Top Baneris

Žadama paprastesnė ir skaidresnė atestavimo tvarka

2015 gegužės 29 d.
Pasidalykite straipsniu

Aplinkos ministerija, siekdama palengvinti verslui tenkančią administracinę naštą, siūlo sutelkti asmenų, norinčių dirbti vadovais nekilnojamojo kultūros paveldo statinių tvarkybos ir statybos srityse, atestavimą vienoje vietoje. Tai numato kartu su Kultūros ministerija parengtos ir Vyriausybei pateiktos Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos, Teritorijų planavimo, Statybos ir Architektų rūmų įstatymų pataisos.

„Atestavimo tvarka turi būti vieninga. Mūsų siūlomos pataisos kaip tik tai ir numato. Nustačius vieningą tvarką, gerokai palengvėtų administracinė našta verslo subjektams, sumažėtų prielaidos korupcijai“, – sako aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.

Jeigu minėtosios pataisos bus priimtos, asmenis, siekiančius vadovų pareigų nekilnojamojo kultūros paveldo statinių tvarkybos ir statybos srityse, atestuos nebe dvi institucijos – Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos (KPD) ir valstybės įmonė „Statybos produkcijos sertifikavimo centras“ (SPSC), o tik SPSC. Architektus, norinčius vadovauti nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos specialiojo teritorijų planavimo dokumentų rengimui, taip pat atestuos nebe KPD ir Lietuvos architektų rūmai, o tik pastarieji.

Atskyrus atestavimo ir teritorijų planavimo organizavimo, projektų derinimo ir jų vykdymo priežiūros funkcijas, kurias dabar vykdo KPD, atestavimo procesas taptų ir skaidresnis, ir paprastesnis bei greitesnis.

Numatoma sutrumpinti atestato išdavimo terminą – jis turės būti išduotas nebe per 3 mėnesius, o per 30 darbo dienų. Asmenims, įgijusiems teisę vadovauti nekilnojamojo kultūros paveldo statinių tvarkybos ir statybos srityje, siūloma išduoti nebe du, o vieną kvalifikacijos atestatą.

Priėmus siūlomas pataisas, būtų sukonkretinti ir aiškiau nusakyti kvalifikaciniai reikalavimai, apibrėžta užsienio šalių piliečių teisė vadovauti ar atlikti darbus nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos specialiojo teritorijų planavimo ir šio paveldo tvarkybos srityse.

 

AM inf.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video