Top Baneris

Žirmūnuose tęsiamas daugiabučių kvartalo projektas

2017 kovo 20 d.
„Eikos“ vizual.
„Eikos“ vizual.
Pasidalykite straipsniu

Įmonė „Eika“ rengiasi pradėti dviejų naujų namų statybas A energinės klasės daugiabučių kvartale „Namų pynės“. 9 aukštų „Linas“ ir 7 aukštų „Ajeras“ papildys naujos statybos būsto pasiūlą Vilniuje 122 butais.

Šiuo metu yra baigiamos dviejų pirmojo etapo namų statybos ir pradedami požeminės automobilių stovėjimo aikštelės įrengimo darbai, dviejų naujų daugiabučių statybos prasidės šių metų viduryje.

Sprendimas išdėstyti automobilių stovėjimo vietas po visa gyvenviete lemia, kad butų savininkai „Namų pynėse“ ne tik turės kiemą be automobilių, bet ir galės patekti į savo būstą liftu tiesiai iš automobilių aikštelės.

Antrajame etape suprojektuoti 1–4 kambarių butai su balkonais ir terasomis, taip pat bus įrengiamos žaliosios ir poilsio zonos bei vaikų žaidimo aikštelės. Planuojama, kad septynių aukštų daugiabutyje „Ajeras“ gyventojai įsikurs jau kitų metų vasarį, o devynių aukštų daugiabutis „Linas“ duris naujakuriams atvers 2018 metų rugpjūtį.

„Eikos“ plėtros direktorius Martynas Žibūda teigia, kad daugelį metų uždara gamybinė teritorija Žirmūnuose palaipsniui atsiveria miestui ir virsta jaukia daugiabučių namų gyvenviete. „Būsimi projekto gyventojai, jau įsigiję būstą dviejuose baigiamuose statyti namuose, paklausti, kodėl pasirinko būtent „Namų pynes“, pasakoja, kad didelę pridėtinę vertę projektui kuria formuojamos jaukios gyvenvietės faktorius. Pastebėjome, kad projektuose, kuriuose statomi ne pavieniai namai, įsiterpę tarp senų daugiabučių, o visas daugiabučių namų kvartalas, sklandžiau kuriasi bendruomenė, ir projektas tampa lyg „miestu mieste“ – gyventojai jaučiasi jame jaukiai ir saugiai, džiaugiasi gražia ir tvarkinga namų aplinka“, – aiškino M. Žibūda.

Dar vienas šio projekto plėtotojų tikslas – kuo mažesnės šildymo sąnaudos gyventojams. „Pavyzdžiui, jau kone dešimtmetį plėtojamame projekte „EIKA namai Pilaitėje“, praėjus ne vienam šildymo sezonui, atliekamų tyrimų rezultatai džiugina – gyventojai vidutiniškai per šildymo sezoną moka 0,37 Eur/kv. m. A energinės klasės gyvenvietėje „Namų pynės“ taikoma tokia pati, puikia šilumos ir garso izoliacija pasižyminti trisluoksnio surenkamo gelžbetonio technologija, tačiau papildomai pritaikyti ir visi A energinę klasę atitinkantys, būsto sandarumą užtikrinantys sprendiniai, todėl manome, kad čia šildymo kaštai bus dar mažesni“, – pasakoja M. Žibūda.

Iš viso per keturis planuojamus projekto vystymo etapus „Namų pynių“ kvartale įsikurs daugiau nei 400 šeimų, o bendros investicijos į projektą sudarys per 24 mln. eurų.

„Eikos“ nuotr.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video