Top Baneris

„Žaliosios“ ekologiškos statybos sėkmei būtini šiuolaikiniai sprendimai

2014 liepos 25 d.
Pasidalykite straipsniu

Pirmasis ir svarbiausias žingsnis pastatų statyboje – pakeliamųjų grindų įrengimas! Neverta ieškoti sudėtingų dalykų, kai paprasti ir elementarūs sprendimai – šalia. Pakeliamosios grindys – ne tik daugelio projektuotojų pasirinkimas, bet ir gera naujiena užsakovams. Viena vertus, tokios grindys nesunkiai įrengiamos, kita vertus, po jomis galima paslėpti labai sudėtingas sistemas, todėl šios grindys ypač populiarios biuruose, bankuose.

TCO ženklas biurams

TCO ženklas sukurtas Švedijoje, siekiant skatinti kompanijas gaminti darbuotojams saugesnę ir ekologiškesnę biuro įrangą. Šis ženklas rodo, kad gaminant biuro įrangą sunaudojama mažiau energijos, kenksmingųjų medžiagų.

Biuruose įrengus pakeliamąsias grindis, sutaupoma ne tik energijos – ši technologija užtikrina lengvą prieigą prie įrangos po grindimis ir tinkamą oro srautų pasiskirstymą.

Paruošta rytdienos technologijoms

Dauguma komercinių ir visuomeninių objektų pastatyta laikantis tik šių dienų standartų, visiškai negalvojant apie rytdienos poreikius.

Užuot užsakovui pasiūlius rinktis modernias technologijas, įprastai naudojamos senos, nors užsakovas statinį eksploatuos keliasdešimt metų. Pasibaigus garantiniam laikotarpiui, rangovas nebebus atsakingas už pastatą, tad ateityje iškilsiančios problemos ir išlaidos bus užmirštos, bet tik ne savininko.

Pastate, kuriame įrengtos pakeliamosios grindys ir kuriame panaudoti kiti ateities sprendimai, pritaikyti naudoti kartu su pakeliamosiomis grindimis, nekilnojamojo turto savininkui atsivers naujų galimybių.

Patvarus, tausojantis aplinką ir energiją taupantis sprendimas

Pastatuose įrengus šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemas, energijos sutaupymas išauga iki 50 proc. Bene pagrindinė to priežastis – pastatų poveikio aplinkai vertinimo metodo „Breeam“ keliami reikalavimai, tarp kurių – senų ir naujų technologijų, medžiagų, pagamintų iš perdirbtų žaliavų, naudojimas, tinkamas darbų organizavimas, priežiūra, degalų taupymas į statybvietę vežant krovinius ir medžiagas, rūpinimasis aplinkos kokybe.

Pastatai, kuriuose panaudotos pakeliamųjų grindų sistemos, prisideda prie svarbiausių šiandienos ir rytdienos uždavinių, statybos ir nekilnojamojo turto veiklos gerinimo.

Sistemos „Plug and Play“ mobilumas

Integruotos ekologiškos statybos technologijos sėkmei garantuoti būtina rinktis šiuolaikinius sprendimus. Lankstumas, mažesnis išmetamo anglies dvideginio kiekis, ilgesnė tarnavimo trukmė, mažesnis energijos naudojimas – tai kriterijai, užtikrinantys pastato ilgaamžiškumą ir maksimalią vertę.

Mes pasirinkome komponentus, kuriuos deriname su pakeliamųjų grindų sistemomis nepamindami lankstumo ir patvarumo principų.

Sveikesnis patalpų oras

Sveiką, švarų, šviežią orą patalpose užtikrina po grindimis montuojamos oro kondicionavimo sistemos. Tokiu būdu sutaupoma 80 proc. energijos. Tai integruotas šildymas, vėdinimas, vėsinimas, elektros energija, garso ir duomenų perdavimo sprendimai.

Kam rinktis tradicines grindis, montuojamas ant perdengimo plokštės, ir turėti tiesiog paprastas grindis, kai pakeliamosios grindys padeda išspręsti problemas, susijusias su ateities sprendimų galimybėmis. Įrengus pakeliamąsias grindis, nereikia brangių ir sudėtingų įrenginių, kurie įprastai montuojami po pakabinamosiomis lubomis, planuoti sudėtingų ir daug laiko, pastangų reikalaujančių darbų. Įrengti pakeliamąsias grindis – racionalus sprendimas, mat visos komunikacijos sumontuojamos po jomis. Keičiant patalpų planavimą, problemų dėl komunikacijų perkėlimo išvengiama.

Pakeliamųjų grindų kojelės tvirtinamos prie gelžbetonio perdangos, grindų plokštės – prie kojelių.

Oro pasikeitimo problemos

Dabar biuro patalpose per metus pasikeičia 50 proc. oro. Į šį skaičių įeina ne tik judantis aplink atvirą biuro erdvę oras, bet ir pačios atviros erdvės oras. 40 proc. jo pasikeičia uždarose erdvėse, tokiose kaip kabinetai, pasitarimų, posėdžių salės.

Projektuotojų sprendimas rinktis senas arba ateities technologijas prisideda prie rytdienos technologijų populiarėjimo. Faktas, kad pakeliamųjų grindų sistemos neriboja užsakovo norų. Pasirinkęs pakeliamųjų grindų sistemą, jis gauna ateities technologijas už tradicinių kainą.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video