Top Baneris

Visuomenė kviečiama susipažinti su „k18B“ projektu (2)

2018 rugpjūčio 10 d.
„k18b“
„Studio Libeskind“ vizual.
Pasidalykite straipsniu

Architekto Danielio Libeskindo vadovaujamos „Studio Libeskind“ sukurtas projektas Konstitucijos pr. 18B, 2016 metais laimėjęs tarptautinį architektų konkursą Vilniuje, priartėjo prie dar vieno svarbaus etapo – derinimo su visuomene.

Lietuviai – architektų biuras „Archinova“ – parengė projektinių pasiūlymų (PP) Architektūros dalį, koordinavo statinio architektūros ir kitų projekto dalių projektinių pasiūlymų parengimą ir priešprojektinius darbus.

Visuomenės atstovai projektuotojui gali teikti pasiūlymus dėl projektinių pasiūlymų el. paštu info@archinova.lt iki rugsėjo 3-osios.

Viešas susirinkimas vyks Vilniaus miesto savivaldybėje, Konstitucijos pr. 3, Vilnius, 215 salėje rugsėjo 3 dieną 17.00 val.

Kaip rašoma projektinių pasiūlymų projekte, statinį sudarys dviejų tūrių kompozicija: horizontalioji žemutinė dalis, sudaryta iš dinamiškai išdėstytų ir esamą urbanistinę aplinką papildančių tūrių, ir išraiškingo bokšto – pastato aukštybinės dalies. Pasirinktas bokšto tūrio terasavimas kompoziciškai susieja projektuojamą pastatą su esamais aplinkiniais aukštybiniais pastatais, išdėstytais pagal „architektūrinės kalvos“ principą. Bendra statinio architektūrinė išraiška pasižymi dinamiška ir darnia tūrių kompozicija, o tūriai yra artikuliuojami lygaus paviršiaus ir saikingo grafinio skaidymo plokštumomis.

„Tai nebus tiesiog pastatas, perkeltas į Vilnių. Kompleksas taps jungtimi tarp miesto gyvenimo ir laisvalaikio, prekybos bei pramogų, kultūros ir aplinkos, kuri leis pasijusti naujajame miesto centre. Dešinysis Neries krantas yra sėkmingai suprojektuoto verslo kvartalo pavyzdys. Šios miesto dalies papildymas unikaliu simboliniu objektu padės išbaigti architektūrinės verslo kvartalo „kalvos“ kompoziciją ir pakels modernaus Vilniaus miesto centro kokybę bei pagerins paslaugas ir padidins jo patrauklumą turistams, taps išskirtiniu orientyru, ikona, atspindinčia Vilnių“, – yra sakęs architektas D. Libeskindas, lankęsis Vilniuje ir savo projektą asmeniškai pristatęs ne tik miestiečiams, bet ir Vilniaus miesto savivaldybės tarybos komitetams.

Planuojama, kad naujojo verslo komplekso plotas sudarys apie 19 tūkst. kvadratinių metrų, jame bus įkurta apie 1000 darbo vietų, o viešbutyje bus apie 300 numerių. Į kompleksą ketinama investuoti per 40 mln. eurų.

Su projektu galite susipažinti čia.

„Studio Libeskind“ vizual.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • i.arbociene

    2018-09-19, 16:04  

    o kur krepšinio ir paplūdimio tinklinio smėlio aikštelės?????? tai buvo geriausia, ką turėjo Vilnius… o dabar turės dar krūvelę stiklinių dėžių… akivaizdūs ir deja bet visiškai neteisingi prioritetai 🙁

  • Eitvydas.BAJARUNAS

    2018-08-15, 12:13  

    Bus puikus modernaus Vilniaus statinys. Labai patinka. Užbaigtų šios Neries pusės ansamblį. Labai reikėtų, kad su nauju statiniu susijungtų Baltasis tiltas.

Rekomenduojami video