Top Baneris

Virtuali realybė tampa kasdienybe: ką galima patirti?

2017 vasario 7 d.
„PropTech“
„Eikos“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Virtuali realybė (VR). Du žodžiai, kurie technologijų pasaulyje šiandien skamba bene dažniausiai. Su virtualios realybės pagalba jau galima mokytis pilotuoti lėktuvą, valdyti kraną, malšinti skausmą ir vaikščioti po savo būsimą butą.

Dar visai neseniai virtuali realybė atrodė svetima žmonių kasdienybei, lyg iš fantastinio filmo. Tačiau situacija keičiasi ir po kelerių metų virtuali realybė, pasak ekspertų, taps toks pat savaime suprantamas dalykas kaip, pavyzdžiui, mobilusis telefonas.

„Virtuali realybė turi potencialą praturtinti mūsų gyvenimą ne tik pramogaujant, bet atliekant kasdienius buitinius dalykus. Pavyzdžiui, virtuali realybė bus integruojama į pardavimų rinką: išsirinkti patinkantį drabužį galėsite užsidėję akinius ir čia pat ant savęs išbandę skirtingus derinius“, – sakė Vilius Juknevičius, virtualios realybės kūrėjas.

Pasak jo, įvairūs virtualios realybės įrenginiai šalia išmaniųjų telefonų ir planšečių taps dar viena platforma – mediumu – kuri leis bendrauti, patirti ir sužinoti: „Jei seniau didele naujove atrodė kompiuteris, vėliau – mobilusis, o dar vėliau – išmanusis telefonas, tai eilė greitai ateis ir virtualiai bei papildytai realybei“.

„Eikos“ nuotr.

V. Juknevičius teigia, kad šiuo metu labai daug skirtingų potyrių ir technologijų apibūdinama tuo pačiu terminu – virtuali realybė, todėl žmonės painiojasi.

„Labiausiai paplitusi virtualios realybės atmaina yra VR akiniai, į kuriuos įdedamas mobilus telefonas. Tokie akiniai labiausiai paplitę, tačiau jų techninės galimybės labai ribotos – gali nebent dairytis aplinkui. Kitas virtualios realybė lygmuo, kai užsidėję specialius VR akinius, galite pasivaikščioti po kitą pasaulį, savo rankomis keisti objektus bei „įsitraukti“ į dirbtinai sukurtą aplinką“, – skirtumą įvardijo specialistas.

Virtuali realybė nebėra naujiena. Pirmą kartą ji panaudota prieš kelis dešimtmečius, bet tuo metu trūko gerų technologinių įrenginių, todėl ji prigijo tik tam tikrose srityse, pavyzdžiui, kariuomenėje. Pastebimai progresuojant technologijoms, neseniai prasidėjo virtualios realybės atgimimas.

Virtuali realybė unikali tuo, jog sukuria dirbtinį vaizdą, kuris savo parametrais ir dydžiu yra identiškas tikram vaizdui. Pavyzdžiui, išbandę nekilnojamojo turto bendrovės „Eika“ siūlomą „EIKA VR“ paslaugą, žmonės galės pasivaikščioti po itin tikroviškai sukurtus virtualius butų modelius.

„Eikos“ nuotr.

Spėjama, kad virtuali realybė greitai kardinaliai pakeis būsto pasirinkimo procesą. Žmonėms nebereikės tikrinti nekilnojamojo turto skelbimų portalų ar važinėti po skirtingas miesto vietas ieškant tinkamo buto. Pakaks užsidėti akinius ir leistis į butų, kurie dar nėra pradėti statyti, apžiūrą.

„EIKA VR“ ne tik sukuria realiam vaizdui identišką dirbtinę aplinką, bet ir leidžia keisti jos detales. Pavyzdžiui, perstumdyti baldus ir net pasirinkti norimą sienų ir grindų spalvą.

Nusikėlęs į virtualų butą, būsimas naujakurys gali įvertinti ne tik būsto interjerą, tačiau ir žengti į buto balkoną ir apžiūrėti iš jo atsiveriantį vaizdą – identišką tikrajam. Be to, žmogus sutaupo daugybę valandų – iš vieno virtualaus buto į kitą gali persikelti mygtuko paspaudimu.

Ekskursijas virtualioje realybėje po dar nepastatytus ar statomus butus iki vasario 10 dienomis gali išbandyti sostinės prekybos ir laisvalaikio centro „Panorama“ lankytojai. Ten šiuo metu pristatomas „EIKA VR“.

„Eikos“ nuotr.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video