Top Baneris

Vyriausybė pakeitimais skatins investicijas

2017 kovo 17 d.
finansinės priemonės
Vilkiškių dvaras Šalčininkų rajone. Finansų ministerijos nuotr.
Pasidalykite straipsniu

„Finansinės priemonės, ypač pasiteisinusios energijos efektyvumo bei smulkiojo ir vidutinio verslo finansavimo projektuose, paskatino ieškoti galimybių jas pritaikyti kitose srityse. Įvertinę „atsinaujinantį“ jų pobūdį ir siekdami sukurti ilgalaikius finansavimo mechanizmus, pasiūlėme plėsti jų pritaikymo sričių sąrašą. Taip galėsime finansuoti daugiau valstybei ir žmonėms svarbių projektų“, − konstatavo finansų ministras Vilius Šapoka.

Šios priemonės svarbios ne tik todėl, kad užtikrinamas tęstinumas, kai paskolintos ar investuotos lėšos sugrįžta ir yra panaudojamos kitiems projektams, bet kartu projektų vykdytojai skatinami efektyviau ir atsakingiau planuoti investicijas bei įgyvendinti projektus.

Šiuo metu finansinės priemonės – paskolos, garantijos, rizikos kapitalo investicijos – įgyvendinamos investuojant į smulkiojo ir vidutinio verslo, kitų ūkio subjektų steigimo, veiklos vykdymo ir plėtros, daugiabučių ir viešosios infrastruktūros atnaujinimo ir energijos efektyvumo projektus.

Jei Investicijų įstatymo pakeitimams pritars Seimas, tai atvers galimybes didinti finansinių priemonių apimtį, įtraukiant savivaldybių viešųjų pastatų atnaujinimo, kultūros paveldo pritaikymo visuomenės poreikiams bei vandentvarkos projektus. Be to, numatyta atnaujinti ir vandens tiekimo bei nuotekų surinkimo tinklus, skatinti urbanizuotų ar urbanizuojamų teritorijų plėtrą. Tam iš viso numatyta skirti apie 92 mln. eurų 2014–2020 m. ES fondų investicijų.

Finansų ministerijos duomenimis, 2007–2013 m. laikotarpiu, taikant ES fondų lėšomis finansuojamas priemones, paskolas, garantijas ar rizikos kapitalo investicijas gavo beveik 8 tūkst. įmonių. Be to, sudarytos 1055 sutartys dėl daugiabučių namų modernizavimo. Projektų įgyvendinimui taip pat pritraukta apie 585 mln. eurų privačių lėšų.

2014–2020 m. laikotarpiu pasitelkus įvairių finansinių priemonių, investuota daugiau nei 600 mln. eurų ES fondų lėšų – įsteigti 6 fondai, kurių lėšomis bus naujinami daugiabučiai namai, viešoji infrastruktūra, finansuojamas verslas. Numatoma, į šiuos fondus pritraukti apie 866 mln. eurų privačių lėšų.

vilkiskiu dvaras 2

Vilkiškių dvaras Šalčininkų rajone. Finansų ministerijos nuotr.

Finansų ministerijos inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video