Top Baneris

Vonios kambario tendencijos: mažytis, tvarus ir aukštoms emocijoms

2023 birželio 15 d.
vonios kambario mados 1
Unsplash nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Aušra Nyman

Kas dvejus metus Frankfurte prie Maino (Vokietija) vykstančios tarptautinės ŠVOK ir sanitarinės įrangos bei technologijų parodos ISH organizatoriai renginyje pristato ir naujausias vonios kambario tendencijas. Šiais metais lankytojai sulaukė naujo ISH 2023 papildymo: seminarų ir diskusijų, kuriuose nuodugniai apžvelgiamos populiariausios vonios kambario tendencijos bei nagrinėjamos keturios kryptys, kurios turės lemiamą reikšmę holistiškai planuojant vonios kambarį per ateinančius kelerius metus.

„Vonios kambario patirtis ISH 2023“ pasakoja apie ateitį

Populiarus „Pop up my Bathroom Atelier“ pokalbių forumas su seminarais ir atviromis diskusijomis šiais metais siūlė ISH lankytojams pridėtinę vertę bei žinias tiek darbe, tiek kasdienybėje. Moderuojamose diskusijose kartu su aukščiausios klasės modernaus vonios kambario tendencijas ir ateities strategijas planuojančiais pramonės atstovais buvo pristatyti ir su vonios kambariais susiję amatai, atsižvelgiant į šiandienos ir rytojaus iššūkius. Ekskursijos su gidu „Pop up my Bathroom“ tendencijų demonstracijoje tapo šios parodos naujove. Be pramonės specialistų, pokalbiai taip pat vyko su vonios kambario planavimo, architektūros, tyrimų, interjero dizaino ir rinkodaros profesionalais. Dėmesio skirta ir dabartinėms aktualijoms: renovacijai, apšvietimo dizainui ir stiliaus tendencijoms. Vienas svarbiausių dalykų buvo ekspertų nuomonė, kaip įrengti tvarų vonios kambarį.

Tvarus, mažas, sveikatingas, emocionalus – keturios pagrindinės vonios kambario tendencijos, išgrynintos šiųmetėje ISH 2023 parodoje. ISH vizualizacijos

Tvarus vonios kambarys: pagrindinė ISH 2023 tema

Tvarus vonios kambarys yra bene svarbiausia iš keturių populiariausių tendencijų, rodomų parodoje, pavadintoje „Vonios kambario patirtis parodoje ISH 2023“, arba „Pop up my Bathroom“. Tvarumas vonios kambaryje pristatomas kaip ateities koncepcija, siekiant optimalaus ir protingo vandens taupymo derinio. Energiją tausojantys produktai, ekologiška pramoninė gamyba, tvarios medžiagos ir ilgalaikis dizainas perteikia glaudaus bendradarbiavimo su gamta galimybes. Tačiau daugeliui žmonių to nebeužtenka. Dėl vartotojų tendencijų, tokių kaip zero waste, tvarus vonios kambarys vėl atsiduria parodos organizatorių, dalyvių ir lankytojų dėmesio centre kaip naujų tvarių idėjų pagrindas.

Mažytis vonios kambarys – nauja vonios kambario tipologija su didžiuliu potencialu 

Kompaktiškų vonios kambarių miesto namams tendencija skatina pramonę ir vonios kambario planuotojus kurti novatoriškus sprendimus, specialiai pritaikytus mažoms erdvėms. Aukščiausius komforto ir patogumo standartus derinant su kukliu minimalizmu, anksčiau buvęs ankštas ir utilitarus vonios kambarys (angl. Tiny Bathroom) tampa madingu modeliu dideliam vartotojų skaičiui. Jo skiriamieji bruožai – paprastumas, estetika, inovatyvumas, išmanumas, tačiau kartu ir patogumas. Ergonomiką jame užtikrina nestandartinių, sumažintų gabaritų gaminiai ir šiuolaikinės technologijos. Skaitmenizuota tokių komponentų kaip aksesuarų laikiklių, vonios baldų arba kompaktiškų dušo kabinų (mažasis SPA) gamyba suteikia reikiamų techninių ir ergonominių pajėgumų norimam komfortui išlaikyti mažoje patalpoje, atsižvelgiant į tokiai erdvei būtiną didelį tikslumą ir kruopštų planavimą.

Anksčiau buvęs ankštas ir utilitarus vonios kambarys tampa madingu modeliu dideliam vartotojų skaičiui. ISH nuotr.

Vonios kambarys gerai savijautai: patirtis visiems pojūčiams

Vonios kambario pavertimas mažuoju namų SPA, siekiant daugiau laiko skirti sveikatinimo procedūroms, iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti bereikalinga prabanga. Bet jei į vonios kambarį žiūrėsime holistiškai, kaip į gerovės elementą, reikėtų prisiminti, kad jis atlieka svarbų vaidmenį sveikatingumo procese, kurį sudaro dėmesingumas, laiko skyrimas sau, aktyvumas, tvarka ir švara, sveika mityba, paprastumas.

Gera savijauta, kaip gyvenimo būdo tendencija, reiškia siekį ne tik atsipalaiduoti, bet ir užsiimti prasminga veikla, kuri didina pasitenkinimą ir daro mus laimingus. Gerą savijautą užtikrinantis vonios kambarys čia gali atlikti svarbų pagalbinį vaidmenį – kalbant tiek apie paprastus, tiek apie labai sudėtingus gaminius: pradedant sūkurine vonia (skirta vidui arba laukui), infraraudonųjų spindulių pirtimi arba individualiai programuojamais dušais ir baigiant klasikinėmis vandens programomis, estetišku, išmaniuoju terapiniu apšvietimu ar patirtį stiprinančia multimedija. Geros savijautos vonios kambarys – vieta, kur atgyja pojūčiai ir juslės, kurių pagrindinis elementas yra vanduo.

Geros savijautos vonios kambarys – vieta, kur atgyja pojūčiai ir juslės, kurių pagrindinis elementas yra vanduo. ISH nuotr.

Emocinis vonios kambarys – aukštos emocijos pranoksta aukštąsias technologijas

Vonios kambarys tapo jaukia namų erdve. Jo raidą, siekiant funkcionalią patalpą paversti gyvenimo būdo vieta, per pastaruosius kelis dešimtmečius lėmė estetiniai veiksniai. Tačiau dėl pastaruoju metu ypač išaugusio poreikio rinktis įrangos, LED technologijų tvarumą ir dėl įvairių funkcijų programuojamumo tarsi vėl skatinamas technologinis vonios kambario įvaizdis.

Planavimas ir vonios kambario įrengimas – sudėtingas procesas, kurį tradiciškai lemia techniniai sprendimai. Vis tik dienos pabaigoje vonios kambario naudotojai labiausiai trokšta grynų emocijų. „Pop up my Bathroom“ kūrėjai tyrinėja, kaip įnešti emocionalumo planuojant vonios kambarį holistiškai.

Kokią įtaką daro bendra spalvų, formų ir naudojamų medžiagų visuma? Kurie technologiniai procesai ir projektavimo metodai padeda greitai pasiekti norimų rezultatų? Net jei aukštosios technologijos vis dar yra patrauklios, galiausiai jos – tik priemonė tikslui pasiekti ir slepiamos sienose ar matomos įrangos viduje. O tikrasis vonios kambario planavimo tikslas – geros emocijos: emocionalus vonios kambario dizainas, pagrįstas spalvomis, šviesa ir pojūčiais.

Dienos pabaigoje vonios kambario naudotojai labiausiai trokšta grynų emocijų. ISH nuotr.


Pasidalykite straipsniu
PAA
PAA
Komentarai

Rekomenduojami video