Top Baneris

Židinys šiuolaikiniame name: ką reikia žinoti nusprendus įsirengti

2023 liepos 12 d.
Copy of RENDER MIMAS FINAL
„Schiedel“ krosnelė „Mimas“
Pasidalykite straipsniu

Židinys ne tik skleidžia šilumą, bet ir suteikia namams jaukumo, ypač lietingais, žvarbiais rudens vakarais ramina, sukuria ypatingą nuotaiką, labai greitai sušildo namus. Židinys ar krosnelė – stilingas namų interjero akcentas ir, atrodytų, neturėtų kilti dilema, ar jo reikia. Vis tik kai kurie architektai atsisako įkomponuoti namuose židinį ar krosnelę, nepaisydami to, kad židinys yra puikus alternatyvus šildymo įrenginys tiek pavasarį ar rudenį, tiek ekstremaliais atvejais, dingus elektrai ar sugedus pagrindinei šildymo sistemai.

Nuo elektros nepriklausomas

Šiuolaikinis namas – itin sandarus, energiškai efektyvus, įvairios jos sistemos gali būti valdomos nuotoliniu būdu ir jau galima išgirsti minčių, kad tokiam namui kamino nereikia. Grindinis šildymas ir šilumos siurblys oras–vanduo šiais laikais dominuoja naujų namų statyboje, tad stogas gali būti vientisas, be kamino. Tačiau niekada nereikia atmesti galimybės, kad žiemos dieną gali nutrūkti elektros energijos tiekimas arba sugesti šilumos siurblys. O juk būna, kad siurblio remontas trunka ir kelias savaites, nes laukiame reikiamų detalių. Abiem atvejais išsigelbėjimas yra alternatyvus, nuo elektros energijos nepriklausomas šilumos šaltinis – židinys arba krosnelė. „Kai šilumos siurblys remontuojamas, namą šildo židinys. Todėl kartais nesuprantami projektuotojų argumentai ar nenoras įrengti židinius ar krosneles namuose“, – sako „Schiedel“ Baltijos šalių regiono pardavimų vadovas Artūras Eigminas.

Reikia įvertinti ir dar vieną niuansą: kai žiemą oro temperatūra labai žema, šilumos siurblių efektyvumas krinta, šildymo kaina šauna aukštyn. Tokiu atveju du vienas kitą papildantys šilumos šaltiniai yra labai geras sprendimas.

Blogiausia – atmetimas

Ką tik stebėjome neįtikėtinus dujų bei elektros kainų šuolius ir niekas negali garantuoti, kad tai nepasikartos ateityje. Net jei ant stogo yra saulės elektrinė, tai dar nereiškia, kad visą laiką elektra jums bus pigi. Stebint Vakarų Europos šalių tendencijas, gerai matyti, kad saulės elektrinių pagamintos energijos pasaugojimas – brangstanti paslauga. Tad vertinant elektros energijos kainų šuolius, židinių arba krosnelių įrengimas yra racionalus ir toliaregiškas sprendimas. „Galima židinio ar krosnelės neįrengti iškart, apsiriboti tik kaminu, paruošti vietą bei galimybę, o krosnelę galima įsirengti, kai net jau sustatyti baldai“, – teigia A. Eigminas.

A. Eigminas primena, kad pastatyto namo energiniai rodikliai bėgant laikui blogėja (dėvėjimasis, namo sėdimas, ne itin aukšta sandarinimo medžiagų kokybė). Naujam namui šildymo įrenginys parenkamas pagal poreikius, bet po kelių metų jie gali būti jau didesni. „Šių poreikių trūkumą efektyviai kompensuotų židinys ar krosnelė“, – sako A. Eigminas.

Elementarios židinio įrengimo klaidos

Viena iš klaidų renkantis židinį arba krosnelę – per didelės galios židinys, tada energiškai efektyviame name yra tiesiog per karšta. Antra – netinkamas dūmtraukis, ne visos dūmtraukių sistemos tinka energiškai efektyviems namas dėl savo sandarumo charakteristikų. Svarbu ir kas dūmtraukių gamintojas, kokia jo patirtis, pateikiami dokumentai: atitikties deklaracijos, montavimo instrukcijos, garantiniai įsipareigojimai. Labai svarbi kokybės kontrolė, standartų laikymasis. „Schiedel“ kasmet visoje Lietuvoje rengia mokymus montuotojams, architektams bei partneriams, kad galėtų užtikrinti savo gaminių ir sprendimų kokybę visuose etapuose. „Renkantis kokybiškus dūmtraukius, galimi du sprendimai: moduliniai arba šiltinti plieniniai. Kuris tinkamiausias, dažniausiai nusprendžia projektuotojai – „Schiedel“ gali pateikti abiejų variantų sprendimą“, – pabrėžia ekspertas. 

„Schiedel Absolut“ keraminė kamino sistema

Kad name galėtume mėgautis židiniu, reikia įrengti kaminą. Sandariame name kaminas kerta stogą arba sieną, tad labai blogai, jei kamino konstrukcija neatitinka sandarumo reikalavimų. Be to, kaminas yra ir viduje, ir lauke, tad neteisingai įrengus gali atsirasti šalčio tiltas. 

Sandariame name oras į židinį ar krosnelę turi patekti iš išorės. Tam geriausiai tinka izoliuotą vėdinimo kanalą turintis „Schiedel Absolut“ kaminas. Speciali konstrukcija ir papildomi elementai užtikrina kamino sandarumą, pašalina šalčio tiltus. Sistemos „Absolut“ izoliavimui naudojamas izoliacinis putų betonas, kurio nereikia vėdinti, tad patalpoje nereikia įrengti vatos vėdinimo grotelių, pro kurias būtų labai didelis oro nuotėkis. Visi sistemos „Absolut“ mazgai yra komplektuojami su specialiomis sandarinimo medžiagomis, tarpinėmis, kad visa kamino dalis, esanti patalpoje, išliktų ypač sandari. Kai židinys nekūrenamas, kaminas gali būti vertinamas kaip lauko atitvara. 

Copy of Absolut1

„Absolut Thermo“ – patobulintas įprastas „Absolut“ blokelis, į kurį integruota 10 cm storio stiklo putos plokštė. Šis blokelis įrengiamas atskiriant šaltą zoną nuo šiltos, tarkim, stogo šiltinamajame sluoksnyje, arba atskiriant šaltą rūsį nuo pirmo aukšto patalpų. Stiklo puta yra puiki izoliacinė medžiaga, be to, puikiai susidoroja su gniuždymo apkrovomis. Reikėtų pažymėti, kad šiuolaikiniai židiniai ir krosnelės ekologiški, turi antrinio degimo sistemas ir į aplinką beveik neišmeta jokių teršalų – malkinė mediena apskritai yra viena ekologiškiausių kūrenimo žaliavų.

Copy of SARGAS RENDER FINAL BEDROOM NODAMPER
„Schiedel“ krosnelė „Mimas“

„Schiedel“ krosnelės su „Permeter Smooth Air“ plieniniu dūmtraukiu

Jeigu vartotojas pageidauja, galima rinktis ir pilnai išbaigtą antrinę šildymo sistemą iš „Schiedel“. Tai įvairios krosnelės kartu su joms pritaikytu nerūdijančiojo plieno dūmtraukiu su oro tiekimu. „Schiedel“ krosnelės pasižymi optimaliu galingumu nuo 3 iki 7 kW, kompaktiškos ir kartu su dūmtraukiu gali būti montuojamos gana arti degių konstrukcijų, o tai padeda sutaupyti vietos. Galima išsirinkti įvairias formas: ovali „Sirius“, griežtesnių formų „Sargas“ ir apvali elegantiška krosnelė „Mimas“. Pastarosios sistemos pranašumas, kad kaminas montuojamas tiesiai ant krosnelės, taip sutaupant vietą nedidelėse erdvėse. Šiuo atveju dūmtraukį galima įsirengti statybos proceso metu nuo perdangos ir krosnelę lengvai ir greitai sumontuoti jau visiškai įrengtame name. Šis būdas šiuo metu populiariausias Skandinavijos šalyse. 

Copy of SARGAS RENDER FINAL BEDROOM NODAMPER 1
„Schiedel“ krosnelė „Sargas“

PARTNERIO TURINYS

Schiedel logo.svg

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video