Partnerio turinys
Kaip turėtų atrodyti intymiausias kambarys mūsų namuose? Kokios tendencijos numatomos artimiausiu metu ir kokia dizaino filosofija vyrauja jį kuriant? Pirmaujančios pasaulyje vonios kambario erdvėms skirtos mugės „ISH 2025“ Frankfurte prie Maino ambicija – atskleisti šios reikšmingos mūsų namams erdvės svarbiausius pokyčius.
Nuolatinio šurmulio ir informacijos pertekliaus epochoje vonios kambarys įgyja naują reikšmę kaip asmeninio poilsio erdvė. Jis tampa ramybės oaze – prieglobsčiu, kur galime vėl likti savimi ir įgauti energijos. „Esame vonios kambario architektūros transformacijos liudininkai. LAUFEN vonios įrangos kūrėjai vonios kambarį mato ne tik kaip funkcinę erdvę, bet ir kaip atvirą gyvenamąją aplinką, kuri iš naujo apibrėžia sveikatingumo ir asmeninės erdvės ribas“, – sako Marcas Viardotas, „Roca Group“ rinkodaros ir dizaino direktorius.

Vonios kambario architektūra su žmogišku prisilietimu
Pagal šią filosofiją žmonės kuriant naują ramybės estetiką yra dizaino sprendimų dėmesio centre. Harmoningai suderintos, švarios linijos skatina atsipalaidavimo pojūtį, o medžiagų pasirinkimas jį sustiprina: gamtos įkvėpti paviršiai, šilti medžio tonai, funkcionali tekstilė ir sąmoningai minimalistinė dizaino kalba, kviečianti vartotoją užsibūti ilgiau. Naujos juodos, antracito ir švelnių žemės atspalvių paletės išplečia dizaino galimybes ir puikiai dera su aukščiausios kokybės medžiagomis, tokiomis kaip šlifuotas nerūdijantysis plienas ir stiklas. Rezultatas – harmoninga ir elegantiška atmosfera, puikiai suderinanti funkciją ir formą.
Tiems, kurie ieško drąsesnio vonios kambario dizaino, kolekcija „Kartell • LAUFEN“ siūlo kitokį požiūrį. Šioje kolekcijoje ikoniškas itališkas dizainas susilieja su šveicarišku tikslumu, netikėtomis ryškiomis spalvomis ir skaidriomis medžiagomis. Lengvi, permatomi elementai derinami su geometrinių formų keramika, paversdami vonios kambarį išraiškinga gyvenamąja erdve.

Nesvarbu, ar tai būtų laikui nepavaldi elegantiška klasika, ar išraiškinga modernumo estetika – dėmesys visada skiriamas asmeniui ir jo unikaliems poreikiams. Šis holistinis požiūris atsispindi ir techninėse naujovėse: pavyzdžiui, naujoji „Silent Flush“ sūkurinio nuplovimo technologija sumažina triukšmo lygį iki minimumo ir taip prisideda prie didesnio akustinio komforto vonios kambaryje. „Spartėjančiame pasaulyje mums reikia erdvių, kur galėtume sulėtinti greitį, – pabrėžia M. Viardotas. – Šiuolaikinis vonios kambarys tampa tokia vieta – dėl dizaino, perteikiančio diskretišką saugumo ir technologijų jausmą.“
Klimatui draugiškas vonios kambarys – jau būtinybė
Tvarumas nebėra tendencija ar pasirinkimas – tai būtinybė, o LAUFEN įsipareigoja prisidėti. Įmonė kuria naujus standartus su pirmąja pasaulyje elektrine tuneline santechnikos krosnele: Austrijos gamykloje Gmundene dabar gaminami keraminiai praustuvai be CO2 išlakų. Taigi, statybininkai ir renovuotojai gali suprojektuoti vonios kambarį ne tik estetiškai ir funkcionaliai, bet ir atsižvelgdami į poveikį aplinkai.
Apgalvotas medžiagiškumas
Vonios kambarys virsta gyvenamąja erdve – ši tendencija ypač atsispindi renkantis medžiagas. Pavyzdžiui, naujojoje „ARUN“ vonios kambario baldų kolekcijoje yra tikros medienos – šviesaus ąžuolo arba elegantiško riešutmedžio – lukštas, derinamas su keraminiais akmeniniais stalviršiais. Išskirtinis faneruotės grublėtumas ir kitokia taktiliška stalviršių tekstūra sąmoningai kuria netobulumo estetiką. 40-ies matinio lako spalvų paletė ir trys išskirtiniai metalo atspalviai suteikia papildomo lankstumo dizaino sprendimams. ARUN baldai gaminami Europoje, naudojant medienos medžiagas, gaunamas iš sertifikuotų tvarių Europos miškų.

Protingas ir jausmingas: naujos kartos vonios kambarys
Skaitmenizacija atveria visiškai naujų galimybių, siekiant sukurti asmenines atsipalaidavimo akimirkas, o dušas tampa visaverte patirtimi su daug pojūčių. „Kai kasdienybė reikalauja daug pastangų, o apsilankymui SPA centre lieka vis mažiau laiko, geros savijautos namuose akimirkos tampa dar svarbesnės“, – sako M. Viardotas. Šiuolaikinės dušo sistemos sustiprina visus pojūčius, paversdamos šviesą, garsą ir įvairius vandens scenarijus naujomis patirtimis. Intuityvūs jutikliniai ekranai leidžia vartotojams susikurti asmeninius sveikatingumo momentus – nuo gaivinančios ryto rutinos iki raminančio vakaro ritualo.

Sumanaus įasmeninimo tendencija akivaizdi ir kituose vonios kambario įrenginiuose. Šiuolaikinius dušo klozetus, tokius kaip „CLEANET ALVIA“, galima konfigūruoti naudojant programėlę, leidžiančią vartotojams išsaugoti atskirus profilius pagal tokius nustatymus kaip vandens temperatūra, purškimo intensyvumas ir sėdynės temperatūra. Technologija, diskretiškai integruota į pažįstamą dizainą, puikiai dera su vonios kambario architektūra, kur pirmenybė teikiama žmonėms ir jų gerovei.
Žinia aiški: rytojaus vonios kambarys yra daugiau nei jo funkcijų suma. Tai labai individualizuota gyvenamoji erdvė, kurioje sklandžiai integruojamos technologijos, tvarumas ir asmeninė gerovė.

Publikacija spausdinta žurnalo „Statyba ir architektūra“ 2025 m. pavasario numeryje.