Top Baneris

Žvėryno gyventojams pristatyti pokyčiai jų rajone

2017 rugsėjo 19 d.
Kaimynijų programa
Sauliaus Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Sostinės meras Remigijus Šimašius pradėjo šiųmečius vizitus pas vilniečius. Pirmieji miesto vadovo sulaukė Žvėryno gyventojai, kurie išgirdo ne tik apie savivaldybės nuveiktus darbus, bet ir sulaukė kvietimo pasinaudoti Kaimynijų programa – atnaujinti savo kiemą, kvartalą ir paversti jį vieta, kur jauku, patogu ir norisi leisti laiką.

Savivaldybė pasižadėjo sumokėti po 10 eurų už 1 kv. m atnaujinamos teritorijos. Žvėryno kaimynijose šiuo metu yra apie 15 ha kaimynijų ploto, kuriame gyventojai gali susitarti tarpusavyje ir įsirengti ką panorėję – sporto ir žaidimų įrenginius, tvorą, pavėsinę, naują apšvietimą, pėsčiųjų takus, vaizdo stebėjimo kameras, suoliukus ir šiukšliadėžes, naujas automobilių stovėjimo vietas ir t. t.

Naujai suformuotų kaimynijų Žvėryne yra 44. Kaimynijos ribas galima susirasti žemėlapyje.

Šiemet savivaldybė Žvėryne pasodino apie 90 naujų medžių (uosių, liepų ir pušų) Kęstučio, Treniotos, Vykinto, Blindžių gatvėse.

Kaimynystėje esančiame Vingio parke šiemet taip pat sulaukta pokyčių: čia pasodinta daugiau kaip 2000 naujų pušaičių, atnaujinta 50 suoliukų, išplėsta treniruoklių aikštelė, įrengtos naujos lauko tinklinio bei lauko badmintono aikštelės. Sporto mėgėjams atnaujinti sporto įrenginiai sveikatingumo take. Išasfaltuota net 7 kilometrai parko takų, suremontuotas pėsčiųjų tiltas per Nerį į Vingio parką, dviratininkams įrengtas raudono asfalto takas, įrengtos grilio zonos.

Savivaldybė dar šiemet planuoja vietoje senosios medinės vaikų žaidimų aikštelės prie tvenkinių Latvių gatvėje įrengti naują. Kitąmet planuojama įrengti dar dvi naujas vaikų žaidimų aikšteles Žvėryne – Paribio g. 30A ir Erelių g. 4. Vietos vaikų žaidimų aikštelėms parenkamos atsižvelgus į gyventojų ir seniūnų prašymus.

Nugriovus neteisėtai užsitvertas tvoras Žvėryne Birutės gatvėje, šią vasarą pradėtas tiesti naujas dviračių ir pėsčiųjų takas. Vaizdingoje teritorijoje palei Nerį suprojektuotas 3 m pločio dviračių takas ir nuo 2,25 m kintamo pločio pėsčiųjų takas. Apie 2 km naujas dviračių ir pėsčiųjų takas drieksis nuo Senojo Žvėryno tilto iki Vingio parko tilto.

Nauju taku vilniečiai galės važinėti ir vaikščioti dar šį rudenį. Birutės g. takas – tik vienas iš didžiulio dviračių takų atnaujinimo projekto, nes per artimiausius keletą metų Vilniuje iš viso planuojama pradėti tiesti apie 45 kilometrus dviračių takų. Vien per šiuos metus darbai bus baigti 12 km ir pradėti dar 5 km.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Šiemet suremontuota šaligatvio atkarpa prie Miglos g. 3 namo, Treniotos g. įrengtas naujas šaligatvis ir atnaujinta dalis gatvės dangos, tarp Kęstučio g. ir Vytauto g., Žiemgalių g., naujai paklota apie 20 m šaligatvio. D. Poškos gatvėje buvo įrengti neįgaliesiems pritaikyti šaligatviai. Kad neįgalieji galėtų patogiau kirsti sankryžą vežimėliais, buvo pažeminti sankryžoje buvę paaukštinimai Kęstučio g. ir D. Poškos g.

Nuo šio rugsėjo Sėlių gatvėje prie Žvėryno gimnazijos pradėjo veikti išskirtinė ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje kalbanti perėja. Rajone paženklintos ir atnaujintos visos pėsčiųjų perėjos prie mokyklų ir darželių. Šį rudenį planuojamas atlikti papildomas kryptinis pėsčiųjų perėjų apšvietimas.

Žvėrynas tapo dar inovatyvesniu – rajone prie ugdymo įstaigų įrengtos pasaulyje populiarios greito keleivių įlaipinimo–išlaipinimo aikštelės (ang. „Kiss and Ride“): prie darželio „Vaikystės takas“, Birutės g. 42, (4 vietos), lopšelio – darželio „Voveraitė“, Birutės g. 4A, (5 vietos), darželio “Aukštyn kojom”, A. Mickevičiaus g. 17, (3 vietos), lopšelio – darželio „Linelis“ A. Mickevičiaus g. 21, (2 vietos), darželio „Šilagėlė“, Traidenio g. 20, (3 vietos) ir prie darželio-mokyklos „Saulutė“, Miglos g. 1A, (5 vietos).

Nuo šios vasaros Žvėryne pradėjo veikti naujovė – užsienyje populiari „Park & Ride” („Statyk ir važiuok“) aikštelė Sėlių g. 62. Tai kelionių automobiliu ir viešuoju transportu jungties aikštelė, kurioje vairuotojai gali palikti savo automobilį ir kelionę tęsti viešuoju transportu. Tikimasi, kad tokios aikštelės paskatins vairuotojus pakeisti savo įpročius – į miesto centrinę dalį nevažiuoti asmeniniu automobiliu.

Artimiausi mero R. Šimašiaus susitikimai su bendruomenėmis vyks Verkiuose, Baltupių progimnazijoje (rugsėjo 27 d., 18 val.) ir Justiniškėse, Mykolo Biržiškos gimnazijoje (spalio 2 d., 18 val.), Antakalnyje, Techparke (spalio 9 d., 18 val.).


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video