Top Baneris

Mozūriškių dvaro parkas bus sutvarkytas prieš rekonstruojant dvaro pastatą

2016 rugsėjo 4 d.
Vilniaus rajono savivaldybės nuotr.
Vilniaus rajono savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Rugpjūčio pabaigoje Vilniaus rajono Zujūnų seniūnijos gyventojams pristatyti Mozūriškių dvaro kraštovaizdžio sutvarkymo ir gerinimo planai, taip pat aptartos galimybės visuomenei prisidėti įgyvendinant Mozūriškių dvaro sodybos parko kraštovaizdžio sutvarkymo planą.

Vilniaus rajono savivaldybė ketina kuo greičiau parengti projektą ir pradėti Mozūriškių dvaro parko atnaujinimo darbus. Bendras planuojamos tvarkyti teritorijos plotas siekia 6,5 hektaro.

Planuojama, kad sutvarkytame parke atsiras suolelių, pėsčiųjų takų, stendų, bus įrengta automobilių stovėjimo aikštelė. Taip pat bus sutvarkyta žalioji zona, kūdros link besileidžiantis šlaitas, išvalyta pati kūdra. Kraštovaizdžio unikalumą pabrėš atidengtas dvaro parką iš visų pusių juosiantis žemės pylimas su lauko akmenimis. Ateityje savivaldybė planuoja rekonstruoti ir dvaro pastatą.

Numatoma projekto vertė – apie 200 tūkst. eurų, o priemonių įgyvendinimo trukmė – apie 18–24 mėn.

Tikimasi, kad įgyvendinus projektą Mozūriškių parkas taps ne tik patrauklus aktyviam laisvalaikiui, turizmui ir poilsiui, bet ir bus užtikrintas istorinės bei kultūrinės vertybės išsaugojimas.

Pagal Vilniaus rajono savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video