Top Baneris

Vokiečiai įsigijo didžiausią Lietuvos cemento gamintoją

2021 birželio 4 d.
akmenes cementas gamykla
„Akmenės cementas“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Didžiausiai Lietuvos cemento gamybos bendrovės „Akmenės cementas“ akcininkei Vokietijos statybinių medžiagų gamintojai „Schwenk Zement Beteilgungen“ Konkurencijos taryba leido įsigyti dar 50,42 proc. įmonės akcijų – po sandorio ji valdys 96,98 proc. paketą. 

Kaip pranešė taryba, dėl sandorio nebus sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis, ar itin apribota konkurencija atitinkamose rinkose.

„Schwenk Zement Beteilgungen“ leista įsigyti ir 75,41 proc. klinčių ir molio kasybos bendrovės „Kalcitas“ bei po 100 proc. prekybos bendrovių „Cemeka“ ir „Lankų bokštai“ akcijų.

Netiesiogiai – per „Cemeką“ – ji įsigis „Akmenės transporto“ kontrolę, o per „Akmenės cementą“ – bendrovės „Medis ir betonas“ ir Naujosios Akmenės sanatorijos kontrolę.

„Schwenk“ iš Meksikos statybinių medžiagų gamybos grupės „Cemex“ 2019 metais įsigijo turto Baltijos šalyse ir Skandinavijoje, įskaitant beveik 38 proc. „Akmenės cemento“ akcijų. „Cemex“ tuomet skelbė, kad turtą ji parduoda už maždaug 340 mln. eurų.

Registrų centro duomenimis, „Schwenk Zement Beteilgungen“ 2019 metų pabaigoje valdė 37,84 proc.  „Akmenės cemento“ akcijų, Simonas Vytas Anužis – 15,34 proc., Vytautas Montvila – 9 proc.,  Švedijos „HeidelbergCement Northern Europe“ – 8,65 proc.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video