Top Baneris

Visuomeniniai WC, SPA, vonios kambariai – saugumas, neaukojant estetikos

2021 spalio 6 d.
roca modo laufen praustuvai maisytuvaiTik SA
Akmens masės praustuvai „Modo“ su „Loft“ sensoriniais maišytuvais. Gamintojas – ROCA
Pasidalykite straipsniu

Viešbučių, SPA, restoranų, kavinių – laisvalaikio ir turizmo sektorius labiausiai nukentėjo pandemijos metu. Todėl svarbu tiek šiuo metu, kol pandeminė situacija dar nėra visiškai suvaldyta, tiek ateityje, įvykus didesniems protrūkiams, užtikrinti jų lankytojams saugų ir patogų buvimą.

Kokie pokyčiai pastebimi svetingumo (HORECA – angl. žodžių hotels, restaurants, cafes trumpinys) vonios ir tualeto kambarių įrangos sektoriuje, lyginant su tuo, kas buvo iki pandemijos? Komentuoja Nerijus Bakšys, gamintojų „Laufen“, „Roca“ ir „Jika“ atstovas Baltijos šalyse.

Kokias naujoves šiuo metu siūlo Jūsų atstovaujami gamintojai? 

Pandemija daug ką privertė iš naujo permąstyti ne tik savo higienos įpročius, bet ir aplinką, kurią sau kuriame arba renkamės – jos švarą, saugumą. Tad ne tik HORECA, bet ir apskritai viešajame sektoriuje nuo pandemijos pradžios pastebimas didesnis susidomėjimas sprendimais, padedančiais lengviau (ir ilgiau) palaikyti švarą, išvengti bereikalingų kontaktų. Bendro naudojimo sanitariniams mazgams viešbučių, SPA vystytojai dabar jau dažnai renkasi bekontakčius, automatiškai aktyvuojamus maišytuvus, skysto muilo, dezinfekuojančio skysčio, rankšluosčių dozatorius, pisuarus.

Dar retai, bet jau pasitaiko ir norinčių, kad unitazų nuplovimas taip pat būtų automatinis, ir daugelis gamintojų jau pasiruošę teikti tokius sprendimus. Jei automatinių nuplovimo aktyvavimo klavišų pakabinamiems unitazams pažangesni gamintojai siūlė ir iki pandemijos, tai paprastų pastatomų unitazų su bekontakčiais mygtukais rinkoje buvo reta. Ispanų gamintojas „Roca“, vos prasidėjus pandemijai, pristatė naują unitazo nuplovimo mechanizmą, kurį aktyvuoti galima mostelėjus ranka virš unitazo bakelio.

jutikliu veidrodis leelo laufen
Veidrodis LEELO su integruotais jutikliniais valdikliais. Gamintojas – „Laufen“
roca sanitarinis mazgas vonia
Bekontaktis sanitarinis mazgas. Gamintojas – ROCA

Beje, daugėjant elektronikos sanitariniuose įrenginiuose, kyla ir jų priežiūros klausimų. Tai nebėra prietaisai, kuriuos gali prižiūrėti įprasta santechnikos įrankių dėže apsiginklavęs meistras. Tokie gamintojai, kaip „Laufen“, „Roca“ visus savo automatinius įrenginius pasiūlys jungti į bendrą belaidį tinklą ir stebėti, keisti nustatymus, gauti informaciją apie prietaisų būklę, vandens suvartojimą, diagnozuoti gedimus per mobilųjį įrenginį – telefoną, planšetę ar kompiuterį.

pastatas

Svarbiausios architektūros, interjero ir paveldo naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="8"]
Roca bekontaktis san mazgas 2
Bekontaktis sanitarinis mazgas. Gamintojas – ROCA

Ar jaučiama tendencija naudoti daugiau nešvarumų neįgeriančių ir lengvai valomų paviršių?

Keramikos glazūra, plieno emalis – tai beveik visiškai vandens neįgeriantys, mikrobų plitimui neparankūs, sunkiai pažeidžiami, lengvai valomi paviršiai. Ne veltui jie jau šimtmečius karaliauja ten, kur švarą ir higieną prižiūrėti labai svarbu – vonios ir tualeto kambariuose. Kitos populiarios medžiagos, naudojamos santechninės įrangos gamybai, yra įvairūs kompozitai (dar vadinami akmens mase, dirbtiniu akmeniu ar pan.), akrilas. Juos pastaruoju metu pamėgo ir vartotojai (dėl medžiagos „šiltumo“, jutiminio malonumo), ir dizaineriai (dėl formų įvairovės, matmenų ir linijų tikslumo, galimybės pritaikyti specifinėms erdvėms). Tačiau jos gerokai nusileidžia ilgaamžiškumu, higieniškumu, atsparumu įvairiems poveikiams, ekologiškumu (jų gamyboje naudojami plastikai, dervos) natūralioms ar tradicinėms medžiagoms.

veidrodis prisma roca jutikliai
Veidrodis „Prisma“ su jutikliniu jungikliu ir plėvele nuo rasojimo. Gamintojas – ROCA

Tiesa, paviršiuose, matyt, vartotojai kol kas grėsmių neįžiūri, nes ryškaus „švariausių“ paviršių paklausos padidėjimo, ar naujų savybių reikalavimo nefiksuojame. Tačiau gamintojai tam yra pasiruošę. Pvz., LAUFEN siūlo savo keraminius gaminius dengti papildomu LCC („Laufen Clean Coat“) glazūros sluoksniu, kuris yra dar lygesnis ir mažiau porėtas, nei standartinės glazūros, tad prie jo gerokai sunkiau prikimba įvairūs nešvarumai, ir jis yra daug lengviau valomas. LAUFEN šią temą vysto ir toliau: artimiausiu metu planuoja pristatyti naujus antibakterinėmis savybėmis pasižyminčius keramikos paviršius.

Vonios kambariuose kartu su sanitarine keramika ar maišytuvais gamintojai siūlo ir baldus. Ar jie populiarūs visuomeniniame sektoriuje ir kokie turėtų būti jų paviršiai?

Viešbučiuose, kitų visuomeninių pastatų vonios kambariuose tradicinių baldų yra šiek tiek privengiama. Jie dažniausiai nėra tokie atsparūs vandens poveikiui, subraižymams, sulaužymams, tad turbūt pastebėjote, kad viešbučių vonios kambariuose įprastų baldų dažniausiai nebūna – apsiribojama platesniais paviršiais, lentynomis, veidrodžiais, būtinais aksesuarais.

Veidrodžius viešbučiuose rekomenduojama įrengti su integruotu apšvietimu, su jutikliniu valdymu. Naudojimo komfortą tikrai padidina ir prie veidrodžio nugarinės dalies įrengiamos šildomosios plėvelės, kurios apsaugoja nuo rasojimo. LAUFEN gamina veidrodžius „Leelo“ su integruotais jutikliniais šviesos intensyvumo ir netgi šviesos „šiltumo“ (2700-6000 K diapazone) reguliatoriais.

LAUFEN bekontakciai sprendimai viesam WC
Bekontakčiai sprendimai visumeniniam WC, gamintojas – „Laufen“

Ar minimalizmas ir švari, neperkrauta erdvė tampa pagrindiniu privalumu?

Taip, svarbu yra neperkrauti erdvės nereikalingais elementais; detalėmis, kurios gali kaupti nešvarumus, bakterijas. Kokybiškos, drėgmei atsparios, vandens neįgeriančios, ilgaamžės medžiagos, lygūs ir lengvai valomi paviršiai, bekontakčiai sprendimai – tai yra raktas į švarią, saugią ir patogią sanitarinę erdvę viešajame pastate. Tiesa, pats svarbiausias veiksnys visada liks mūsų pačių atsakingas požiūris į švarą, higieną, naudojimosi viešomis erdvėmis kultūrą.


Pasidalykite straipsniu
PAA
PAA
Komentarai

Rekomenduojami video