Top Baneris

VU ir VGTU vienija jėgas: Saulėtekio miestelio laukia transformacijos

2016 rugsėjo 22 d.
Saulėtekio miestelis (wikipedia.org nuotr.)
Saulėtekio miestelis (wikipedia.org nuotr.)
Pasidalykite straipsniu

Dvi pagrindinės sostinės aukštosios mokyklos, kasmet vis aktyviau konkuruojančios dėl studijų krepšelių ir studentų, vienija jėgas gerindamos studijų infrastruktūrą – Vilniaus universitetas (VU) kartu su Vilniaus Gedimino technikos universitetu (VGTU) sutarė atnaujinti Vilniuje esantį Saulėtekio miestelį ir plėtoti šiuolaikišką mokslo, studijų ir socialinę infrastruktūrą. Maža to, universitetai rodo progresyvų požiūrį – projektą ketina įgyvendinti viešojo ir privačiojo sektorių partnerystės būdu.

VU rektorius prof. Artūras Žukauskas teigė, kad atnaujinta infrastruktūra didins universitetų patrauklumą talentams iš užsienio šalių. „Šiuolaikiški, tarptautinėje erdvėje konkuruojantys universitetai privalo siūlyti ne tik itin aukštą studijų kokybę, bet ir modernią studijų bei socialinę infrastruktūrą. Mums tai padėtų pasiekti vieną iš mūsų strateginių tikslų – pritraukti daugiau studentų ir dėstytojų tiek iš Lietuvos, tiek iš užsienio. Neabejojame, jog šie darbai padidins mūsų universiteto vertę, kadangi modernūs akademiniai miesteliai yra neatsiejama patraukliausių universitetų dalis“, – sakė prof. A. Žukauskas.

Universitetų vadovų pasirašytame ketinimų protokole numatyta koordinuoti veiklas plėtojant šiuolaikiško studentų sveikatingumo ir sporto centro projektą, kurti mokslo populiarinimo centrus mokiniams ir mokytojams, modernizuoti esamus ir statyti naujus bendrabučius.

„Lyderiaujančių universitetų susitarimas dėl akademinio miestelio plėtros – itin svarbus žingsnis didinant sostinės kaip geriausio miesto studijoms patrauklumą. Užsienio universitetų pavyzdžiu kuriama studentų miestelio infrastruktūra padės sukurti stimuliuojančią, dinamišką, geriausius šalies talentus pritraukiančią aplinką, kuri yra labai svarbi užmezgant socialinius ryšius ir tiesiant karjeros kelius“, – kalbėjo VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas.

VU ir VGTU taip pat įsipareigojo iki rugsėjo pabaigos suburti darbo grupę bendrų veiksmų programai koordinuoti, nustatyti projekto įgyvendinimo terminą. Projektą numatoma finansuoti viešojo ir privačiojo sektorių lėšomis.

VU ir VGTU inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video