Top Baneris

„VT statyba“ atlikdama rekonstrukciją pakeitė funkcionalumą

2021 spalio 28 d.
Darželis Pelėdžiukas
A. Rakauskaitės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Jau atidarytas ir visuomenei pristatytas naujas Vilniaus rajono, Pagirių darželio „Pelėdžiukas“ priestatas iš esmės pakeitė tiek darželio išvaizdą, tiek funkcionalumą. Statybos darbai buvo vykdomi ne tik laikantis griežtų projekto reikalavimų, bet ir atsižvelgiant į vaikų poreikius.

Darželio „Pelėdžiukas“ rekonstrukciją atliko 14 m. statybų sektoriuje dirbanti bendrovė „VT statyba“, turinti didelę švietimo, sveikatos priežiūros įstaigų rekonstrukcijos, administracinės paskirties pastatų renovavimo patirtį.

Nenutraukiant veiklos

Bendrovė „VT statyba“, dažniausiai vykdanti remonto ir rekonstrukcijos darbus, įgyvendina įvairiausius projektus: visai neseniai bendrovė Vilniaus mieste pastatė „Vilko pėdos“ nakvynės namus, šiuo metu atlieka Trakų gimnazijos rekonstrukcijos darbus, kur numatytas ir sporto salės griovimas bei naujos, dvigubai didesnės per 2000 m² salės statyba, atlieka Lietuvos geležinkelių filialo viso administracinio pastato, esančio Pelesos gatvėje, Vilniuje, rekonstrukciją. „Didžioji dalis mūsų užsakovų yra valstybės ir savivaldybių įmonės, savivaldybių administracijos, nuolat dalyvaujame įvairiausiuose viešųjų pirkimų konkursuose visoje Lietuvoje“, – sako bendrovės „VT statyba“ plėtros direktorius Vasilijus Malko.

Darželio „Pelėdžiukas“ rekonstrukcija yra labai įdomus „Do architects“ projektas, iš esmės pakeitęs tiek darželio išvaizdą, tiek funkcionalumą. Medinis priestatas buvo pastatytas šalia esančių senų mūrinių darželio pastatų. Senuosius pastatus jungiantis koridorius taip pat turėjo tapti priestato dalimi, tad senąjį koridorių teko nugriauti ir statyti naują.

„Darbai buvo atliekami netrikdant darželio darbo. Nė vienos dienos nebuvo nutrūkusi darželio veikla. Didelis iššūkis buvo ir tai, kad dalis darbų buvo vykdoma žiemą. Teko nugriauti senuosius darželio pastatus jungiantį koridorių ir pastatyti laikinas konstrukcijas, kad vaikai galėtų saugiai judėti iš vieno pastato į kitą, per šį laikiną koridorių buvo nutiestos ir komunikacijos. Tuo pat metu buvo statomas naujas medinis darželio pastatas“, – pasakoja V. Malko.

Abu senieji darželio pastatai ir naujasis medinis priestatas suformavo uždarą darželio kiemą, į kurį vaikai gali išeiti savarankiškai ir kuris tuo pat metu yra pagrindinio įėjimo erdvė.

Priestate dominuoja mediena

Pasak V. Malko, objekte teko panaudoti labai daug medžio: langai, kurie žaidimų erdvėje eina iki pat grindų, natūraliai pilkėjantis fasadas, grindys, laiptai, sienos – visur buvo panaudota mediena, suteikianti priestatui jaukumo. „Daug kur naudojome termomedieną. Statant medinį visuomeninį pastatą teko spręsti daug įvairiausių su gaisrosauga susijusių klausimų, teko apgalvoti kiekvieną pastato dalį, kruopščiai ir atsakingai parinkti gaisrosaugos reikalavimus atitinkančias, tam tikros nedegumo klasės medžiagas. Statybų procese nemažai diskutavome su gaisrininkais, ieškojome tinkamų variantų, bet mūsų sprendimai buvo tinkamai įvertinti ir objekte jau yra sėkmingai vykdoma ikimokyklinio ugdymo veikla“, – pažymi pašnekovas.

Darželis Pelėdžiukas
Darželis Pelėdžiukas

Naujas medinis, karkasinės konstrukcijos darželio „Pelėdžiukas“ priestatas turi įdomių sprendimų – bendroje žaidimų erdvėje įrengtos šlaitinės lubos su stoglangiais, visi šios erdvės langai – didelės, iki pat žemės einančios vitrinos. Antrame aukšte įrengti išėjimai ant stogo terasos.

Išsaugoti medžiai

Priestato statybos vietoje augo nemažai medžių ir didelė, darželio simboliu tapusi aukšta eglė. „Pagal projekto reikalavimus medžiai turėjo būti arba išsaugoti, arba perkelti į kitą vietą. Dalį medžių, tarp jų ir didžiąją eglę, išsaugojome. Medžius, kurių negalėjome palikti ir kurių kamieno skersmuo buvo didesnis nei 20 cm, perkėlėme tam naudodami specialią techniką. Ne visi medžiai buvo perkelti kitur, pavyzdžiui, vieną ąžuolą perkėlėme pačio darželio teritorijoje, jis sėkmingai įsišaknijo uždaro kiemelio centre.

VT statyba logo

 

handshake PARTNERIO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video