Top Baneris

Židinys A++ klasės name – patikėkite visus darbus tik kompetentingiems specialistams

2023 liepos 10 d.
jotul krosnele zidinys
Jøtul F 373 V2 ADVANCE
Pasidalykite straipsniu

Jau kuris laikas skleidžiamos idėjos, kad židiniai ar krosnelės nesuderinamos su A++ klasės namais. Bendrovės „Tolvita“ pardavimų vadovas Vytautas Misiūnas sako, kad vystytojai tiesiog eina lengvesniu keliu. Norint moderniame name įrengti židinį ar krosnelę, reikia turėti žinių, pasirinkti tinkamą produktą ir kvalifikuotus montuotojus, kurie visus darbus atliktų tinkamai.

Senovinis požiūris apie židinius ar krosneles netinka

„Problema, su kuria dažnai susiduria židinius ar krosneles įsirengę A++ klasės namų savininkai, yra netinkamai pasirinkta galia. Atsiradus šilumos pertekliui, žmonės uždaro sklendes, mažina malkų įkrovą, bet tai problemos neišsprendžia: kai degimo temperatūra per žema, kyla daugiau dūmų, juoduoja židinio ar krosnelės stiklas. Galų gale viskas baigiasi tuo, kad židiniu nebesinaudojama. Atkalbėti klientus nuo židinio įsirengimo paprasčiau. Bet juk problema – ne židinys, o informacijos trūkumas, nenoras kontroliuoti įrengimo eigos“, – sako V. Misiūnas. Yra daug naujovėmis nesidominčių, senoviškai dirbančių meistrų, tačiau pasikeitė namo energinio naudingumo reikalavimai, o tai liečia ir visą židinio sistemą.

Skandinavijos šalyse, Vokietijoje, Austrijoje sandarūs, aukšto energinio naudingumo namai pradėti statyti gerokai anksčiau nei Lietuvoje, tad jų poreikiai ir reikalavimai jau yra įprastas reiškinys. Todėl bendrovės „Tolvita“, Baltijos šalyse atstovaujančios gerai žinomai JOTUL grupei, darbuotojai nuolat stažuojasi valstybėse, kur jau daug metų gaminami ir A++ namuose įrengiami židiniai. „Konsultuojame architektus, konstruktorius, atliekame techninę priežiūrą, įrengiame visą židinio ar krosnelės sistemą nuo pradžios iki galo, vertiname įrengtus objektus“, – pažymi įmonės „Tolvita“ atstovas V. Misiūnas.

Keturi svarbūs klausimai renkantis krosnelę arba židinį

Norint, kad židinys ar krosnelė tinkamai funkcionuotų A++ klasės name, turi būti išspręsti visi su šia įranga susiję klausimai. Pirma – kaminas, jo sandarumas, šalčio tiltų pašalinimas. Antra – kamino jungtis su židiniu ar krosnele. Trečia – pats įrenginys (tinkamos galios, su oro pritekėjimu, švaraus degimo ir švaraus stiklo sistema). Ketvirta – tinkamai įrengtas oro pritekėjimo mazgas. 

„Klientas židinį ar krosnelę vertina akimis, bet reikia įvertinti patalpas, namo energinę klasę, plotą, lubų aukštį, tada dėlionė tampa logiška. Paprastai 1 m2 reikia 50 W galios, tad 100 m2 erdvėje židinio galia neturėtų būti didesnė nei 7 kW. Didesnės galios židinys gal atrodys gražiau, bet skleis daug daugiau šilumos, nei reikia patalpai. 

F 520 HT int 1 1

Jøtul F 520

Visos sistemos iš vienų rankų

JOTUL grupė, pristatanti Norvegijoje gaminamus JOTUL, Danijoje SCAN, Prancūzijoje gaminamus „Atraflam“ židinius ir krosneles, yra vienas iš A++ klasei tinkamų įrenginių gamintojų. Dauguma jų pasižymi mažiausiomis CO2 emisijomis, jų parametrai yra kelis kartus geresni nei „Ecolabel“ sertifikavimo sistemos reikalavimai. JOTUL gamina ir sertifikuotas, saugias ir sandarias kaminų sistemas, skirtas būtent A++ klasės namams. Šiais metais JOTUL pristatė naujieną – židinius su automatiniu degimo reguliavimu ir net automatiniu uždegimu. 

„Tolvita“ taip pat siūlo laiko patikrintas ir sertifikuotas kaminų sistemas A++ klasės namams. Jei tokį kaminą montuoja sertifikuoti meistrai, jam suteikiama 25 metų garantija. Reikėtų pabrėžti ir JOTUL naudojamo ketaus kokybę. Šio gamintojo židinių ir krosnelių ilgaamžiškumą lemia unikalios sudėties ketus bei galimybė išardyti krosnelę ir pakeisti bet kokią jo detalę.

Reikalingi kamino ar židinio sprendimai? Jums padės UAB „Tolvita“ židinių ekspertai.

P. Lukšio g. 11, Vilnius.

+370 616 10 473

info@tolvita.lt

PARTNERIO TURINYS

25 year guarantee jotul

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video