Top Baneris

VPT akiratyje – Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcijos projektas

2016 gruodžio 21 d.
Vilniaus koncertų ir sporto rūmai. SA archyvo nuotr.
Vilniaus koncertų ir sporto rūmai. SA archyvo nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Planus merdėjančius Vilniaus koncertų ir sporto rūmus per kelerius metus paversti moderniu konferencijų centru stabdo Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT), įpareigojusi Turto banką persvarstyti Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcijos darbams reikalingą sumą. VPT taip pat konstatavo, kad lėšos pirkimui suplanuotos netinkamai, o neskelbiamų derybų metu tiekėjo pasiūlyta projekto kaina – beveik 27,6 mln. eurų – yra per didelė.

Rūmų rekonstrukcijos investiciniame projekte projektavimo ir inžinerinėms paslaugoms, statybos bei įrangos darbams su visu rūmų įrengimu bei baldais Turto bankas numatė 27,55 ml. eurų, iš kurių 3 mln. eurų numatyta įrangos ir baldų įsigijimui. Ir nors dalies įrangos įsigyjama nebus, 27,55 mln. eurų pirkimo vertė nesumažėjo nė euru. Per neskelbiamas derybas pagal jungtinės veiklos sutartį veikiančios bendrovės „Irdaiva“, „Pamario restauratorius“ ir „Litcon“ pateikė pasiūlymą už 27,51 mln. euro. Tai reiškia, jog pasiūlyta kaina atitiko beveik visą rūmų įrengimui suplanuotą pirkimo vertę, tačiau visa reikiama įranga nebūtų įsigyta.

Pirkimo vertėje taip pat numatyti beveik 88,5 tūkst. eurų projekto ekspertizei, tačiau pagal egzistuojantį teisinį reglamentavimą ją privalo organizuoti pats statytojas.

„Rūmų rekonstrukcija – būtina ir labai reikalinga. Valstybei svarbus ekonominis projektas turėtų demonstruoti geriausią tokių projektų įgyvendinimo praktiką, tačiau nuo pat jo pradžios įkūnija didžiausias viešųjų pirkimų ydas: konkurencijos neužtikrinimą, neracionalų lėšų naudojimą, skaidrumo stoką“, – sako VPT direktorė Diana Vilytė.

Pasak jos, Turto bankas taip pat turėtų pakartotinai apsvarstyti projekto biudžetą su koordinuojančiomis institucijomis, nes galutinio sprendimo, kuris besąlygiškai patvirtintų projekto finansavimą, nėra. O jei finansavimas neužtikrintas, pirkimo vykdymas netikslingas.

VPT inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video