Šiaulių miesto vadovai pastaruoju metu itin stengėsi, kad į Vyriausybėje rengiamą ekonomikos skatinimo planą, dar vadinamą Ateities ekonomikos DNR planu, patektų ir keletas ne tik miestui, regionui, bet ir visai šaliai svarbių projektų – Šiaulių oro uosto infrastruktūros išvystymo ir geležinkelio vėžės į Šiaulių LEZ teritoriją atstatymo projektai. Dabar Šiaulių iniciatyva sulaukė itin rimto palaikymo – kreipimąsi į Vyriausybės vadovą pasirašė gerokai daugiau nei pusė Seimo narių.
Šiaulių krašto bičiulių parlamentinės grupės pirmininkas Stasys Tumėnas Seimo narius supažindino su Šiaulių regiono inicijuotų projektų svarba ir jau vykstančiais aktyviais darbais (Šiaulių miesto savivaldybė jau pradėjo Šiaulių oro uosto infrastruktūros atnaujinimą savo lėšomis). Įvertinę suplanuotų darbų reikšmę regiono konkurencingumui, investicijų pritraukimui ir naujų darbo vietų kūrimui, projektams savo palaikymą išreiškė per du trečdalius Seimo narių.
„Ateities ekonomikos DNR plano tikslų negalima pasiekti, jeigu subalansuotas, tvarus, inovatyvus ekonomikos augimas, sudarantis sąlygas ekonominei ir socialinei gerovei, tolygiam Lietuvos vystymuisi, bus atskirtas nuo Lietuvos regionų. Plane trūksta strategiškai nuoseklaus regionų vystymosi prioriteto, siekio panaikinti ekonominius, socialinius, infrastruktūrinius, investicinius skirtumus tarp atskirų Lietuvos regionų“, – rašoma Šiaulių krašto bičiulių parlamentinės grupės pirmininko Stasio Tumėno inicijuotame rašte Ministrui Pirmininkui Sauliui Skverneliui, kurį pasirašė net aštuoniasdešimt keturi parlamento nariai.
„Šis mūsų veiksmas paliudijo, net nustebino, kad esti problemų, kurioms spręsti negalvojama, kokios partijos narys esi. Džiugu, kad mūsų, šiauliečių, iniciatyvai pritarė ir kreipimąsi pasirašė skirtingų partijų atstovai. Dabar tikimės, kad mūsų kreipimąsi išgirs ir Vyriausybė“, – sakė S. Tumėnas.
„Malonu, kad Šiaulių regiono aktyvumas matomas Seime. Visų miesto ir krašto žmonių vardu tariu ačiū Šiaulių krašto bičiulių parlamentinei grupei už supratingumą ir aktyvumą, ačiū visiems Seimo nariams, kurie, nepaisydami skirtingų politinių pažiūrų, prisidėjo siekiant efektyvaus valstybės turto valdymo ir gerinant gyvenimo kokybę regionuose“, – iniciatyviems kraštiečiams Seime ir svarbius projektus palaikiusiems parlamentarams dėkojo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.
Šiaulių miesto savivaldybė prašo Ekonomikos skatinimo plane numatyti lėšas:
- 4,72 mln. eurų – Šiaulių oro uosto infrastruktūros (valstybei priklausantis turtas) modernizavimui ir naujos viešosios infrastruktūros Šiaulių oro uosto prieigose įrengimui. Prašomos lėšos sudaro 50 proc. reikiamų investicijų. Kitą projekto dalį savo biudžeto lėšomis finansuoja Šiaulių miesto savivaldybė. Dalis oro uosto infrastruktūros yra nusidėvėjusi ir negali būti naudojama pagal paskirtį – tai užkerta kelią naujoms investicijoms, naujų darbo vietų atsiradimui ir efektyvesniam oro uosto potencialo išnaudojimui.
- 8 mln. eurų – Šiaulių laisvosios ekonominės zonos infrastruktūros plėtrai ir teritorijos pritaikymui investicijų pritraukimui. Lėšos reikalingos geležinkelio atšakos įrengimui į Laisvosios ekonominės zonos teritoriją, toje zonoje esančios gatvės užbaigimui ir pramonės įmonėms skirtų sklypų paruošimui. Šiaulių miesto savivaldybė yra pasirengusi šio projekto įgyvendinimui (parengta techninė dokumentacija ir gauti visi statybą leidžiantys dokumentai).
- 2,5 mln. eurų – viešosios susisiekimo infrastruktūros įrengimui. Būtų sudarytos sąlygos pritraukti privačias investicijas ir sudaryti prielaidas 500 naujų darbo vietų sukūrimui. Techninė projekto dokumentacija yra paruošta ir gauti visi reikalingi statybą leidžiantys dokumentai.