Top Baneris

Vyriausybė iš esmės pritarė dalies siaurų kelių įteisinimui

2023 sausio 11 d.
siauras kelias scaled
Pasidalykite straipsniu

  • Jei Seimui priims pataisas, nauja tvarka įsigaliotų nuo liepos.
  • Kelio juostos būtų nustatomos siauresnės su visais elementais, pavyzdžiui, kelio ženklais.   

Vyriausybė trečiadienį posėdyje pritarė siaurų kelių miestuose ir gyvenvietėse įteisinimui, bet projektą dar siūlo tobulinti.

Seimo nario „valstiečio“ Gintauto Kindurio teikiamoms Kelių įstatymo pataisoms Susisiekimo ministerijos siūlymu Vyriausybė pritarė iš esmės, bet pasiūlė jas tobulinti numatant, kad kelio juostos ribos nustatomos siauresnės susisiekimo ministro ar jo įgaliotos institucijos nustatyta tvarka.

Vyriausybės išvada bus teikiama Seimui, o jei šis priims pataisas, nauja tvarka įsigaliotų nuo liepos. 

Nustatyti išimtis siekiama, nes pasitaiko atvejų, kai faktinis kelio juostos plotis neatitinka reikalavimų ir nėra galimybės ją  praplatinti. Taip būna dėl atliktų netikslių ar klaidingų gretimų keliui sklypų matavimų, dėl nuo seno esančių siaurų kelių ir greta jų esančių sklypų ar pastatų. 

Ministerija siūlo leisti įteisinti tokius urbanizuotų teritorijų kelius, įrašytus į valstybinės ar vietinės reikšmės kelių sąrašą. Kelio juostos būtų nustatomos siauresnės su visais elementais, pavyzdžiui, kelio ženklais.  

Dabar tokius siaurus kelius Lietuvos automobilių kelių direkcija siūlo perimti savivaldybėms, taip juos pakeičiant iš valstybinės į vietinės reikšmės kelius, tačiau pastarosios dažniausiai su tuo nesutinka. Todėl keliai būtų įteisinti tokio pločio, kokie yra natūroje, nesiekiant jų perduoti savivaldybėms.   


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video