Top Baneris

Specializuoto leidinio „Modernus vonios kambarys“ (išleido „SA.lt projektai“, sudarytoja Aušra Nyman, dizainerė Edita Namajūnienė) tiražas statybų parodos „RESTA 2022“ metu buvo greitai  išplatintas – vonios kambario įrengimas visuomet aktualus, net ir tiems, kurie teigia, jog neseka madų. 

Leidinyje kalbama ne apie vonios kambario madas, o apie tai, kaip klimato kaita ir besitęsianti pandeminė situacija lemia pokyčius šioje svarbioje patalpoje. Apie naujausias technologijas, kasdienius prausimosi ritualus paverčiančias maloniais ir atpalaiduojančiais, o vonios patalpą – visaverčiu kambariu, kuriam skiriamas ne mažesnis dėmesys nei svetainei.

Šis leidinys – tai praktinis gidas vartotojams, architektams, dizaineriams bei didesniam visų šių grupių tarpusavio supratimui. Būsimiesiems būstų savininkams ar besirengiantiems atnaujinti savo būstą, o taip pat interjero dizaineriams ir architektams yra puiki galimybė susipažinti su vonios kambario tendencijomis virtualiai.

Šiame leidinyje rasite ne tik dizainerių ir architektų minčių, kaip funkcionaliai ir estetiškai suplanuoti vonios kambarį, bet ir pažangiausių gamintojų atstovų įžvalgų bei patarimų, kokias technologijas svarbu rinktis jau šiandien, kad visi vonios kambario elementai susilietų į darnią visumą ir taptų neatsiejama patalpos dalimi. Kitaip tariant, investuoti į ateitį.

Didžiausioje tarptautinėje santechnikos, šildymo ir vėdinimo įrenginių parodoje „ISH digital 2021“, kuri kas antri metai vyksta Frankfurte prie Maino (Vokietija), pristatytos trys pagrindinės tendencijos, lemsiančios vonios kambario dizaino ir technologijų vystymąsi per ateinančius metus. Vonios erdvė bus išmani; žalia; vonios patalpa taps kambariu arba mažuoju namų SPA (angl. SMART. GREEN. LIVING).

.SMART

Išmaniojo vonios kambario samprata kuriama suliejant rinkoje jau esančius gaminius – santechnikos prietaisai sujungiami su išmaniosiomis technologijomis. Tokiu būdu dėl sukurtų modernių dušo kabinų, praustuvų vonios procedūros tampa maksimaliai patogios, greitos ir higieniškos. Išmanieji veidrodžiai tampa savotiškais informaciniais centrais, kuriuose pateikiami faktai apie vidaus ir lauko oro temperatūrą, drėgmę, juose yra integruota žadintuvo funkcija, įdiegti „Wifi“ ir „Bluetooth“. Dušo kabinoje, tualeto zonoje montuojamos novatoriškos vandens valdymo priemonės, išmaniaisiais pulteliais arba telefone įdiegtomis mobiliosiomis aplikacijomis valdomi dušo tualetai, bidė, vanduo duše ir vonios kambario patalpos, dušo apšvietimas.

.GREEN

Žaliasis vonios kambarys turi būti kuo arčiau gamtos. Ši kryptis formuoja ateities vonios kambario konceptą, kuriame optimaliai derinami išmanūs, energiją ir vandenį taupantys gaminiai, ekologiškos ilgaamžės medžiagos ir tvarus gaminių dizainas. Dizaineriai, projektuojantys vonios kambarį, atsigręžia į tvarius sprendimus, turinčius išliekamąją vertę.

.LIVING

Vonios kambarys peržengia savo tradicines ribas – tai jau ne tik švaros ir higienos zona, bet ir gyvenamosios erdvės tęsinys. Vonios patalpa tampa nedideliu kambariu arba mažuoju namų SPA. Ypač pandemijos metu, vis daugiau laiko praleisdami namuose, žmonės pradėjo kurti individualią ir jaukią namų sveikatingumo zoną. Mažasis SPA gali būti kuriamas ir sujungiant miegamojo bei vonios kambario erdves, kai vonios indas tampa patalpos ašimi.