Dėmesio centre – saulės elektrinės

Dėmesio centre – saulės elektrinės

saulės elektrinės
pixabay.com nuotr.

Apie pastaruoju metu gerokai padidėjusias galimybes įsirengti saulės elektrines individuliuose namuose bus galima išgirsti „SA.lt“ (Statyba ir architektūra) organizuojamoje konferencijoje „Iki 2022-ųjų – išaugusi parama saulės elektrinėms. Ką turime žinoti?“.

[su_note note_color=”#FFFFff” radius=”0″]

Konferencija, kurioje bus galima akivaizdžiai susipažinti su saulės elektrinėmis ir jų įrengimo ypatumais, įvyks šių metų balandžio 5 d. (penktadienį) Klaipėdos „Švyturio arenoje“ (Dubysos g. 10) parodų Statyba“ ir „Energetika“ metu. Renginio pradžia – 10:30 val. Kviečiame registruotis:

[su_button url=”https://sa.lt/konferencija/” target=”blank” background=”#037B9C” color=”#fff”]REGISTRUOTIS[/su_button] [/su_note]

Saulės elektrinių pristatymas

„Švyturio arenos” fojė bus demonstruojami visi saulės elekrinių komponentai, su kuriais dalyviai galės susipažinti iš arčiau, sužinoti apie jų funkcijas. Saulės elektrinių elementus pristatys Lietuvos saulės energetikos asociacija (LSEA).

Ką gi turime žinoti, kad europinė parama kartu su saulės elektrine atkeliautų ir į mūsų namus?

Į šiuos ir kitus konferencijos dalyvių klausimus atsakys Energetikos ir Aplinkos ministerijų bei Viešųjų investicijų plėtros agentūros specialistai.

LSEA atstovaujantis ekspertas Nerijus Paklonskas skaitys pranešimus apie energetines bendruomenines įmones ir jų ateitį Lietuvoje, taip pat – apie saulės elektrinių ir geoterminio šildymo sąveiką bei efektyvumą.

Puiki žinia ta, kad saulės elektrines įsirengiantiems Lietuvos gyventojams iki 2022 m. planuojama išdalinti net 16 mln. eurų Europos Sąjungos paramos, ir pirmieji žingsniai jau žengti.

saules elektrines komponentai

Kas gali gauti paramą?

Energetikos ministerija patvirtino specialius reikalavimus ir kriterijus šiai paramai gauti, o Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) jau šių metų gegužę numato kviesti individualių namų savininkus teikti projektus nedidelėms, iki 10 kilovatų (kW) galios, saulės elektrinėms įsirengti.

Parama galės pasinaudoti individualių vieno ar dviejų butų gyvenamųjų arba sodo namų savininkai. Nauda akivaizdi: įsirengus 5 kW saulės elektrinę bus galima gauti per 1 tūkst. 615 eurų kompensaciją, o pastačius 10 kW saulės jėgainę – 3 tūkst. 230 eurų paramą.

Pasak specialistų, finansinė investicija į sauslės elektrines atsiperka per maždaug dešimtmetį, jau nekalbant apie tai, kokią didelę paslaugą padarysime mus supančiai aplinkai, ją tausodami, ir, žinoma, sau bei savo sveikatai.

Tikimasi, kad jau 2020 m. elektrą savo reikmėms gaminantys vartotojai sudarys 2 proc., arba apie 34 tūkst. visų Lietuvos elektros energijos vartotojų.

Konferencijos organizatorius

sa log

Partneriai

[one_fifth]

vipa log new

[/one_fifth] [one_fifth]

[/one_fifth] [one_fifth]

apva logo

[/one_fifth] [one_fifth]

lses logo

[/one_fifth] [one_fifth_last]

lrem logo

[/one_fifth_last]
Temos: Konferencija, Saulės elektrinės, Saulės energetika

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai