Top Baneris

Visuomenės vertinimui – japoniškojo sodo projektas

2018 kovo 20 d.
Vilniaus japoniškasis sodas
Vilniaus savivaldybės vizual.
Pasidalykite straipsniu

Išsyk po švenčių balandžio 3-ąją 17 val. vilniečiai turės progą sudalyvauti ilgai lauktame viešajame japoniškojo sodo projekto pristatyme.

Projektinius pasiūlymus vilniečiams pristatys VŠĮ „Vilniaus japoniškas sodas“ direktorius Kęstutis Taletas, architektė Ramunė Sanderson bei projekto vadovas Tomas Karosas.

Lvovo, Geležinio Vilko bei Linkmenų gatvių sankirtoje esančioje 5 hektarų nenaudojamoje teritorijoje, kurioje šiuo metu telkšo apleistas vadinamasis Šnipiškių ežerėlis, jau šiais metais planuojami pirmieji pokyčiai. Žadama, kad japoniškasis sodas taps ne tik išskirtine erdve norintiems pasimėgauti gamta pačiame miesto centre, bet ir japoniškos kultūros ir veiklų traukos tašku.

Susitikimo savivaldybėje metu visuomenei bus dar kartą pristatyti projektiniai sodo įrengimo pasiūlymai, vėliau laukia techninių sprendinių, investicijų projekto tvirtinimo procedūros ir statybos leidimo gavimas.

Sodas projektuojamas pagal garsių Japonijos kraštovaizdžio architektų tėvo ir sūnaus Shiro Nakane ir Yukihiro Nakane sukurtą koncepciją.

Vadovaujantis būsimo sodo projektiniais pasiūlymais, dabar nenaudojamoje teritorijoje bus suformuotas reljefas, sutvarkyti tvenkinio krantai, įrengtos požeminės komunikacijos, takai, poilsio ir apžvalgos aikštelės, pasodinti augalai. Taip pat šiame sode bus sukurta vidinė infrastruktūra: tilteliai, vandens krioklys, pavėsinės, skulptūros, vaikų žaidimų aikštelė. Planuojama, kad sodas taps ne tik erdve vilniečių laisvalaikiui, bet ir japonų kultūros pažinimui.

Pirmuosius japoniško sodo statybos darbus pradėti realu dar šiais metais. Prieš tai reikės atlikti keletą svarbių paruošiamųjų darbų – planuojama, kad sodo atsiradimą iš dalies bus galima finansuoti ES struktūrinių fondų, ir valstybės biudžeto lėšomis, todėl dar laukia derinimo procedūros.

Svarbu: projekto „Japoniško sodo įkūrimas teritorijoje prie Lvovo ir Geležinio Vilko gatvių” svarstymas vyks Vilniaus savivaldybėje, Kolegijų salėje (20 a.). Apie 16:50–16:55 val. visi kviečiami susirinkti savivaldybės 1 a. fojė, kur jus pasitiks ir palydės į 20-ojo aukšto salę.

Vilniaus savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video