Top Baneris

Vyriausybė pritarė naujam daugiabučių renovacijos finansavimo modeliui

2017 birželio 8 d.
R. Marčėnaitės nuotr.
R. Marčėnaitės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos parengtam Valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti įstatymo projektui. Juo siūloma 100 proc. apmokėti daugiabučio atnaujinimo projekto parengimo, įgyvendinimo administravimo ir statybos techninės priežiūros išlaidas, taip pat kompensuoti 30 proc. investicijų, tenkančių energinį efektyvumą didinančioms priemonėms.

Valstybė ketina masinti gyventojus atnaujinti kiaurus daugiabučius, kurių šalyje maždaug 28 tūkst., tuo pat metu Aplinkos ministerija skelbia artimiausiems metams numačiusi daugiabučių atnaujinimo kvotas atskirose savivaldybėse ir savo planų bent kol kas keisti neketina. Iki 2020 metų planuojama iš viso atnaujinti 2 500 daugiabučių.

Valstybės paramą numatoma teikti iš valstybės biudžeto, Europos Sąjungos ir kitomis lėšomis. Tikimasi, kad tai paskatins būstų savininkus dar aktyviau rengti ir įgyvendinti daugiabučių atnaujinimo projektus.

Įstatymo projekte nustatomos ilgalaikės valstybės paramos daugiabučiams modernizuoti teikimo sąlygos. Didelis dėmesys skiriamas namų atnaujinimo proceso kokybei, tad Vyriausybė įpareigojama patvirtinti projektų vertinimo ir įgyvendinimo priežiūros tvarką.

Įstatymo projektu taip pat sudaromos sąlygos daugiabučiams namams, kuriuos šiluma aprūpina kelis namus aptarnaujantis šilumos punktas, įsirengti individualų šilumos punktą. Tai leis sumažinti patiriamus šilumos energijos nuostolius namui šildyti, todėl mažės ir gyventojų išlaidos už šildymą. Lietuvoje yra apie 3 tūkst. tokių daugiabučių namų. Šių būstų savininkams būtų teikiama papildoma valstybės parama kompensuojant iki 10 proc. šių priemonių įgyvendinimo kainos.

Prieš kelias savaites Vyriausybė priėmė sprendimą, kuriuo panaikintos kliūtys finansuoti naujai parengtus atnaujinimo projektus, kurie šiuo metu tvirtinami butų ir kitų patalpų savininkų susirinkimuose. Šiuo sprendimu panaikintas gyventojams ir modernizavimo projektus finansuojančioms finansų įstaigoms nepatraukli ir nepriimtina valstybės paramos teikimo tvarka nurašant lengvatinio kredito palūkanas iki nulio procentų. Vyriausybės sprendimu valstybės parama, tenkanti energinį efektyvumą didinančioms priemonėms, teikiama iš karto įgyvendinus projektą.

Energijos vartojimo efektyvumo didinimas, daugiabučių namų atnaujinimas – vienas iš Vyriausybės veiklos prioritetų. Pagal patvirtintą Vyriausybės programos įgyvendinimo planą kasmet numatyta renovuoti ne mažiau nei 500 daugiabučių namų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video