Top Baneris

91 proc. Danijoje dirbančių Lietuvos statybininkų po Kalėdų vėl vyks skalsesnio uždarbio (1)

2021 gruodžio 17 d.
statybininkai
Asociatyvi nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Danijoje dirbančių Lietuvos statybininkų apklausa parodė, kad Kalėdas ir Naujuosius metus atšventę gimtinėje net 90,7 proc. jų vėl vyks dirbti į šią Skandinavijos šalį, o 9,3 proc. dar neapsisprendė arba neketina vykti. Tai paaiškėjo apibendrinus apklausos, kurią atliko šešerius metus Danijos rinkoje veikianti statybų bendrovė „Litpersona LT“, rezultatus.

Apklausoje dalyvavę statybininkai iš Lietuvos Danijoje ar kitoje užsienio šalyje dirba skirtingą laiko tarpą. Daugiausia jų (31,8 proc.) dirba ilgiau kaip 5 metai, 22,7 proc. – 3–5 metus, po 20,5 proc. – 1–3 metus arba 6–12 mėnesių, o 4,5 proc. – iki 6 mėnesių. Beveik po trečdalį jų dirba betonuotojais-montuotojais ir įrengia medines bei linoleumo grindis, penktadalis gamina gelžbetonio elementus, dešimtadalis atlieka dailidžių–stalių darbus, o likę lieja epoksidines ir panašios technologijos grindis, taip pat dirba vadovaujantį darbą.

Tarp pagrindinių kriterijų, kodėl pasirenkamas darbas Danijos, o ne Lietuvos, statybose, nurodomas laiku mokamas darbo užmokestis, kuris yra didesnis nei gimtojoje šalyje, lankstus darbo grafikas – paprastai dviejų savaičių poilsis po 6–8 darbo savaičių, nemokama kelionė tarp Lietuvos ir Danijos, geros ir nebrangios apgyvendinimo sąlygos. Lietuvoje samdomi statybų specialistai tarp privalumų Danijoje nurodo ir tai, kad nuolat būna aprūpinti darbu, gauna tas užduotis, dėl kurių buvo susitarta priimant į darbą, dirba dideliuose ilgalaikiuose objektuose netoli nuo gyvenamosios vietos, aprūpinami darbo įrankiais ir specialiais rūbais.

statybos danija

Tarp pagrindinių kriterijų, kas yra svarbiausia renkantis darbdavį užsienyje, dirbantieji nurodo įdarbinimo įmonės patikimumą ir veiklos istoriją, kaip ji komunikuoja su darbuotojais ir laikosi pažadų, vertina atsiliepimus apie įmonę viešojoje erdvėje ir socialiniuose tinkluose. Ypač didelės įtakos pasirenkant darbdavį turi buvusių ar esamų įmonės darbuotojų atsiliepimai bei rekomendacijos.

Priklausomai nuo atliekamų darbų ir pareigybės, Danijos statybose plušančiojo darbo užmokestis į rankas sudaro nuo 12 eurų už valandą arba apie 2 500 eurų per mėnesį, o aukščiausios kategorijos specialistų bei komandų vadovų užmokestis po mokesčių siekia ir 4 700 eurų. Atlyginimas gali būti mokamas kas dvi savaitės arba ir dažniau darbuotojui pageidaujant.

Visi Danijoje dirbantys Lietuvos statybininkai gauna specialų asmens kodą ir yra apdrausti pagal šios šalies įstatymus.

„Danijoje yra didelė kvalifikuotų statybininkų paklausa. Per 2022 metus mūsų statybų bendrovė įdarbinamų specialistų skaičių planuoja padidinti bent 3 kartus ir Danijoje įdarbinti per 250 įvairių specialybių statybininkų, – pasakoja Žydrūnas Andruška, UAB „Litpersona LT“ savininkas.

„Litpersona LT“ yra Danijos statybos federacijos (DI Byggeri), kuri vienija daugiau kaip 6 700 šios šalies statybų sektoriaus įmonių, narė nuo 2020 m.

 

Spaudos pranešimas – tai neatlygintinai platinamos publikacijos žiniasklaidai. Dėl jų viešinimo portalo SA.lt redakcija sprendžia savarankiškai, atsižvelgiant į pranešimo aktualumą visuomenei. Pranešimų tekstas gali būti redaguojamas, siekiant turinį konkretizuoti. Apie reklamos galimybes mūsų kanalais galite sužinoti čia.

 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Viktoras Bogdanovas

    2021-12-17, 22:28  

    Manau galėtumėte sukurti puikią sinergiją kartu su GetFix jų platforma puikiai progresuoja ir rastumėte bendrų kompromisų.

Rekomenduojami video