Top Baneris

Vonios kambario tendencija „Living“ – nauja gamintojų filosofija

2021 liepos 12 d.
beyond roca laufen
Beyond Roca („LAUFEN“ nuotr.)
Pasidalykite straipsniu

Tuo metu, kai tradicinė vonia peržengia įprasto apibrėžimo ribas, į higienos ir ramybės oazę įsiveržia spalvos, drąsūs dizaino sprendimai, išmanūs prietaisai ir daiktai, orientuoti į atsipalaidavimą. Santechnikos gamintojai ryžtingai pasitinka pokyčius, juos atliepdami savo asortimente, bendradarbiaudami su dizaineriais ir kurdami estetiškumu ir pažangumu žavinčius įrenginius.

Ryškūs spalviniai sprendimai ir kuriama harmoninga aplinka

Vienas seniausių, lyderiaujančių santechnikos įrenginių gamintojų Europoje „KALDEWEI“ visiškai atnaujino savo gaminių spalvinę gamą – papildė kolekciją „CoordinatedColours“ iki 17 spalvų. Išraiškingi kolekcijos tonai pabrėžia išskirtinį emaliuotojo plieno pobūdį ir atskleidžia naujas spalvų tendencijas rinkoje. Tai išskirtinės matinės spalvos, baltos, šiltos pilkos arba smėlio spalvos tonai ir elegantiška lavos juoda – jos puikiai derinamos tarpusavyje ir prie dabartinių plytelių tendencijų. Raminantys tonai skirti tam, kad po darbingos, stresinės dienos būtų patenkama į savo individualų vonios kambarį, būtų atliekami ritualai ir atsipalaiduojama.

Gamintojas aktualizuoja ir stiprias, energizuojančias spalvas, puikiai tinkančias dienos pradžiai ar tiesiog ryškioms asmenybėms. Tam pritaikytos „KALDEWEI“ kolekcijos „Trend colours“ spalvos, sukuriančios akcentus vonios kambaryje: minimalistinio dizaino praustuvai „Miena“ pagyvina erdvę su nauja sezonine mėlynų ir violetinių tonų spalvų palete.

kaldewei vonia
Gamintojo „KALDEWEI“ atnaujintoje „CoordinatedColours“ kolekcijoje pasirinkimas – nuo šviesių iki pačių tamsiausių kreminių, rudų, pilkų ir juodų atspalvių.

„KALDEWEI“ išlieka lyderiu dušo padėklų ir paviršių srityje: būdamas patikimas ir vertinamas gamintojas, naujausiam dušo paviršiui „Nexsys“ pasiūlė patikimą ir patogų montavimo būdą – SBN kojeles, kuriomis nesudėtingai ir greitai atliekami darbai statybvietėje norint, kad dušo paviršius būtų lygus su patalpos grindimis. Siūlant net 20 skirtingų matmenų, 22 spalvų paviršius ir pridedant dar 5 dangų latako groteles, sukuriamos beveik beribės galimybės individualizuoti vonios kambarį, pritaikyti savo unikaliai spalvų ar dizaino vizijai, kartu turint išbaigtą, tvarų ir saugų produktą.

Taip pat šiemet „KALDEWEI“ pristatė subtiliai rafinuotą praustuvą-dubenį „Ming“, kurio neutraliai prislopintas nespalvotas spalvų diapazonas leidžia sukurti įvairų dizainą tiek minimalistiniame vonios kambaryje, tiek eksperimentinėje erdvėje, mažajame namų SPA. „Ming“ yra keturių skirtingų spalvų: matinės lavos juodos, klasikinės blizgios lavos juodos, matinės Alpių baltos ir klasikinės blizgios Alpių baltos.

kaldewei vonia
„KALDEWEI“ dušo padėklas „Nexsys“ išsiskiria tuo, kad nepriekaištingai susilygina su patalpos grindimis.

Drąsius spalvinius sprendimus ir puikią tendencijų nuojautą „KALDEWEI“ dar kartą pabrėžia su voniomis „Classic Duo Oval“. Dviejų spalvų dizainas ir kuriama harmoninga vartotojo patirtis, kai mėgautis vonios ritualais, SPA ovalioje vonioje gali du žmonės. Laisvai stovinčias šios serijos vonias galima rinktis iš įvairių modernių dviejų spalvų variantų – tai viena dabartinių dizaino tendencijų. Spalvų spektras prabangų emaliuotąjį plieną panardina į šiltus pilkus tonus, švelnią smėlio ir elegantišką juodą spalvas.

kaldewei ming
„KALDEWEI“ kolekcijos „Ming“ praustuvų išgaubtos linijos suformuoja jausmingą siluetą, o neutraliai prislopintas nespalvotas spalvų diapazonas leidžia sukurti įvairų dizainą.

Įrenginiai, orientuoti į autentiškus potyrius

Visame pasaulyje gerai žinomas gamintojas „IDEAL STANDARD“ į vonios kambarį žvelgia holistiškai, kaip į vientisą erdvę. Įmonė orientuojasi į vonios produktų gamą ir, bendradarbiaudama su profesionaliais, žinomais dizaineriais, technologiškai pažangius produktus sujungia į nuotaiką kuriantį vonios kambarį. Vonios kambario produktai turi ne tik estetiškai derėti tarpusavyje, bet ir privalo padėti klientui ar interjero dizaineriui išreikšti jų idėjas, kurti pageidaujamą nuotaiką. Ji kuriama spalvomis, formomis, medžiagų įvairove.

Bendradarbiaujant kartu su „Palomba Serafini Associati“ sukurta kolekcija „Atelier“, kurios produktai simbolizuoja skirtingas nuotaikas ir patirtį. Tai tarsi darbo įrankių kolekcija interjero dizaineriui. Praustuvai, vonios, maišytuvai puikiai dera tarpusavyje ir skirtingomis kombinacijomis kuria įvairias nuotaikas. Tačiau labai lengva juos paimti po vieną ir integruoti į vis kitas kompozicijas. Integralumas ir didelis skirtingų nuotaikų pasirinkimas atspindi „Ideal Standard“ indėlį į šios dienos vonios kambarį.

ideal standard vonios kambarys
ideal standard vonios kambarys
„Ideal Standard“ pristatė naują estetinę patirtį kuriančius praustuvus „Linda-X“, kurių sienelė išskirtinai plona.

„IDEAL STANDARD“ visų pirma sprendžia nešvaros ir estetikos problemas, susijusias su WC puodu. Vandens nuleidimo technologija „Aquablade“ yra moderniausia rinkoje ir užtikrina ypač aukštą higienos lygį (apie 60 proc. sumažinamas vandens nuleidimo triukšmas ir nuleidžiant nebelieka vandens taškymosi iš puodo). Kartu tai suteikia geresnę puodo nuplovimo kokybę.

Išmintingas inovacijas kurianti bendrovė balandžio pabaigoje pristatė praustuvus „Linda-X“, sukurtus žinomo dizaino meistro Roberto Palombos. Šių praustuvų sienelė yra išskirtinai plona tik dėl naujausių technologijų. Gamintojo įsitikinimu, siekiant kurti naujus dalykus, reikia suprasti vonios kambario esmę. Būtent todėl „Ideal Standard“ gamina visus vonios kambario produktus: WC rėmus, keramikos produktus, maišytuvus, baldus ir aksesuarus.

IdealStandard TogetherWorldTour Amb3 LindaX Joy
IdealStandard TogetherWorldTour Closeup1 LindaX Joy

Vienos svirties vandens maišytuvas, kokį dabar naudojame visi, buvo išvystytas būtent „IDEAL STANDARD“ inžinierių, taip pat dauguma revoliucingų WC puodo technologijų, tokių kaip puodai su berėme briauna („Rimless“) ar „Aquablade“, buvo sukurti šioje įmonėje. Be to bendrovė pirmoji pasaulyje pristatė vandens maišytuvą su integruotu automatiniu muilo dozatoriumi ir LCD ekranu. Visa ši įranga – modernaus vonios kambario dalis.

Asortimentas, peržengiantis vonios kambario ribas

Šveicarų gamintojas „LAUFEN“ asmeniškumą ir jaukumą vonios kambaryje siūlo sukurti baldais, aksesuarais, šviestuvas, dekoro elementais. Ryškus pavyzdys – vonios kolekcija „Kartell by Laufen“, siūlanti didelį spalvingų skaidraus polikarbonato aksesuarų pasirinkimą. Be įprastesnių elementų (muilinės, stiklinėlės, lentynų), joje yra ir tokių originalių objektų kaip kėdutės, atvirų lentynų spintelės, veidrodžiai, šviestuvai, kurie, pasirinkus norimą koloritą, savo atspindžiais, spalvingais šešėliais padės sukurti itin asmenišką aplinką.

laufen vonios kambarys
Ypatingos „SaphirKeramik“ medžiagos savybės atveria plačių galimybių kurti naujus dizaino sprendimus ribotoje vonios erdvėje.

„LAUFEN“ pastaruoju metu savo asortimentą nuolat papildo elementais, kurie išeina už tradicinės vonios kambario sampratos ribų. Pavyzdžiui, naujojoje keramikos aksesuarų kolekcijoje „Home Collection“ yra daugiabriaunis „Ikos“, kuris gali pasitarnauti kaip staliukas, postamentas ar tiesiog dekoro elementas, taip pat – unikalaus dizaino keraminė kėdutė „Baboon“.

Šių metų „LAUFEN“ naujienų tema yra spalvos: matiniai pilki, juodi keramikos atspalviai, PVD metodu išgauta juoda, aukso arba rožinio aukso maišytuvų apdaila, naujos baldų spalvos.

laufen vonios kambarys
„LAUFEN“ į savo gaminius integravo korundu sustiprintą keramiką „SaphirKeramik“, kuri leido pradėti gaminti itin plonų (3–4 mm) sienelių vonios praustuvus, aksesuarus.

Be to, „LAUFEN“ plečia asortimentą, susijusį su maksimaliu asmens ir erdvės higienos palaikymu: unitazai su higieninio dušo ir kitomis funkcijomis, bekontaktis unitazų, pisuarų nuplovimo, maišytuvų valdymas. Taip pat siūlomas visų minėtų prietaisų jungimas į bendrą, per „Bluetooth“ sąsają valdomą sistemą.

Gamintojas jau kelerius metus gali pasigirti unikalios sudėties, korundu sustiprinta keramika „SaphirKeramik“, kuri leido pradėti gaminti itin plonų (3–4 mm) sienelių praustuvus, aksesuarus, taip stipriai praplečiant keramikos dizaino galimybes ir diktuojant naujas madas vonios kambaryje. Plonasieniai gaminiai iš „SaphirKeramik“ yra net tvirtesni už savo masyvesnius pirmtakus, jie lengvesni, jų gamybai reikia mažiau žaliavos, o transportui išeikvojama mažiau energijos, tad tai ir labai tvarus sprendimas.

Roca kolekcja BEYOND
Roca kolekcija („LAUFEN“ nuotr.)

Straipsnis paskelbtas žurnale „SA.lt“ (Statyba ir architektūra) | 2021 gegužė

Norite žurnalo tiesiai į namus ar biurą?

Prenumeruokite metams vos už 27 eurus!PARTNERIO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
PAA
PAA
Komentarai

Rekomenduojami video