Top Baneris

Žiniasklaida: su 140 tūkst. eurų kyšiu sulaikytas V. Šiliauskas liudijo iš V. Matijošaičio gaudavęs nurodymus veikti pagal jo šeimos interesus (1)

2023 gegužės 3 d.
20230306 TBIL000334
T. Biliūno/BNS nuotr.

BNS

Buvęs Kauno savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas teisėsaugai atskleidė, kad Kauno meras Visvaldas Matijošaitis duodavo pavaldiniams nurodymus nederinti tam tikrų objektų vystymo, kad juos galėtų įsigyti jo šeima, skelbia portalas „15min“, remdamasis šaltiniais.

Portalo duomenimis, buvęs administracijos vadovas, kuriam yra pareikšti kaltinimai kyšininkavimu, sutiko bendradarbiauti su teisėsauga.

Anot „15min“, V. Šiliauskas teisėsaugai pernai yra paliudijęs, kad V. Matijošaitis, jo sūnus Šarūnas ir kai kurie kiti asmenys veikė kaip „nusikalstama organizuota grupė“, o jis buvęs šios grupės narys.

Jis teigė, kad kai kuriems sklypams ir pastatams „specialiai buvo sudarytos nepalankios sąlygos, kad jų vertė sumažėtų, nes juos ketino nusipirkti mero sūnus arba pastarojo verslo partneris“.

Buvusio administracijos vadovo teigimu, meras bent keliais atvejais jam asmeniškai liepė pavaldiniams nederinti dokumentų dėl pastatų vystymo, jei tai kenktų jo sūnaus verslo interesams. 

Teisėsaugos akiratyje atsidūręs V. Šiliauskas pareigūnams teigė, kad savo interesus dėl žemės sklypų ir pastatų miesto taryboje dirbantys Matijošaičiai tenkino per Urbanistinės komisijos sprendimus.

V. Šiliauskas buvo sulaikytas pernai kovą. Jo namuose, slėptuvėse, buvo rasta 140 tūkst. eurų. Teisėsauga įtaria, kad tai buvo kyšis iš statybos įmonės „Autokausta“ vadovo Juozo Kriaučiūno. Pasak teisėsaugos, tai didžiausias iki šiol rastas kyšis Lietuvoje.

Specialiųjų tyrimų tarnyba yra skelbusi, kad areštuota apie 170 V. Šiliauskui priklausančių nekilnojamojo turto objektų, kurių rinkos vertė yra „septynženklė“. Tuomet pranešta, kad areštuota penkiolika kitam įtariamajam, „Autokaustos“ vadovui J. Kriaučiūnui, priklausančių nekilnojamojo turto objektų.

Komentarai
  • Observation

    2023-05-03, 20:53  

    Čia vis Matijošaičio pavyduoliai nerimsta.