Top Baneris

Vyčio paminklo iniciatoriai dėl savo idėjos kovoja it vyčiai

2017 balandžio 25 d.
Arūno Sakalausko skulptūra „Laisvės karys“.
Arūno Sakalausko skulptūra „Laisvės karys“.
Pasidalykite straipsniu

Lukiškių aikštės paminklą dovanoti valstybei pasiryžusios nevyriausybinės organizacijos asmeniškai kreipiasi į premjerą, prašydamos nežlugdyti visuomeninės iniciatyvos.

Šiandien Seime Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos spaudos konferencijoje „Kas vilkina Lukiškių aikštės Laisvės kovotojų atminimo memorialo ir jos kompleksinio sutvarkymo projektą?“.

„Praėjusį trečiadienį tvirtinant Šimtmečio programą iš jos išbraukta Lukiškių aikštės atidarymo ceremonija, nebėra signatarų pagerbimo, nebelieka ir paminklo atidarymo. Stebėdami tokius nesuvokiamus valdžios sprendimus manome, jog Premjeras, meras ir kiti pareigūnai arba nesusipažinę su mūsų parengtu projektu, arba dar blogiau – neturi noro net įsigilinti į idėją ir jos įgyvendinimą. Todėl kreipiamės į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį, prašydami skirti mums bent 10 minučių savo laiko, kad galėtume pristatyti projektą, supažindinti su idėja“, – teigė Lietuvos Sąjūdžio tarybos pirmininko pavaduotojas Laimis Dieninis.

Spaudos konferencijoje dalyvavęs „Vyčio“ paramos fondo vadovas Vilius Kavaliauskas teigė, jog susidaro įspūdis, kad valstybės pareigūnai kitais metais Lietuvos šimtmečio minėjimo nešvęs, todėl neleidžia ir piliečiams rengti didelių projektų:

„Šiandien mes esame desperatiškoje situacijoje, kai gyventojai daug paaukojo, o mums neleidžiama statyti paminklo. Vadinasi, mes tarsi patys apgauname žmones, kurie mumis tikėjo ir aukojo istorinės atminties skulptūrai. Mes jaučiame nepaprastai didelę atsakomybę prieš žmones, be kurių šio projekto net nebūtų. „Vyčio“ memorialinis kompleksas gali būti vienas ryškiausių visuomenės ir valstybės bendradarbiavimo pavyzdžių, kai valstybei trūksta lėšų kilnaus tikslo įgyvendinimui ir tinkamam valstybingumo atkūrimo šimtmečio paminėjimui įamžinant Lietuvos Laisvės kovų, kovotojų ir jos garbingos istorijos atmintį, o to imasi patys gyventojai. Svarbiausia, jog tokiems projektams nebūtų trukdoma“.

Spaudos konferencijoje dalyvavęs TS-LKD narys prof. Vytautas Juozapaitis pareiškė, kad Lietuvos gyventojų ir nevyriausybinių organizacijų iniciatyvos griovimas Lietuvos valstybingumo minėjimo išvakarėse didžiausia nepagarba už Lietuvos laisvę kovojusiems ir jų artimiesiems. Spaudos konferencijoje akcentuota, jog ne mažiau keistai atrodo ir priešinimasis Laisvės kovų paminkle įamžinti jojantį karį.

„Mums dažnai sako, jog ši skulptūra yra agresyvi, militarizuota, tačiau „Vytis“ simbolizuoja kovą ir gynybą. Todėl skulptūroje vaizduojamas jojantis karys su skydu, kadangi turi visuomet gintis. Mano pagrindinė mintis kuriant šią skulptūrą buvo ta, jog laisvė nėra dovana. Tai kasdieninė kova“, – teigė Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, menininkas Arūnas Sakalauskas.

Lietuvos Nepriklausomybės gynimo sausio 13-osios brolijos pirmininkas Kasparas Genzbigelis apibendrino, jog fondas skaidriai bei atvirai įgyvendino konkursą, kuriame dalyvavo žymiausi Lietuvos skulptoriai.

Lukiškių aikštės rekonstrukcijos vizual.

Lukiškių aikštės rekonstrukcijos vizual.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video