Įvairūs pramoniniai dažymo ir džiovinimo būdai bei darbas gamyklinėse patalpose – tai du pagrindiniai veiksniai, apibrėžiantys plačią pramoninio medienos dažymo sąvoką. Kai mediena dengiama gamyklos sąlygomis, o ne statybvietėje ar rankiniu būdu, apdaila yra preciziška, taupi ir ilgaamžė.
Pramoniniu būdu galima dengti įvairiausią medieną – konstrukcinę medieną, fasado dailylentes, terasas ir tvoras, langus, duris, interjero apdailai naudojamą medieną bei baldus. Specifiniai apdailos produktai, o dažniausiai dengimo sistemos, parenkami atsižvelgiant į medienos rūšį, gaminį, ir kur jis bus naudojimas. Kokia sistema bebūtų naudojama, padengus medieną pramoniniu būdu realu tikėtis, kad dangos nereikės atnaujinti itin ilgai.
„Pramoniniu būdu mediena dažoma kontroliuojamomis sąlygomis: gamykloje valdoma patalpų temperatūra, drėgmė, gali būti kontroliuojamas ir grunto ar dažų sluoksnio storis. Mašininis dažymas gali vykti mums labiausiai įprastais ir pažįstamais purkštuvais, taip pat naudojamos ir kitokios dažymo mašinos:šepetinės staklės, dažymo robotai, dažai gali būti dengiami vakuuminiu būdu,“ – skirtingas technologijas vardijo pramoninės medienos apdailos „Tikkurila“ produktų vadybininkas Renatas Belevičius.
„Kalbant apie pramoninį dažymą, ne visada teisinga sakyti „produkto parinkimas“. Greičiau tai dažymo sistema, susidedanti iš kelių produktų. Ji parenkama atsižvelgiant į daugybę parametrų“, – pasakojo R. Belevičius. „Tikkurila“ dangos pramoniniam dažymui parenkamos įvertinus dažymo apimtį, medinio gaminio tipą ir sudėtingumą. Siūlomą apdailos sistemą lemia galutiniam gaminiui keliami reikalavimai. Dažniausiai svarbiu kriterijumi tampa padengtos medienos atsparumas, tarnavimo laikas ir vizualinės savybės, svarbu ir tai, kokią degumo klasę turi atitikti gaminys.
Visus pramoniniam medienos apdorojimui skirtus „Tikkurila“ produktus galima būtų padalinti į dvi dalis: tai vidaus ir lauko medienai skirtos dengimo sistemos. Kiekviena iš jų dar skirstoma į daugybę porūšių. Lauko produktams gali būti siūlomi visiškai dengiantys dažai ar pusiau skaidrios dažyvės, skirtingos dažymo sistemos taikomos horizontaliems ir vertikaliems paviršiams, galima rinktis vandenines arba tirpiklines dangas. Pavyzdžiui, tiek fasadui, tiek terasai naudojama lauko mediena, tačiau „Tikkurila“ atstovas pabrėžė, kad kiekvienam iš jų reikalingos skirtingos dažymo sistemos: „Tikrai negali naudoti to paties produkto fasadui ir terasai, nes tai yra du visiškai skirtingai tiek atmosferos, tiek mechaninio poveikio veikiami paviršiai“.
Renkant dažymo sistemą vidaus apdailos medienai – lubų, sienų dailylentėms, grindims – svarbu atsižvelgti į tai, kokį mechaninį poveikį ji turėtų atlaikyti. Dažant baldus, svarbus kiekvienas niuansas: lygiai kaip su fasadu ir terasa, taip ir su stalu, kėde ar stalviršiu – kiekvienam iš jų pritaikoma geriausiai blizgumo, atsparumo, atsparumo buitiniams valikliams ir rūgštims reikalavimus atitinkanti sistema.
Ir klientas, ir kompanija siekia, kad dengto paviršiaus naudojimo trukmė būtų kuo ilgesnė, kad dangos užtikrintų medienos ilgaamžiškumą ir tausotų aplinką. Pramoninis dažymas užtikrina šias savybes, nes su mediena dirbama kontroliuojamoje aplinkoje. Klimato kontrolė labai svarbi produkto džiūvimui. Gaminiui greitai ir gerai džiūstant, išlaikoma optimali dengimo sparta, todėl dengimo procesas tampa greitesnis ir efektyvesnis, ir tai lemia geresnį galutinį rezultatą.
Dengiant pramoniniu būdu visas paviršius padengiamas tolygiai – mašina išlaiko tuos pačius dažų kiekio kvadratiniam metrui parametrus per visą nustatytą darbo laiką visai numatytai gaminių apimčiai. Galiausiai, dažant mašininiu būdu išvengiama dažų nuostolių, nes jie nenuteka ir nenuvarva.
Kompanija „Tikkurila“ nuolat siekia, kad dengto paviršiaus naudojimo trukmė būtų kuo ilgesnė. Medinių paviršių apsaugai ir apdailai būtina naudoti tinkamus gaminius – tik taip galima užtikrinti, kad jų dangos ilgai nereikės atnaujinti.
Daugiau apie pramoninius medienos dangų sprendimus rasite „Tikkurila“ tinklalapyje arba prašom kreiptis į pardavimo atstovą tel. 8 620 62282.