Top Baneris

Zaha Hadid Architektų projektuojamas naujasis Jinghe New City kultūros ir meno centras

2022 birželio 21 d.
1 ZHA Jinghe New City Culture Art Centre render by ATCHAIN
Zaha Hadid Architects iliustr.
Pasidalykite straipsniu

Zaha Hadid Architects“ (ZHA) komanda buvo paskelbta konkurso, skirto Jinghe New City kultūros ir meno centro projektavimui, nugalėtoja.

Kinijos Šaansi provincijoje įsikūręs Jinghe miestas sparčiai auga kaip mokslo ir technologijų. Naujų mokslinių tyrimų institutų remiamas ir aplinkosaugos sumetimų skatinamas miestas tampa besivystančių pramonės šakų centru, kuriame daugiausia dėmesio skiriama inovatyviai energijai ir medžiagoms, dirbtiniam intelektui ir aviacijai.

Jinghe New City kultūros ir meno centras, atkartojantis Jinghe upės išraižytus vingiuotus slėnius per Šaansi provincijos kalnus ir kraštovaizdžius, yra miesto Jinghe įlankos akademiko mokslo ir technologijų inovacijų rajone.

2 ZHA Jinghe New City Culture Art Centre render by ATCHAIN
Zaha Hadid Architects iliustr.

Sukurtas lyg tekančių tūrių, sluoksnių ir paviršių kompozicija, naujojo pastato dizainas persipina su esamu miesto urbanistiniu planu, siekiant sujungti naują biblioteką, esančią į šiaurę nuo Jinghe Avenue su nauju scenos menų teatru, daugiafunkcėmis salėmis, mokslo ir parodų galerijomis pietuose per virš žemės pakeltus kiemus, sodus ir takus, besidriekiančius virš aštuonių eismo juostų kelio.

Su švelniai nuožulniomis rampomis, vedančiomis į iškeltą pėsčiųjų takų tinklą, centras driekiasi per miestą, kad sujungtų jo komercinius ir gyvenamuosius rajonus su parkais ir upe pietuose, o miesto gyventojus pritrauktų į pastato širdį ir suteiktų tiesioginį patekimą į planuojamą metro stotį.

3 ZHA Jinghe New City Culture Art Centre render by ATCHAIN
Zaha Hadid Architects iliustr.

Iš bibliotekos terasų atsiveria vaizdas į atriumą su stoglangiais, o bibliotekoje spausdinti leidiniai bus integruoti kartu su įtraukiančiomis virtualios realybės technologijomis, kurios, pasak architektų,  praplės mokymosi ribas ir praturtins keitimąsi žiniomis.

Pietinėje prospekto pusėje projektuojamas scenos menų teatras talpins 450 žmonių ir galės būti pritaikytas įvairiems renginiams. Daugiafunkcė salė, studijos ir galerijos bus išdėstytos aplink teatrą, kad būtų galima dalytis viešosiomis erdvėmis, skirtomis pagerinti prieinamumą ir tarpdisciplininį bendradarbiavimą.

4 ZHA Jinghe New City Culture Art Centre render by ATCHAIN
Zaha Hadid Architects iliustr.

Saulės spinduliuotės analizė ir tinkamas vietos planavimas optimizuoja centro natūralios vėdinimo ir dienos šviesos naudojimą švelniame vidutinio klimato Jinghe mieste. Įtraukiant fotovoltines plokštes, skirtas elektros energijos gamybai vietoje, kartu su lietaus vandens surinkimu, centro statyboje pirmenybė bus teikiama vietoje gaminamoms medžiagoms, kurių sudėtyje yra daug perdirbtų medžiagų, kad būtų gautas 3 žvaigždučių sertifikatas Kinijos žaliojų pastatų programoje.

pastatas

Svarbiausios architektūros, interjero ir paveldo naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="8"]

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video