Top Baneris

„Workland“ – šiuolaikiška, istoriškumu alsuojanti biuro erdvė

2020 sausio 27 d.
workland vilnius
L. Garbačausko nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Pačioje Vilniaus senamiesčio širdyje, Didžiojoje gatvėje, įsikūrusi bendradarbystės ir biurų erdvė „Workland“ išsiskiria unikaliu interjeru – skliautinėmis lubomis, įspūdingu skulptūriniu antresolės turėklu, moderniomis darbo vietomis. Kadaise pastate veikė žydų bendruomenės kino teatras, kuriame vykdavo įvairūs pasirodymai ir parodos, vėliau buvo įsikūrusios administracinės banko patalpos, todėl renovacijos metu siekta išlaikyti istorines ir kultūrines pastato detales.

Istorija ir modernumas

Pastato statybos pradžia – XVI–XVII a. Iki 2018 m. pradėto remonto pastatas rekonstruotas net penkis kartus. Darbai atlikti pagal Vincento Gorskio, Michailo Prozorovo projektus, erdvės kelis kartus kapitaliai remontuotos ir po Antrojo pasaulinio karo.

Naujausios renovacijos metu, projektuojant bendradarbystės ir biurų centro interjerą, sujungtos istorinė ir šiuolaikinė architektūra. Specialistai įtaigiai atskleidė kultūros paveldo sąraše esančio pastato meninę ir estetinę vertę, išryškino autentiškus istorinių laikotarpių simbolius sienose ir lubų perdangose, konstrukcinėse medžiagose. Pavyzdžiui, šiuolaikiški paviršiai derinti su iš sovietmečio laikų likusiu mūru ir gaisro paliktomis žymėmis, juos integruojant į bendrą atnaujintų patalpų stilių.

workland vilnius

Pasak „Workland“ valdomų centrų Lietuvoje vadovės Lauros Panovienės, architektai pastatui suteikė daugiau solidumo, o individualiai suprojektuoti baldai sustiprina erdvės unikalumą. Projekto autoriai pažymi, kad pagrindinė interjero detalė – antresolės turėklas. Pati antresolė buvo suformuota ankstesnių pastato rekonstrukcijų metu, tačiau visiškai neįsiliejo į bendrą stilių. Todėl dabar atlikto remonto metu pasirinkta suskaidyta, skulptūrinė turėklo konstrukcija, neįprastos formos turėklas padeda išlaikyti simbolinį ryšį su praeitimi, asocijuojasi su kino teatro uždangos klostytu audiniu ir primena buvusius erdvių šeimininkus.

Šiuolaikiški sprendimai biuro erdvei

Pagrindiniams naujojo renovacijos projekto architektams Markui Grinevičiui, Ulei Grinevičiūtei, Onai Makuškaitei, Karolinai Baltrušaitytei (UAB „Noarchitects“), projektavusiems antro ir trečio pastato aukšto patalpų interjerą, užduotyje buvo suformuluota pritaikant lanksčius interjero sprendimus sukurti unikalią, šiuolaikišką bendradarbystės erdvę ir skirtingų dydžių biuro erdves. Interjeras turėjo būti pritaikytas kiekvienam bendradarbystės centro naudotojui ir lankytojui – funkcionalios, individualiai adaptuojamos darbo vietos, poilsio zonos, patogūs susitikimų kambariai ir privatumą išlaikantys, šviesūs biurai.

Kaip teigia architektai, pastate suprojektuotos didelę pridėtinę vertę centrui kuriančios erdvės, įrengtos skirtingų rūšių darbo vietos – įprasti uždaro tipo privatūs biurai derinti su unikaliomis atviro tipo bendradarbiavimo erdvėmis. Taip pat suprojektuoti uždari susitikimų kambariai, laisvalaikio erdvės ir nedideli pokalbiams telefonu skirti kambariai (angl. „phone booth“). Darbo vietose projekto architektai sukūrė lanksčius, originalius techninius sprendimus – balduose paslėpta vėsinimo įranga, suprojektuota ir pagaminta išskirtinai „Workland“ bendradarbystės centrui skirta baldų serija.

workland vilnius

NOA workland mno erdve 7

Įrengtas bendradarbystės centro erdves darniai papildo šiuolaikiškos interjero detalės bei natūralios medžiagos, tokios kaip karštai valcuoto metalo lakštai, plokštės, ąžuolo lukšto faneruotė. Taip pat pritaikytos specialios turėklų ir baldų konstrukcijos, sienas puošia autoriniai meno kūriniai.

Atnaujinant pastatą nemažai investuota ir į šiuolaikišką, išmanų apšvietimą. Pagrindinėje salėje pasirinkti toršerai, turintys apšvietimo į viršų funkciją, kai apšviečiama visa erdvė, šviesos srautas netrukdo dirbti, nekrinta ant baldų ar kitų paviršių. Visi apšvietimo sprendimai ypač dinamiški, lengvai pritaikomi skirtingoms darbo ir poilsio vietoms. Kabinetuose įrengti pakabinami šviestuvai, atvirose darbo vietose pastatomi reguliuojami šviestuvai, leidžiantys kiekvienoje darbo vietoje išmaniai pritaikyti apšvietimą pagal savo poreikius. Visi šie šviestuvai skleidžia šviesą ir į viršų, taigi išryškinamos erdvių lubos, kuriama jauki ir harmoninga atmosfera.

NOA workland mno erdve 2

NOA workland mno erdve 5

NOA workland mno erdve 6

NOA workland mno erdve 8

NOA workland mno erdve 1

L. Garbačausko nuotr.

Įrengiant „Workland“ biuro erdvę buvo panaudotos kiliminės plytelės „Fletco Art Weave“. Šios spalvingos ir vaizduotę žadinančios kiliminės plytelės suteikia klientams galimybę sukurti unikalaus dizaino grindis pagal individualų projektą, atsižvelgiant į konkrečios erdvės parametrus ir patalpos interjerą.

„Art Weave“ yra naujoviška kiliminių plytelių kolekcija, padedanti meniškai ir stilingai sukurti gyvybingą bei organišką grindų dizainą. Išraiškingo grindų dizaino pagrindas – spalvų įvairovė ir keturios skirtingos kiliminių plytelių formos.

intero logoIntero LT, UAB‌

www.intero.lt

Straipsnis paskelbtas žurnale „SA.lt“ (Statyba ir architektūra) | 2019 lapkritis.

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video