BNS
Lietuvoje siūlomo įvesti nekilnojamojo turto (NT) mokesčio pusė šalies gyventojų nemokėtų, o likusi dalis mokėtų vidutiniškai 14 eurų per metus, sako finansų ministrė Gintarė Skaistė.
„Gyvenamajam būstui būtų taikomas lengvatinis tarifas, tai reiškia, kad pusė gyventojų už savo būstą apskritai nemokėtų, nes kaip atskaitos taškas yra imamas vidutinės vertės būstas kiekvienoje savivaldybėje“, – spaudos konferencijoje antradienį sakė G. Skaistė.
Būsto vertės mediana gaunama išrikiavus visus savivaldybėje NT vienetus į eilę pagal vertes ir paėmus vidurinį eilės dydį.
Būstui, kurio vertė siekia 1–2 medianas (vidutinė būsto vertė konkrečioje savivaldybėje), būtų taikomas 0,06 proc. NT mokesčio tarifas, o viršijus dviejų medianų vertę – 0,1 procento.
„Vidutinis mokėtinas mokestis už gyvenamąjį būstą būtų 14 eurų per metus“, – teigė ji.
Pensininkai ir socialiai remtini gyventojai galėtų prašyti atidėti mokesčio mokėjimą.
Ministerija siūlo, kad apmokestinti kitą nekomercinį NT savivaldybės savo nuožiūra apmokestintų 0,1–1 proc. tarifu, o pajamos atitektų savivaldybėms, o ne valstybės biudžetui, kaip šiuo metu.
Šis mokestis įvedamas pagal tarptautinių organizacijų Lietuvai teikiamas rekomendacijas. Jeigu NT įstatymo pataisoms pritartų Seimas, jis įsigaliotų nuo 2025 metų, o pirmą kartą gyventojai mokestį turėtų mokėti 2026 metais.
2 komentarai. Leave new
Beje, mokesčių suvienodinimas ( padidinimas) individualiai dirbantiems žmonėms su pagal darbo sutartį dirbantiesiems yra labai neteisingas- juk dirbantys individualiai už galimus nuostolius atsako visu savo turtu, o dirbantys pagal darbo sutartį-tik kelių mėnesinių atlyginimų dydžio suma. Bet panašu, kad pakeitimų rengėjai ( matyt, ir gerb. finansų ministrė) niekada nedirbo savarankiškai ( pagal individualios veiklos pažymą),o tik samdomą darbą? Tad mokesčiai suvienodinami, o atsakomybė-ne?
Manau, tas medianas nesunku dirbtinai sukelti ir ramiai gyvenus sau trobelėje netoli centro, staiga paaiškės, kad tas 0,1 proc. yra atsisveikinimas su gimtais namais?