Top Baneris

Viršuliškėse planuojamos didelės permainos

2013 rugpjūčio 19 d.
Pasidalykite straipsniu

Bendrovė „YIT Kausta“ užsimojo pakeisti daugiau nei prieš 30 metų pastatyto sostinės rajono – Viršuliškių – veidą.

Kitais metais įmonė srityje už Spaudos rūmų Pilaitės link ketina įgyvendinti trijų skirtingos paskirties statybos objektų – didžiulio prekybos centro, 21 aukšto biurų pastato ir kelių mažaaukščių gyvenamųjų namų – projektą. Tai bus antrasis tokio masto kontrastingas pastatų arealas Vilniuje po dešiniajame Neries krante įsikūrusios „architektūrinės kalvos“.

Leidimas 3,5 hektaro teritorijoje vykdyti statybas gautas dar 2007-aisiais, tačiau planus pristabdė ekonominis sunkmetis. Šiais metais imta iš naujo įgyvendinti viziją sukurti naują lokalų miesto centrą Viršuliškėse.

Anot „YIT Kausta“ generalinio direktoriaus Kęstučio Vanago, pirminiame plane mikrorajono plėtra atrodė kiek kitaip: „Dėl pakitusios situacijos nekilnojamojo turto rinkoje darbus buvome pristabdę. Pradžioje buvome numatę statyti gyvenamuosius namus ir biurų patalpas, tačiau planus pakeitėme. Naujas detalusis planas leido išplėsti sklypo paskirtį, taip teritorijoje atsirado prekybos centras“.

Projekto išskirtinumas kuriamas jau kitąmet iškilsiančiu 21 aukšto, daugiau nei 81 metro aukščio ir 10 tūkst. kvadratinių metrų ploto biurų pastatu, nauju prekybos centru su talpia požemine automobilių aikštele bei gyvenamaisiais daugiabučiais, kurių pirmasis jau pastatytas ir pripažintas tinkamu naudoti.

Projekto autoriai architektai Gintaras Čaikauskas ir Miroslavas Šejnickis šį kompleksą vadina pionieriumi – esą daugiaaukščiai pastatai, priešingai nei iki šiol, dygs nedarkydami miesto peizažo. „Tai naujas žingsnis į satelitinį, antrąjį Vilniaus centrą, kur atitinkamai pagal urbanistinį miesto landšaftą aukštybinė statyba įmanoma maksimaliai priartėjant prie centro. Būtent vietovės kraštovaizdis ir leidžia pakelti aukštybinius pastatus nesudarkant senamiesčio panoramų, miesto silueto ir išlaikant santykį su žaliuoju miesto kalvų žiedu. Tai yra priešinga ankstesniam blaškymuisi, kai mieste aukštybinių pastatų dėl komercinių interesų buvo „primėtyta“ neatsižvelgiant į išorinį miesto charakterį“, – aiškino architektai.

Ekspertai atkreipė dėmesį į tai, kad susisiekimas tarp Viršuliškių ir miesto centro yra išties pavydėtinas: čia galima gana greitai atvykti iš bet kurios miesto dalies, o automobiliu tai užtrunka iki 10-ies minučių. Tikimasi, kad naujasis projektas vietos infrastruktūrą turėtų tik pagerinti: bus sutvarkytos gatvės, šaligatviai aplink kvartalą, įrengtas naujas šviesoforas Pilaitės prospekte, užtikrinsiantis greitesnį išvažiavimą miesto centro link. Trumpiau tariant, estetiškai patrauklesnė taps gana didelė teritorija.

Projekto autoriai ir vystytojai įsitikinę, kad pilkųjų daugiaaukščių klaidos pakartotos nebus. Butai numatyti optimalaus dydžio ir ekonomiški, patogiai išplanuoti – tokie, kokie dabar yra patys paklausiausi. Pagal sumanymą visi pastatai bus individualizuojami spalviniais sprendimais, kitom architektūrinėm detalėm, orientuojantis labiau ne į prabangą, bet į kokybę.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video