Top Baneris

Vokietija parems Lietuvos pastangas didinti pastatų energinį efektyvumą

2016 birželio 23 d.
AM Vokietijoje
Sutarties pasirašymas. AM nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Birželio 21-22 dienomis Berlyne Vokietijos aplinkos, gamtos apsaugos, statybų ir reaktorių saugos ministerija organizavo konferenciją „Penkeri metai KfW energijos efektyvumo didinimo programos įgyvendinimui“. KfW – tai speciali programa, skatinanti efektyvų energijos panaudojimą. Šios programos lėšomis finansuojami projektai, susiję su atsinaujinančių energijos išteklių – saulės, vėjo, vandens energijos panaudojimu.

Lietuvos delegacija, kurią sudaro Aplinkos viceministrė Daiva Matonienė, premjero patarėja aplinkos apsaugai Jūratė Juozaitienė bei Būsto energijos taupymo agentūros direktorius Valius Serbenta, konferencijoje pristatė Lietuvos patirtį ir geriausius efektyvaus energijos panaudojimo pavyzdžius.

Birželio 22 dieną taip pat pasirašytas Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos ir Vokietijos Federacinės Respublikos federalinės aplinkos, gamtos apsaugos, statybų ir reaktorių saugos ministerijos susitarimas dėl bendrų inovatyvių aplinkosaugos projektų vykdymo Lietuvoje.

Aplinkos viceministrė D. Matonienė teigia, kad tai didelis žingsnis į priekį Lietuvoje įgyvendinant naujausius atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimo ir kitus projektus – susitarimas leis mums pasinaudoti ne tik Vokietijos patirtimi bei metodine pagalba, bet sudarys galimybes visoms Lietuvos savivaldybėms gauti finansinę paramą inovatyviems aplinkosauginiams projektams.

Lietuvos savivaldybės pastatų energinio efektyvumo didinimo projektų inovatyvioms priemonėms galės iš Vokietijos gauti papildomą finansavimą net iki 80 proc. Šia finansine parama bus galima pasinaudoti ir kompleksiškai atnaujinant miestus, t. y. įgyvendinant kvartalinės renovacijos projektus. Remiantis Vokietijos gerąja patirtimi buvo parengtas ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės šių metų birželio 1 d. patvirtintas Kvartalų energinio efektyvumo didinimo programų rengimo ir įgyvendinimo tvarkos aprašas, kuriuo nustatyta savivaldybės teritorijoje esančių kvartalų atrankos, kvartalų energinio efektyvumo didinimo programų rengimo, įgyvendinimo ir finansavimo tvarka.

AM inf.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video