Top Baneris

175 mln. eurų vertės medienos plokščių gamyklą prie Vilniaus statys „InCorpus“ (2)

2021 rugsėjo 7 d.
homanit gamykla pagiriai
Homanit Krosno gamykla (Asociatyvi nuotr.)
Pasidalykite straipsniu

Vokietijos medienos plaušo plokščių gamybos bendrovės „Homanit“ planuojamą maždaug 175 mln. eurų vertės gamyklą šalia Vilniaus statys statybų projektų valdymo įmonė „InCorpus“, pranešė bendrovė.

„Homanit Lietuvos“ vadovas Andrius Ostrauskas tikisi statybas pradėti jau šį rudenį ir baigti po metų.

„Vietoje generalinio statybų rangovo pasirinkome statybų proceso valdymo įmonę – pasirašėme sutartį su panašių projektų patirtį turinčia „InCorpus“, – BNS teigė A.Ostrauskas, nesutikęs atskleisti sandorio vertės.

Pasak jo, būsimos gamyklos vietoje jau baigti paruošiamieji žemės darbai, bendrovė laukia poveikio aplinkai vertinimo (PAV) atskaitos patvirtinimo.

„Statybas galėtume pradėti kad ir šiandien – svarbiausia sulaukti PAV ataskaitos patvirtinimo ir gauti leidimą statyboms. Šie procesai nuo mūsų nepriklauso, tad sunku tiksliai prognozuoti, kiek dar galėtų trukti procedūros“, – sakė „Homanit Lietuvos“ vadovas.

Anot A.Ostrausko, bendrovė pirmiausia ketina statyti tyrimų ir plėtros centrą, administracinį pastatą ir sandėlį.

„Tikimės pirmojo etapo statybas – tyrimų centro, administracinio pastato su sandėliu – pradėti jau šį rudenį. Sėkmingai baigus PAV procesą ir gavus statybos leidimą norėtume, kad gamykla būtų pastatyta iki kitų metų trečiojo ketvirčio“, – teigė A.Ostrauskas.

Pasak įmonės vadovo, dėl žaliavų trūkumo ir brangstančių statybinių medžiagų jau teko koreguoti numatytą biudžetą – dabartiniais skaičiavimais, vien gamyklos statybos kaštai turėtų siekti apie 50 mln. eurų.

„Ypač drastiškai kilo metalo kainos. Jei anksčiau komerciniai pasiūlymai metalo gaminiams buvo teikiami pusmečiui ar projekto laikotarpiui, tai dabar pasiūlymai galioja net ne mėnesį ar savaitę, o vos kelias dienas. Dabartinė disproporcija tarp pasiūlos ir paklausos, anot daugelio ekspertų, unikali“, – sakė „Homanit Lietuvos“ vadovas.

Anksčiau skelbta, kad dalyje buvusių Pagirių šiltnamių teritorijos numatoma statyti gamykla kainuos apie 100 mln. eurų, tačiau dabar kartu su įranga investicijos sieks apie 175 mln. eurų, joje bus sukurta 440 naujų darbo vietų.

Kas tieks gamyklai įrangą, kol kas galutinai neaišku, teigė A.Ostrauskas

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Mldc

    2021-09-19, 11:49  

    Bus darbo baudziauninkams 😀

  • Giedrė

    2021-09-14, 5:56  

    Stato gyvenvietėje, netoli gimnazijos. ŽIAURU.

Rekomenduojami video