Top Baneris

Visuomenei pristatytas buvusios Šv. Jokūbo ligoninės konversijos projektas

2020 balandžio 18 d.
01 Vasario 16 osios kompleksas DO ARCHITECTS
Projekto vizual.
Pasidalykite straipsniu

Buvusioje Šv. Jokūbo ligoninės teritorijoje Vilniuje planuojamas architektūrinis projektas penktadienį pristatytas plačiajai visuomenei. Atnaujintą kvartalą sudarys Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčia, dominikonų vienuolynas, ugdymo veiklai skirtomis erdvėmis virsiantys buvusios ligoninės pastatai su vidiniu sodu ir naujai statomas viešbutis.

Planuojama, kad investicijos į šį projektą sieks 45 mln. eurų.

Dėl karantino apribojimų konversijos projektas viešai pristatytas nuotoliniu būdu – per tiesioginę vaizdo transliaciją. Joje dalyvauti užsiregistravo beveik 100 asmenų, kurie aktyviai įsijungė į diskusiją, uždavė rūpimus klausimus raštu bei telefonu.

Viešame projekto svarstyme dalyvavę gyventojai pateikė pastabų ir pasiūlymų dėl teritorijos apželdinimo, parkavimo galimybių, dviračių ir pėsčiųjų takų projektavimo. Architektai išgirdo gyventojų nuomonę ir sieks į ją atsižvelgti rengdami techninį projektą.

„Ši vieta yra išskirtinė, todėl plėtodami projektą siekiame laikytis paveldosaugos reikalavimų, įsiklausyti ir atliepti argumentuotus visuomenės lūkesčius. Tik bendromis jėgomis galėsime sukurti funkcionalią erdvę, atitiksiančią sostinės gyventojų ir svečių poreikius“, – sako projektą plėtojančio fondo „Lords LB Special Fund IV“ vadovas Karolis Tuinyla.

Visuomenei pristatyta architektūrinė vizija, pagal kurią keturi šiuo metu apleisti buvusios ligoninės pastatai bus rekonstruoti į ugdymo veiklai skirtas erdves. Šalia bus statomas naujas 4 žvaigždučių viešbutis su konferencijų centru. Bendras antžeminis visų pastatų plotas sieks 15,9 tūkst. kv. metrų.

Kalbėdama apie kvartalo viešųjų erdvių koncepciją, architektų studijos „DO Architects“ partnerė Gilma Teodora Gylytė atkreipė dėmesį, kad bažnyčios erdvės išliks saugomos ir neliečiamos, o vienuolynui bus sukuriama individuali prieiga su privažiavimu iš Lukiškių gatvės.

02 Vasario 16 osios kompleksas DO ARCHITECTS

Siekiant sutvarkyti ir plačiajai visuomenei atverti valstybės saugomą, tačiau ilgą laiką apleistą teritoriją, pasak G. T. Gylytės, per centrinę komplekso dalį suprojektuotas viešas pėsčiųjų takas.

„Šiame praėjime visuomenei bus atvertas jaukus istorinis kiemas, sukurta patraukli viešoji erdvė – sodas su suoliukais, kur bus galima klausytis bažnyčios karilionų koncertų. Ketvirtadalis viso komplekso sklypo ir aplinkos ploto bus apsodinta želdynais ir augalais, suformuojant naują kokybišką aplinką miestiečiams“, – sakė G. T. Gylytė.

Pirmajame naujai pastatyto viešbučio aukšte galės kurtis krautuvėlės, knygynai, kavinės. Palei J. Tumo-Vaižganto gatvę bus tiesiamas dvipusis dviračių takas, sujungsiantis Baltąjį tiltą su Lukiškių aikšte, sodinami medžiai ir krūmai. Anot architektės, tai įneš gyvybės ir padės pritraukti žmonių į šalia Vašingtono skvero esančią miesto dalį.

Architektė pasakojo, kad rengiant konversijos projektą buvo konsultuojamasi su istorikais. Jų teigimu, barokinis kompleksas jau nuo XVIII a. pradžios buvo pagrindinis Lukiškių priemiesčio traukos centras. Čia vyravo viešos funkcijos – be pirmos Vilniaus pasaulietinės ligoninės ir bažnyčios veikė sodas, mokykla, vaistinė, ledainė, visą kvartalą daugiau nei 300 metų juosė tvora su daugybe įėjimų.

Projektą plėtojantį fondą „Lords LB Special Fund IV“ valdo Lietuvos banko licencijuota investicijų valdymo bendrovė „Lords LB Asset Management“, nuo 2008 metų teikianti paslaugas instituciniams ir privatiems investuotojams.

Iš viso bendrovė šiuo metu valdo 15 fondų – 12 nekilnojamojo turto fondų, 2 privataus kapitalo fondus ir 1 energetikos bei infrastruktūros fondą. Bendra „Lords LB Asset Management“ valdomų fondų turto vertė 2019 m. gruodžio pabaigoje siekė 530,5 mln. eurų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video