Top Baneris

Visuomenininkų idėja pastatyti paminklą Vyčiui pristatyta Aplinkos ministerijoje

2016 lapkričio 10 d.
Pasidalykite straipsniu

Specialistų ir visuomenės atsargiai sutikta Vyčio paramos fondo siūloma skulptūrinė-architektūrinė kompozicija šiuo metu rekonstruojamai Lukiškių aikštei šiandien pristatyta ir Aplinkos ministerijoje. Aplinkos ministrui, architektams ir už Lukiškių aikštės sutvarkymo projekto įgyvendinimą atsakingiems asmenims pateikta viena iš idėjų, koks paminklas galėtų atsirasti Lukiškių aikštės centre. Siūlomas kovų už Lietuvos laisvę simbolis – Vytis.

Visuomenininkų įsitikinimu, ar statyti nacionalinius paminklus, turėtų nuspręsti ne profesionalų grupė, o šalies visuomenė. Tad dar spalio 28 d. Vyčio paramos fondas paskelbė atvirą geriausio valstybės simbolio – „Vyčio“ – skulptūrinio modelio konkursą. Sostinės mero atsakas – tą pačią dieną išplatintas laiškas Prezidentei ir premjerui, kuriame konkursą siūloma patikėti organizuoti valstybės ar savivaldybės institucijai.

Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas pritarė idėjai, kad visuomenei turi būti sudaryta galimybė dalyvauti Vyčio paminklo kūrimo ir statybos procese. Vyčio visuomeninį fondą šiuo metu sudaro 77 šalies meno, kultūros atstovai.

Primename, kad Lukiškių aikštės rekonstrukcijos projekto autoriai siekia paversti aikštę daugiafunkce Lietuvos laisvės ir demokratijos erdve, kurioje atsispindėtų skirtingų laikotarpių kovų už Lietuvos laisvę vaizdai, aikštėje netrūktų žalumos, todėl ji būtų skirta tiek iškilmingoms progoms, tiek ir poilsiui.

Tikimasi, kad Lietuvos valstybės 100-mečio jubiliejų bus galima paminėti jau atnaujintoje Lukiškių aikštėje.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video