kaip sukurti tokio stiliaus interjerą bute? 

Neutralus minimalizmas šiuolaikiškam gyvenimo būdui – kaip sukurti tokio stiliaus interjerą bute? 

01 1 scaled

Jolanta Ružinskaitė

Objekto pavadinimas: butas Užupyje

Objekto plotas: 42 kv. m

Interjero autoriai: „FORM studio“ (Laura Krivienė)  

Fotografas: Leonas Garbačauskas

Interjero dizainerio užduotis yra šiuolaikinį gyvenimo būdą sujungti su turima patalpa ir tą sąveiką tinkamai įkūnyti. Tuščia, sienų įrėminta erdvė yra tarsi drobė, kurioje užsimojęs dailininko teptuku, jis tapo geriausią savo paveikslą. Nuomai skirtame dviejų kambarių bute Užupyje harmoniją kuria viena kitą papildančių formų, tekstūrų ir spalvų visuma, atskiras erdves sujungianti į bendrą kontekstą, kur „FORM studio“ interjero architektė Laura Krivienė pritaikė holistinio planavimo principus. 

Minimalistinio stiliaus interjerui būdingas erdvės, laisvės ir lengvumo pojūtis. Tvarka kuria vizualinės ramybės aurą. Čia nėra vietos nereikalingiems objektams, tačiau dėmesys skiriamas detalėms ir galimi kontrasto akcentai. Šviesa, neutralios žemės spalvos bei natūralios medžiagos yra šios filosofijos dalis. Išgrynintos linijos atspindi funkcionalų modernumą. Tokio stiliaus interjero kūrimas įkūnija principą „mažiau yra daugiau“. 

Harmoningos erdvės planas 

Įrengiant gyvenamosios paskirties patalpas interjero architektė kviečia atkreipti dėmesį į vaizdą, matomą pro langus. Jis gali pasufleruoti erdvių planą, kaip tai nutiko kuriant 42 kv. m buto Užupyje interjerą. Toks modeliavimas čia tarsi padeda išsaugoti ryšį su gamta – būnant virtuvėje-svetainėje ar miegamajame galima gėrėtis metų bėgyje kintančiais medžių apdarais. Tik įžengus į butą langas kvieste kviečia prieiti arčiau prie jo, o iš ten atsiveria centrinė atviro plano erdvė. 

Patalpos paskirtis bei dydis taip pat daro įtaką interjero dizainui. Nuomai skirtas butas turi turėti visas komfortiškam gyvenimui reikalingas funkcijas ir būti estetiškai patrauklus. Tai atspindi ir sumaniai parinktų baldų formos bei spalvos. Vizualią harmoniją virtuvės patalpoje išlaikyti padeda baltos sienų spalvos. Šį principą dizainerė pritaikė ir koridoriuje, o intensyvaus naudojimo vietose panaudojo praktišką natūralios smėlio spalvos ąžuolo faneruotę. 

Modernumas žemiškų spalvų fone

Neutralūs atspalviai išlieka patrauklūs visais laikais dėl savo funkcionalaus suderinamumo ir spinduliuojamo šilto tono. Jie puikiai tinka miegamajame ar dažno naudojimo zonose, pavyzdžiui, svetainė. Nuomai skirtam būstui tikslinga parinkti nuosaikesnių spalvų paletę. 

Projektuodama interjerą dizainerė dviejų kambarių buto karkasui priderino šviesias kremines spalvas bei šviesius audinius. Tamsesni tonai kiekvienoje patalpoje pabrėžia jų pagrindines zonas. O balta, lengvumu spinduliuojanti spalva, ne tik vizualiai padidina esamas erdves, bet ir išryškina objektų linijas bei formas. Stiliaus ir charakterio šiam būstui suteikia juoda spalva – rankenos, šviestuvų dekoro detalės, vonios santechnika ir kai kurie jungikliai bei rozetės.  

Formų ritmas

Interjere vyrauja švarūs vertikalūs ritmai bei apvalinti kampai, kuriuos projekto autorė minimalistinio stiliaus būstui parinko neatsitiktinai. Šios formos tarsi pačios prisitaikė prie patalpų. Užapvalinti kampai leido suprojektuoti maksimalaus ilgio koridoriaus spintą bei TV spintelę jas pilnai privedant prie miegamojo durų. Toks unikalus efektas sukuria elegantišką „įsiurbimo jausmą“ tarsi parodydamas kryptį į miegamąjį. Kita vertus, tai leidžia išnaudoti erdvę nepaliekant tuščių ir aštrių kampų. 

Vertikalios frezuotos juostos miegamojo spintos bei vonios spintelės fasade kuria aukščio pojūtį ir įrėmina erdvę. Vizualiai toks fasadas paslepia durelių skaidymą ir atrodo it vientisa plokštė. Šis vertikalus ritmas baldą suniveliuoja su sienos dekoru palikdamas vietos papildomiems akcentams, jų prireikus. Šviestuvų linijos atspindi baldų formas sustiprindamos harmoningo vientisumo jausmą. 

Medžiagų atmosferiškumas

Pasak projekto autorės, šiuolaikiniuose namų interjeruose vis dažniau naudojamos natūralios medžiagos. Jos yra ne tik palankios aplinkai, bet ir pratęsia sąsają su už buto langų esančia gamta. Kita vertus, šioms medžiagoms yra būdingi kokybės, estetiško praktiškumo bei ilgaamžiškumo standartai. 

Šiam interjerui dizainerė parinko smėlio spalvos ąžuolo parketlentes jas derindama su tos pačios medienos korpusinių baldų faneruote. Šis derinys bute kuria spalvinį vientisumą. 

Virtuvės stalviršis, sienutė, valgomojo stalo bei TV spintelės viršus yra pagaminti iš kvarcinio akmens. Jo subtilus marmurą primenantis raštas interjerui suteikia rafinuotos prabangos. Tekstūriniai lovos karkaso bei galvūgalio, sofos ir valgomojo kėdžių audiniai švelniai apibrėžia šių baldų formas, o užuolaidos atspindi šį efektą ir bute sukuria papildomo jaukumo. 

Kontrasto efektas

Projektuojant interjerą, vonios patalpa kartais gali tapti tikru iššūkiu, kai nedidelėje erdvėje reikia sutalpinti daug – skalbyklę, skalbinių krepšį, spinteles ir kt. 

Vizualiai padidinti vonios kambarį interjero architektei pavyko įmontavus didelį veidrodį bei pritaikius kontrasto elementus. Baltų plytelių fone sumontuoti juodos spalvos dušo stiklo rėmas bei santechnikos įrengimai priverčia stabtelėti iš netikėtumo. Svečių patogumui, dviejose sieninėse spintelėse virš praustuvo ir klozeto yra daug vietos daiktams. Dar vienas praktiškas sprendimas – iš lieto akmens kartu su stalviršiu pagamintas praustuvas, tobulai integruotas į numatytą nišą spintelei. Estetišką funkcionalumą atspindi tamsiai pilkos spalvos terrazzo rašto vonios grindų plytelės. 

[su_note note_color=”#fbfbf9″ radius=”6″]

UAB „Veritas Ana“ tiekiamas Neolith Montblanc-Silkmatte Finish dirbtinio granito akmuo Vilniaus senamiesčio širdyje – bute Užupyje kuria ilgaamžišką funkcionalumą. Šis projektas apima virtuvės stalviršį, sienelę, valgomojo stalo ir TV spintelės viršutines dalis.

Neolith Montblanc-Silkmatte Finish yra išskirtinė medžiaga, kuri subtiliai suderina prabangą, funkcionalumą, estetiką ir praktiškumą. Šio dirbtinio granito akmens paviršius kuria šiltą bei elegantišką atmosferą ir puikiai tinka šiuolaikiniam interjerui. Jis pasižymi ir nepriekaištingos matinės apdailos savybėmis – jos ne tik pabrėžia įsimintiną dizainą, bet ir atsparumą įbrėžimams, aukštai temperatūrai bei dėmėms. Šiam gaminiui taip pat suteikiama ilgaamžiškumo garantija.

07 1

20 metų patirtį turinti UAB „Veritas Ana“ specializacija: akmens pjovimas, frezavimas ir montavimas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Įmonės įgūdžiai ir įsipareigojimas kokybei leidžia kurti unikalius dizaino projektus, atitinkančius net pačių reikliausių klientų poreikius.

„Šis įgyvendintas projektas išryškina mūsų įmonės įsipareigojimą kurti išskirtinius ir ilgaamžius interjero sprendimus. O Neolith Montblanc-Silkmatte Finish atspindi prabangą, tvarumą bei funkcionalumą ir klientams suteikia unikalią galimybę pasiekti harmoniją tarp dizaino ir praktiškumo“, – sako UAB „Veritas Ana“ projektų vadovas Julius Kelbauskas. 

veritasana logo
[/su_note] [su_note note_color=”#fbfbf9″ radius=”6″]

Korpusiniai baldai yra neatsiejama šio buto dalis, subtiliai pabrėžianti jo elegantišką charakterį. Virtuvės, prieškambario, vonios, TV ir miegamojo baldus pagamino ir sumontavo „Toga Design“.

Panaudota ąžuolo faneruotė ne tik gražiai atrodo, bet ir yra labai praktiška. Iš jos galima pagaminti didelių matmenų be sujungimų konstrukcijas, tokias kaip durys ir kt. Nubeicuota ir nulakuota faneruotė yra tinkama naudoti ir patalpose su drėgmės zonomis – virtuvėje ar vonioje.

15 1

„Toga Design“ specializacija – baldų gamyba, dizainas ir konsultacijos. Patyrusi konstruktorių komanda dirba su žinomais dizaineriais jų idėjas bei sumanymus paverčia realybe ir įgyvendina sudėtingus projektus pagal pateiktas vizualizacijas bei technines specifikacijas.

„Toga Design“ žengia koja kojon su naujausiomis tendencijomis ir imasi projektų, kuriuose baldus reikia padaryti pilnai, įskaitant metalines ar minkštas dalis, laikui imlią lenktų detalių gamybą. Ko įmonė negali išpildyti pati, telkiasi patikimus partnerius. Ši praktika supaprastina procesą klientui bei dizaineriui, o patiems baldų konstruktoriams procesus su kitais tiekėjais yra patogiau derinti tiesiogiai. Taip visi darbai atliekami sklandžiai, ir rezultatas džiugina kokybe.

toga design1
[/su_note]
Temos: dirbtinis granito akmuo, FORM studio, Julius Kelbauskas, Korpusiniai baldai, kvarcinis akmuo, Laura Krivienė, Minimalistinio stiliaus interjeras, nuomai skirto buto dizainas, spalvų derinimas interjere, Toga Design, Veritas Ana

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai