Viešieji tualetai – vieta, kurią mažiausiai esame linkę aptarinėti viešai. Neretai jie asocijuojasi su nešvara ir juose norisi užsibūti kuo trumpiau. Su šia nuomone toli gražu nelinkę sutikti prekės ženklo „Tork“ kūrėjų, švedų kompanijos „Essity“ atstovai.
[su_quote]„Tork“ produkcijos gamintojai nuolat rūpinasi, kad būtų patenkinti ne tik jų klientai, bet ir klientų klientai – biurų, restoranų, prekybos centrų, kultūros įstaigų darbuotojai ir lankytojai.[/su_quote]„Tork“ produkcija – turbūt gražiausi ir estetiškiausi muilo ir popieriaus dozatoriai, kurių išvaizda rūpinosi įžymus švedų kilmės dizaineris Thomas Meyerhofferis, 1990 m. emigravęs į JAV ir sukūręs keletą kompanijos „Apple“ produktų, pakeitusių jos įvaizdį visiems laikams. „Mano kuriamų produktų dizainas iš tikrųjų yra labai paprastas. Skulptūriškos formos skrupulingai išbalansuojamos taip, kad būtų kiek įmanoma „tylesnės“ ir neutralios. Todėl jos gerai pritampa bet kurioje kultūroje ir erdvėje.“ („I’ve created a design that is really simple. The sculptural forms are carefully balanced to be silent and neutral. This design quality allows them fit into any culture any place“). Jo sukurta gaminių serija „Tork Elevation“ 2016 m. pelnė prestižinį dizaino apdovanojimą „Red Dot“.
„Tork“ produkcijos gamintojai nuolat rūpinasi, kad būtų patenkinti ne tik jų klientai, bet ir klientų klientai – biurų ar bankų, restoranų, kavinių, prekybos centrų, švietimo ir kultūros įstaigų darbuotojai ir lankytojai.
Norėdami labiau suprasti savo klientų poreikius, „Tork“ atstovai atliko tyrimą. Visame pasaulyje buvo apklausta apie 8000 biuro darbuotojų. Apklausos rezultatai patvirtino higienos svarbą: apie 79 proc. respondentų nuo Niujorko iki Šanchajaus teigia informuojantys savo vadovus ir aptarnaujantį personalą, jeigu nėra patenkinti higienos kokybe. Ir maždaug 40 proc. visame pasaulyje randa popieriaus ir muilo dozatorius tuščius, o tualetus deramai neišvalytus. Dauguma respondentų tvirtino, kad biuro ir poilsio ar higienos patalpų estetinė ir higienos būklė tiesiogiai veikia jų savijautą ir darbo rezultatus. Tad ne tik tokiose milžiniškose kompanijose kaip „Microsoft“, turinčiose po keliasdešimt tūkstančių darbuotojų, ypač svarbu nuolat palaikyti švarą, nes tai lemia darbuotojų produktyvumą ir palaiko kompanijos įvaizdį prieš jų klientus, bet ir mažesnėse įstaigose.
Negana to, užklupus gripui ar kitoms pandemijoms, žmonės bijo užsikrėsti nuo aplinkinių, todėl reikia kuo dažniau plauti rankas ir tinkamai jas nusišluostyti, kad ligos neplistų. Juk biuruose taip dažnai sveikinamasi visiems įprastu rankų paspaudimu!
Kai biure dirba šimtai ar net tūkstančiai žmonių, svarbu, kad muilas ir popierius būtų naudojamas racionaliai. Todėl dozatoriai turi ne tik atrodyti, bet ir veikti nepriekaištingai. Jeigu darbuotojas ar klientas vienu metu paims kelias servetėles, palaikyti higieną patalpų savininkams ar administratoriams bus brangu, o švara po kurio laiko taps nemažu iššūkiu. Todėl „Tork“ produktų kūrėjai rūpinasi tiek jų pardavimu, tiek kokybe, kad klientai nuolat būtų patenkinti ir nenusiviltų, o pastato savininkai galėtų kontroliuoti situaciją ir numatyti būsimas išlaidas higienai palaikyti viešuosiuose pastatų tualetuose. Tai veikiau partnerystė, ne tik pardavimas.
„Tork“ atstovai gali pasiūlyti įvairių sprendimų architektams ir interjero dizaineriams. Yra sukurta gaminių, kurie nebūtinai turi būti matomi. Juos nesunkiai galima integruoti į baldus, praustuvus ar paslėpti už veidrodžių. Bendrovės „Essity Lietuva“ „Tork“ produktų vadovė Kristina Kim Taisan tvirtina – tikrai nereikia išradinėti dviračio svarstant, ką pasirinkti, kad viešosios erdvės higienos sprendimai būtų ir funkcionalūs, ir estetiški. Visi „Tork“ produktai yra pritaikyti CAD programoms, taip pat ir BIM sistemai.
Atrodytų, maža detalė – muilo ir popieriaus dozatoriai, tačiau jie lemia tai, kokį įspūdį restorano, banko ar biuro klientams paliks apsilankymas šiose įstaigose. Juk įmonės, besirūpinančios savo įvaizdžiu, turi skirti dėmesio ne tik fasadams, bet ir visoms patalpoms, kur atėjęs klientas jaustųsi patogiai ir nevaržomai. Posakis, kad teatras prasideda nuo rūbinės, galioja ir viešiesiems tualetams.
RĖMĖJO TURINYS