Top Baneris

Žinomiausi pasaulio architektai atšaukia projektus Rusijoje (2)

2022 kovo 7 d.
herzog de meuron
„Herzog & de Meuron“ 2018-aisiais paskelbė senos alaus daryklos Maskvoje pertvarkymo projektą. Herzog & de Meuron / archdaily.com vizual.
Pasidalykite straipsniu

Rusijai įsiveržus į Ukrainą, savo pilietinę poziciją reiškia ir pasaulio architektai: ne tik skambiais žodžiais, bet ir realiais darbais. Štai, Nyderlandų architektūros studija MVRDV Rusijoje sustabdė visų penkių savo projektų, tarp kurių – 52 tūkst. kv. m ploto „Red7“ bokštas Maskvoje, įgyvendinimą, rašo „Dezeen“.

„Kaip architektai ir urbanistai, dirbame daugelyje šalių, siekdami ką nors pakeisti, ir nuoširdžiai tikime tarptautiniu dialogu ir taika, – teigia studijos architektai. – Dėl šios priežasties nedelsdami sustabdėme savo dalyvavimą projektuose Rusijoje.“

Roterdame veikiančios architektūros studijos komanda pripažino, kad vasario 24 d. prasidėjusi Rusijos invazija į Ukrainą paveikė jos projektus tiek Ukrainoje, tiek Rusijoje.

Nors du projektai Ukrainoje – miesto bendrasis planas ir privatus namas Kijeve – buvo sustabdyti dėl invazijos, architektai priėmė sprendimą nutraukti visus penkis Rusijoje įgyvendinamus projektus.

Be „Red7“ bokšto projekto studija dirbo su dar dviem projektais Maskvoje – miesto planu Sankt Peterburge ir didelio komplekso pietiniame Krasnodaro mieste renovacija.

„Galvojame apie savo draugus, partnerius ir klientus, kuriems šiuo metu gresia pavojus. Palaikome savo kolegas, kurie nerimauja dėl savo šalies ir savo artimųjų“, – savo sprendimą aiškino architektai.

Pastarosiomis dienomis apie pasitraukimą iš Rusijos ir solidarumą su kovojančia Ukraina pranešė britų architektas Davidas Chipperfieldas, „Zaha Hadid Architects“, taip pat BIG, „UNStudio“ ir „Herzog & de Meuron“.

Šveicarijos įmonė „Herzog & de Meuron“ dar 2018 metais buvo pristačiusi planus pertvarkyti  šešių hektarų gamyklos teritoriją Maskvos centre.

red7 moscow
red7
52 tūkst. kv. m ploto „Red7“ bokštas Maskvoje. MVRDV / archdaily.com vizual.

Beje, nors BIG šiuo metu nevykdo jokių projektų Rusijoje, architektai išreiškė didžiulę paramą Ukrainos suverenitetui, demokratijai, žmogaus teisėms ir teritoriniam vientisumui.

Amsterdame įsikūręs architektų biuras „UNStudio“ apie pasitraukimą iš Rusijos pranešė pabrėždami, jog liūdi dėl įvykių Ukrainoje, o sprendimą priėmė įvertinę šios situacijos poveikį darbuotojams ir projektams abiejose šalyse.

Be ilgai laukto Sočio krantinės kapitalinio remonto, kurį iki praėjusios savaitės prižiūrėjo „UNStudio“, įmonė planavo gyvenamųjų namų kompleksą Maskvoje.

Naujausių „Zaha Hadid Architects“ projektų Rusijoje sąraše – „Sberbank Technopark“, išmanusis miestas Rublyovo-Arkhangelskoye ir nauja „Klenoviy Bulvar 2“ metro stotis, taip pat filharmonijos koncertų salė Jekaterinburge.

„Esame labai sukrėsti ir nuliūdinti dėl konflikto Ukrainoje ir sustabdėme du mūsų vykdomus projektus Rusijoje“, – pranešime dalijosi architektų biuro atstovas.

pastatas

Svarbiausios architektūros, interjero ir paveldo naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="8"]

Šaltinis:

lrytas white

Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Jelcinas

    2022-03-08, 10:48  

    putin huilo!

  • NO to dictatorships’ arch competitions

    2022-03-07, 21:48  

    Saunuoliai! Mano nuomone architektai projektuodami tokiose salyse irgi remia rezima. Nesuprasdavau kaip daugybe architektu su didziuliu pasididziavimu skelbdavosi apie sukurtus konkursinius projektus Kinijos zemese, juk tenais baisu kokie nusikaltimai vyksta pries zmones!! Galbut tai prades po biski keistis.

Rekomenduojami video