Top Baneris

„YIT Lietuva“ už beveik 1 mln. eurų gerins susisiekimą ir didins eismo saugumą Šalčininkų rajone (6)

2023 birželio 9 d.
20220517916A4183
E. Ovčarenko/BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Didžiuosius Baušius, Akmenynę bei Turgelius jungiantis prastos būklės rajoninis kelias, vedantis į Šalčininkus, netrukus pasikeis neatpažįstamai. Kelio ruožo remonto imasi bendrovė „YIT Lietuva“, projekto vertė siekia beveik 1 mln. eurų, skelbiama pranešime spaudai.

Rajoninio kelio Didieji Baušiai–Akmenynė–Turgeliai atkarpa nuo 9,3 iki 14,2 kilometro šiuo metu yra nebetinkamas eksploatacijai. Danga sueižėjusi, per ilgą laiką nuo naudojimo atsirado plyšių tinklas. Atlikus paprastojo remonto darbus, iš esmės pagerės rajoninio kelio būklė.

Vykdant šios atkarpos renovaciją bus atstatyta dangos kokybė – klojamas ištisinis ir išlyginamasis kelio paviršiaus sluoksniai.

Atlikus remonto darbus pailgės tvarkomo kelio ruožo eksploatacijos laikotarpis, be to, sutvarkytas Šalčininkų kelias bus saugesnis vairuotojams – pagerės transporto priemonių padangų sukibimas su asfalto danga bei sutrumpės stabdymo atstumas.

„Net ir vienas kelyje įvykęs tragiškas įvykis jau yra per daug. Dar visiškai neseniai didžiavomės gerėjančia eismo situacija Lietuvoje, Europos Sąjungoje išsiskyrėme kaip šalis, sugebėjusi 50 proc. sumažinti žuvusiųjų keliuose skaičių. Tačiau pastaruoju metu vis dažniau pasigirsta apie skaudžius įvykius ir ši tendencija ėmė kisti. Suprantame, kad kelio kokybė yra vienas saugaus eismo užtikrinimo elementų, todėl gerindami ir modernizuodami susisiekimo infrastruktūrą, prisidedame prie valstybės siekio gerinti šią situaciją“, – sako bendrovės „YIT Lietuva“ vadovas Kęstutis Vanagas.

Kelio atkarpos remonto darbai bus pradėti jau liepos pradžioje, o baigti iki rudens.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
 • Lilija

  2023-06-13, 14:26  

  Kellias yra pavojingas nuo Bausiu iki Abolu
  Kada bus remontuojamos kelias?

 • Teresa

  2023-06-13, 13:46  

  klausimas…o kada bus remontojamas kelio 3909 Didieji Baišiai-Akmenynė-Turgeliai atkarpa nuo D. Baušių iki Abolų k.? Asfaltas siaubingas, duobėtas, siauras, ši kelio atkarpa visiškai netinkama eksploatacijai, remontuojama kelio atkarpa, palyginus su šita, yra kaip automagistralė….
  kur logika? Kažkoks keistas sprendimas.

 • Ana

  2023-06-13, 7:37  

  labai jau daro praeites metais puse kelio padare Eišiškes -Pirciupiai iki Dainavos nors turejo iki Pirciupiu tioliau vazinekit ir stiklus dauzykit .Ne kelias o neduok Dieve kas

 • Zunia

  2023-06-11, 22:08  

  Bruknynė tik pažadais

 • Margarita

  2023-06-09, 18:15  

  Ar kada nors bus remontuojamas kelias Šalčininkai-Eišiškės? Siauras kelias, asfaltas siaubingas, sunku prasilenkti su priešingą mašiną.

 • Pavel

  2023-06-09, 13:22  

  nuo Baušiu iki Abolu yra siaurakelio atkarpa su pavojingu vingiu. kiekviena žiema ten mašinos atsiduria griovyje, laukuose…. ta atkarpa reikejo tvarkyt kaip prioritetine!

Rekomenduojami video