Top Baneris

Vonios kambario įrengimo ABC: vandens maišytuvai, dušo kabinos ir stiklo pertvaros (III)

2023 sausio 2 d.
Vandens maišytuvai vonioje
Pasidalykite straipsniu

Vonios kambarys gali tapti ramybės oaze, ne švaros kambariu, jei tinkamai jį paruošite. Vandens maišytuvai – vienas svarbių elementų, užtikrinantis patogumą vonioje. Deividas Pelenis, kompanijos „Ideal Standard“ verslo plėtros vadovas pasidalijo, kaip palengvinti vandens maišytuvų pasirinkimą ir į ką svarbiausia atkreipti dėmesį.

Kada pradėti rinktis vandens maišytuvus? 

Kuo anksčiau pradėsite planuoti ir rinktis, tuo platesnis maišytuvų pasirinkimo spektras. Tačiau jeigu jūsų būstas jau su apdaila, nereiškia, kad laukia siauresnis pasirinkimo spektras.

Pirmiausia pasidomėkite, ar galima dar statybų stadijoje koreguoti potinkinių sistemų ir maišytuvų pasirinkimus, ar išvedžiotas vanduo bei nuotekos? Jeigu jie neišvedžioti, vadinasi, galima pagal savo poreikį pasirinkti įrenginius. Dažnai klaidingai manoma, jog į jau pastatytas sienas negalima įmontuoti potinkinių sistemų. Galima, tik reikia įsitikinti, ar nedaužote ertmių potinkinei sistemai sienose, kurios ribojasi su kaimynais. Jeigu taip atsitiks, kiekvieną kartą leidžiant vandenį, kaimynai girdės jūsų veikiantį maišytuvą.

Dažnai pasitaikantis atvejis – plytelės vonios kambaryje jau suklijuotos. Veikiausiai tokiu atveju nebegalėsite rinktis potinkinės sistemos ir jai skirtų maišytuvų, tačiau nereiktų nusiminti, nes antviršinių maišytuvų pasirinkimo spektras taip pat labai platus.

IS Tesi Multiproduct AmbCU NN 2021 IdealFebbraioII35565SilkBlackCerafineOBC554XGBD131XGT3509V3
„Ideal Standard“ nuotr.

Kaip išsirinkti vandens maišytuvus ir produkto gamintoją? 

 • Servisas – nesirinkite gamintojo, neturinčio autorizuoto serviso Lietuvoje. Kuomet serviso nėra, sudėtinga spręsti gedimus ir kitas situacijas, susijusias su garantiniu aptarnavimu.
 • Vientisumas – įrengiant vonios kambarį reikėtų stengtis kuo daugiau gaminių pasirinkti iš vieno gamintojo. Tai supaprastina ne tik suderinamumą, vėlesnį gaminių aptarnavimą, bet ir bendrą erdvės dizainą.
 • Rekomendacijos – visuomet pasiteiraukite, ką pardavėjas rekomenduoja. Juk pardavėjas taip pat suinteresuotas pasiūlyti produktą, kuris tarnautų ilgai ir nekeltų rūpesčių pardavėjui dėl gedimų ir garantinio aptarnavimo.
 • Ilgaamžiškumas – išsiaiškinkite, ar potinkinės maišytuvo dalys yra universalios, ar bus galima po kiek laiko maišytuvą pakeisti paliekant tą pačią potinkinę dalį.

Dažnai pasitaikančios klaidos renkantis vandens maišytuvus

 • Maišytuvo su trieigiu vožtuvu pasirinkimas voniai. Pasirinkę tokį maišytuvą galite iš vienos vietos perjungti vandens srovę į lietaus dušo galvą, mažesnę dušo galvą ir vonios prileidimo snapą. Reguliavimas bet kokiu atveju atsiranda nepatogioje padėtyje. Jei tvirtinamas patogiame vonios naudojimui aukštyje, bus nepatogus naudojantis dušu, ir atvirkščiai.
 • Netinkamo gabarito maišytuvas parinkimas prie praustuvo. Tobulas pasirinkimas, kai iš maišytuvo bėganti vandens srovė bėga šalia išbėgimo vožtuvo praustuve arba tiesiai į jį. Tokiu atveju vanduo mažiausiai taškosi ir taip patogiausia praustis. Svarbu atsižvelgti, kaip pakreiptas aeratorius, nes pakreiptas kampu, išbėgus vandeniui dar nukreipia vandens srovę, ir vanduo gali išbėgti vienoje vietoje, bet nusileisti kitoje. Taigi svarbiausia įsivertinti maišytuvo snapo ilgį ir aeratoriaus vandens pakreipimo kampą.
IS Multisuite Multiproduct AmbCU NN TesiCeramixA6542AAA6558AACH3water
„Ideal Standard“ nuotr.

Mitai apie juodos spalvos maišytuvus

Valosi sunkiau nei chromas. D. Pelenis tvirtina, jog kokybiški juodos spalvos maišytuvai valosi lengviau negu chromuoti ir po prisilietimo nelieka pirštų antspaudų. Juodas maišytuvas valomas lygiai taip pat, kaip bet kuris kitas.

Juodų maišytuvų paviršius su laiku gali nusilupti. Atsparumas mechaniniams pažeidimams lygiai toks pats kaip ir chromuoto maišytuvo. Kokybiški juodi maišytuvai dažomi ne įprastais dažais, o dengiami specialiais polimerais. Lupasi paviršiai tų juodų maišytuvų, kurie buvo paruošti netinkamai arba visai neparuošti. Taip pat jeigu nebūna atlikta pakankamai testų įvairiomis naudojimo sąlygomis.

Laikina tendencija, kuri greit praeis. Juoda spalva – nesenstanti klasika. Tai sprendimas, tinkantis tiek moderniam, tiek ir klasikiniam vonios kambariui.

IS Multisuite Multiproduct AmbCU NN 2021 IdealFebbraioII35415SilkBlackTonicIIDeaA6347XGE306801
„Ideal Standard“ nuotr.

Biudžetas

Ideal Standard kompanijos atstovas dalijasi, kad maišytuvų kainų spektras yra labai platus, tačiau svarbu suprasti, kad kainą kelia bet kokie specialūs poreikiai, todėl juos reikia išmintingai įsivertinti. Pavyzdžiui, spalvos pasirinkimas maišytuvo kainą gali išauginti 50–60 proc.

Vonios kambario maišytuvų ir aksesuarų tendencijos

D. Pelenis pastebi, kad dauguma žmonių norėtų turėti lentynas dušo priemonėms pačiame duše ir kad šių aksesuarų dizainas būtų suderintas visame kambaryje. Tikėtina, jog gamintojai tikrai bandys atliepti šiuos poreikius.

IS Alu BD583XG Cuto NN CGI
„Ideal Standard“ nuotr.

Dar viena nauja tendencija – anoduotas aliuminis. Tai nauja medžiaga vonios kambaryje. Ji atsparesnė įbrėžimams negu chromas, taigi apdaila ilgaamžiškesnė, atsparesnė dilimui ir korozijai, nėra paviršiaus lupimosi grėsmės. Labai svarbus aspektas, jog medžiaga visiškai perdirbama. Tvarumo tendencija neaplenkia ir vonios maišytuvų gamintojų.

Dušo kabina vonios kambariui

Retai kada šiandieninis vonios kambarys įsivaizduojamas be dušo kabinos. Brasta Glass specialistė Toma Švedarauskienė, dalydamasi įžvalgomis apie dušo kabinos pasirinkimo ir įrengimo ypatumus, skatina atkreipti dėmesį į:

 • erdvės dydį. Labai svarbu įsivertinti dydį ir aukštį, kur planuojate įrengti dušo kabiną. Renkantis dušo kabiną būtina atkreipti dėmesį ne tik į dizainą, bet ir į funkcionalumą. 
 • Vonios kambario erdvėje esantys kiti elementai. Įvertinkite vonios kambario erdvę – kokie objektai atsiras joje be dušo kabinos. Būtina atkreipti dėmesį į šalia atsirandančių objektų gabaritinius matmenis ir jų naudojimui reikalingą erdvę. Šalia dušo sprendimo varstomos dalies atsirasiantys objektai neturėtų trukdyti durims, todėl būtina pagal jų dydžius įsivertinti stabilių kabinos stiklo dalių atstumus. Kuomet dušo erdvės durų atidarymo kryptis ne į vonios patalpą, o į dušo erdvę, nepamirškite įvertinti dušo galvos gabaritų, jie neturėtų trukdyti atidaryti duris.

Kaip tinkamai paruošti vietą dušo stiklo ar kabinos montavimui

 • Dušo stiklai visuomet montuojami ant lygių grindų – šalia nuolydžio. Ypač svarbu taisyklingai nusimatyti nuolydžius ir tiksliai susiklijuoti greta esančias plyteles.
 • Svarbu įsivertinti, kad dušo kabinos dalis su varčia turi būti atitraukta nuo plytelių krašto bent 3 cm. Tai dalis, kuri turi būti tvirtai įtvirtinta į sieną, tad negali būti klijuojama ar montuojama į plytelių kraštą. 
 • Jeigu šalia dušo kabinos atsiranda baldas, reikia įsivertinti, kad palikus nepakankamą tarpą tarp jų kaupsis nešvarumai, o išvalyti bus sudėtinga. PATARIAME palikti bent 5 cm tarpą tarp dušo sienelės ir baldo.
 • Įvertinkite, kad prieš montuojant dušo kabiną atsiradusios grindjuostės gali trukdyti montuoti dušo kabiną prie sienos.
RITA JUODA FURN5
„Brasta Glass“ nuotr.

Standartinės dušo kabinos – ką svarbu žinoti apie jas

Standartinių dušo kabinų pasirinkimas yra labai platus, kas gali tikrai palengvinti ir pagreitinti įsirengimo procesą. Standartinės kabinos pasirinkimas šiek tiek sumažina punktų, kuriuos reikia apgalvoti prieš montuojant ją skaičių, bet specialistė pabrėžia, kad tai nereiškia, jog renkantis standartinę kabiną nereikia galvoti iš viso. 

Jeigu vonios kambario erdvėje planuojama statyti standartinę dušo kabiną, būtina įsivertinti, kad kabinų matmenys yra paruošiami standartiniam dušo padui. Tad dažniausiai pasitaikanti klaida – planuojate 90×90 cm dydžio dušo kabiną ir suformuojate būtent tokio dydžio nuolydį. Tačiau būtina įsiminti, kad standartinės dušo kabinos visuomet yra mažesnės už dušo padą, todėl prieš formuojant nuolydį būtina pasidomėti, kokie tikslūs standartinės kabinos bei dušo pado matmenys ir nuolydžio zoną suformuoti tiksliai pagal gautus duomenis.

Dizainere Doviles interjeras.fotografas .BenasŠileika
Dizainerė „Dovilės interjeras“, fotografas Benas Šileika 

Nestandartinės situacijos ir svarbūs aspektai jose

Brasta Glass specialistė pasakoja, kad dirbdama su dušo kabinų įrengimu susiduria su skirtingomis erdvėmis, kurioms reikia unikalių sprendimų. Dažnai dušo erdvė formuojama šalia kitų vonioje esančių objektų. Taigi dušo kabinos ar sienelės turi būti projektuojamos taip, kad patogiai įsikomponuotų prie vonios ar potinkinių tualeto bakelių sistemų apsiuvimų. Tokiais atvejais įvertinus tikslius poreikius dažniausiai reikia sukurti specifinius, individualius gaminius. 

Dažnai pasitaikančios nestandartinės erdvės situacijos – šlaitinės, kupolinės lubos – taip pat ne problema, jeigu renkatės individualiai projektuojamas stiklo sieneles. Tik svarbu įsivertinti, jog tai daugiau dėmesio ir tikslumo reikalaujantys darbai, todėl būtini tikslūs matavimai objekte.

MAJA NERO FRAME
„Brasta Glass“ nuotr.

Dušo erdvės įrengimo naujienos

Vienas sparčiai populiarėjančių sprendimų dušo erdvei šiandien – stabilios stiklo sienelės iki lubų. Tai minimalistinis ir kartu patogus sprendimas. Specialistė atkreipia dėmesį, ką reikia įvertinti, kad toks sprendimas veiktų ir neapsunkintų kasdienybės.

 • Stiklu dengiamas angos ilgis turi būti ne mažesnis negu 1100 mm. Reiktų suprasti – jeigu sienelė trumpesnė, rizikuosite, kad vanduo iš dušo erdvės taškysis kambaryje.
 • Siekiant vientiso vaizdo stacionarios sienelės dažnai projektuojamos nuo grindų iki lubų, todėl nepamirškite įsivertinti vonios kambario erdvės dydžio ir ar bus galimybė įnešti sienelę į patalpą, tinkamai ją sumontuoti. 
 • Dušo stiklo sienelės negali būti tvirtinamos į įtempiamas lubas.
 • Pilnai uždarant dušo zoną stiklo sienele būtina joje turėti papildomą ventiliaciją.  
iki lubu sienele
„Brasta Glass“ nuotr.

Ką reikia įsivertinti renkantis dušo kabinas ir stiklo pertvaras

Brasta Glass“ specialistė primena, jog renkantis dušo kabinas ar stiklo pertvaras labai svarbu atsižvelgti: 

 • Kokios gamintojo techninės galimybės
 • Lankstumas  
 • Aptarnavimo servisas ir garantiniai įsipareigojimai 

Raginame drąsiai kreiptis į specialistus, kurie mielai dalijasi savo patirtimi ir padeda išspręsti įmantriausias situacijas. Tegu vonios kambarys tampa komfortiška atsipalaidavimo erdve, kurioje išdėstymas ir parinkta įranga tarnauja jums.

ideal standard
brasta 2

Pasidalykite straipsniu
PAA
PAA
Komentarai

Rekomenduojami video