Konferencija
„IKI 2022-ŲJŲ – IŠAUGUSI PARAMA SAULĖS ELEKTRINĖMS.
KĄ TURIME ŽINOTI?“

Balandžio 26 d., 13:00–17:00 val.
Laisvės pr. 5, Vilnius
(Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO)
Parodos RESTA metu. Salė 1.2.

Apie konferenciją

Saulės elektrines įsirengiantiems Lietuvos gyventojams iki 2022 m. planuojama išdalinti net 16 mln. eurų Europos Sąjungos paramos.
Pirmieji žingsniai jau žengti. Energetikos ministerija patvirtino specialų aprašą – reikalavimus ir kriterijus – šiai paramai gauti. Kita valstybės institucija – Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) jau šių metų gegužę numato kviesti individualių namų savininkus teikti projektus nedidelėms, iki 10 kilovatų (kW) galios, saulės elektrinėms įsirengti. Tikimasi, kad jau 2020 m. elektrą savo reikmėms gaminantys vartotojai sudarys 2 proc., arba apie 34 tūkst. visų Lietuvos elektros energijos vartotojų.
Prioritetai aiškūs. Vienas svarbiausių – suteikti tokiems vartotojams puikias galimybes patiems pasigaminti elektros energiją. Viskas susiję: kuo paprastesnės saulės elektrinių įrengimo taisyklės ir patrauklesnis finansavimas, tuo didesnis tokių vartotojų skaičius. Kuo daugiau saulės jėgainių, tuo didesnė energetinė nepriklausomybė.
Parama galės pasinaudoti individualių vieno ar dviejų butų gyvenamųjų arba sodo namų savininkai. Nauda akivaizdi: įsirengus 5 kW saulės elektrinę bus galima gauti per 1 tūkst. 615 eurų kompensaciją, o pastačius 10 kW saulės jėgainę – 3 tūkst. 230 eurų paramą. Teigiama, kad finansinė investicija atsiperka per maždaug dešimtmetį, jau nekalbant apie tai, kokią didelę paslaugą padarysime mus supančiai aplinkai, ją tausodami, ir, žinoma, sau bei savo sveikatai.
Tad ką gi turime žinoti, kad europinė parama kartu su saulės elektrine atkeliautų ir į mūsų namus? Į Jūsų klausimus atsakys Energetikos ministerijos, Aplinkos ministerijos ir Viešųjų investicijų plėtros agentūros atstovai.

Pranešėjai

„Gaminančių vartotojų Lietuvoje plėtros vizija”
Dovilė Almanytė
Energetikos ministerijos Atsinaujinančių energijos išteklių skyriaus vedėja
„VIPA valdomos Energijos efektyvumo finansavimo platformos teikiamos finansavimo galimybės energinio efektyvumo projektams“
Mindaugas Taujenis
VIPA Finansinės partnerystės skyriaus, Finansavimo programų vadovas
„Atsinaujinanti energija – pastatų tvarumo link“
Tomas Baranauskas
Bendrovės „EE plius“ projektų vadovas
„APVA administruojamos finansinės paramos priemonės fiziniams asmenims“
Jonas Balkevičius
APVA Klimato kaitos projektų ir registro skyriaus vedėjas
„Saulės energetikos dabartis ir ateitis“
Tomas Šimanauskas
Bendrovės „Saulės grąža“ direktorius
„Naujos galimybės modernizuojant daugiabučių namų aprūpinimą energija Lietuvoje“
Vitas Mačiulis
Lietuvos saulės energetikos asociacijos prezidentas

konferencija nemokama

Būtina registracija*

Organizatorius

Partneriai

Rėmėjai