Top Baneris

Virš kasdienybės pakeliantys apartamentai tarp jūros ir marių Nidoje

2024 gegužės 31 d.
1 spa kino kambarys Vaiva Mazone scaledTik SA
Pasidalykite straipsniu

juru mariu

Justina GRAINĖ

„Visuomet sakau, kad nuomai, ypač atostogoms, skirti objektai turi leisti pakilti aukščiau kasdienybės – nors naktį ar keletą pabūti tarp tokių architektūrinių sprendimų ar daiktų, kuriems savo namuose pritrūktų drąsos“, – sako architektė Vaiva Mažonė. Būtent tokie yra nuomai skirti apartamentai „Jūrų Marių“ Nidoje. Kur kiekvienas interjero sprendimas alsuoja atostogomis ir Nidos gamtos išskirtinumu.

Šis projektas iš tiesų diktuoja kitokį požiūrį į interjerą apartamentuose, kurie skirti nuomai. Čia atvykę poilsiautojai ne tik jausis kaip namuose, bet galbūt ir visai pamirš kasdienius rūpesčius, nes viskas įrengta pagal aukščiausius standartus. Kiekvienas apartamentų centimetras, atrodo, skleidžia Nidos išskirtinumą. O architektei teko atrasti harmoniją tarp prieplaukų ir medinių Nidos namukų.

5 holas Vaiva Mazone

Įžengus į apartamentus, pasitinka ne tik jūros alsavimą primenantis interjeras, bet ir funkcionaliai apgalvotos erdvės. „Jūrų Marių apartamentai – broliai dvyniai – sukurti kinematografiškoms atostogoms. Nesvarbu, lietus ar saulė, visas atostogų scenarijus šiuose apartamentuose sukasi aplink miegamajame sukurtą SPA zoną. Palipėjus trimis pakopomis svečių laukia dvivietė vonia, iš marių dugno ištraukti akmens rieduliai ir kino teatras. Unikalus apvalus medžio ir akmens grindų praustuvas, plieniniai lubų maišytuvai, trikojai sunkiasvoriai baldai – visa ši tyli prabanga ir unikalūs elementai estetikos ir dizaino gerbėjus skatina atitolti nuo kasdieniškų sprendimų ir pasisemti įkvėpimo atostogų metu“, – sako projekto autorė, architektė V. Mažonė.

Privatus SPA miegamajame

Ji pasakoja, kad svarbiausia projekto vizija buvo sujungti komfortą kartu su konceptualiais sprendiniais – rasti būdą sukurti įkvepiančias ir estetiškai švarios architektūros erdves, kurių neužgožtų komfortui būtini funkciniai sprendimai: „Svarbu buvo rasti tinkamą modernią architektūrinę raišką norint interjere perteikti Kuršių Nerijos kontekstą, nepasirenkant tiesioginių smilgų, smėlio ar kitų populiarių motyvų. Taip pat viena iš užduočių buvo išspręsti ilgos ir gana tamsios erdvės funkcinį planą – būtent taip ir atsirado privatus SPA miegamajame.“

Kiekvieną kartą kuriant apartamentus nuomai architektė prisipažįsta, kad visada klientus skatina į tokius objektus pažiūrėti kitu kampu, drąsiau. Juk tai yra vietos, į kurias žmonės atvyksta norėdami atitrūkti nuo namų rutinos, įprastų keturių pilkų sienų ir buitinių rakandų: „Žinoma, šią užduotį kaskart apsunkina siekis sukurti visiems universaliai patogią erdvę, bet šiame projekte pavyko subalansuoti komfortą ir unikalią estetiką.“

Išskirtinių sprendimų interjere tikrai netrūksta. Kiekvienas jų lyg padiktuotas aplinkos – Nidos pajūrio. Taip interjere atsirado vietos iš marių dugno ištrauktiems rieduliams, medžio elementams, kurie tik dar labiau sustiprina ryšį su pajūriu. Paklausta, kaip gimė šios idėjos, architektė sako, kad norėjosi išvengti bet kokių dirbtinų dekoro elementų ir atskleisti natūralumą. „Didelei SPA erdvinei kompozicijai trūko keleto objektų, todėl vietoje įprasto dekoro nutariau to ieškoti marių pakrantėje. Kuršių Nerijai akmens rieduliai nėra būdingi – visi jie buvo atvežti praeitą šimtmetį intensyviai statant uostus ir kitus architektūrinius statinius. Todėl keletą marių pakrantėje pamestų po pusšimtį kilogramų sveriančių riedulių atsiridenome į objektą. Tai buvo paskutinis SPA erdvės štrichas“, – atskleidžia V. Mažonė.

Kopų ir pamiškės spalvų paletė

Kurdama apartamentus architektė siekė kiek įmanoma labiau pratęsti gamtos pojūtį, kurį jaučia kiekvienas į Nidą atvykęs poilsiautojas. Tai diktavo ir pati lokacija – apartamentai įrengti pušyne. „Objekto vieta yra ypatinga visomis prasmėmis – tiek visos Kuršių Nerijos gamtinis karkasas, atšiauri gamta, tiek pačių apartamentų lokacija pušyne ir aplink esanti tradicinių jaukių medinukų architektūra iškart užkoduoja nuotaiką apartamentams – kuriant interjerą bus reikalinga rasti balansą tarp atšiaurumo ir šilumos.

Vykdami atostogauti į Nidą, žmonės vyksta į gamtą. Todėl po pasivaikščiojimo pajūriu, namai į kuriuos grįžtame, turi pratęsti gamtos pojūtį. Apartamentuose gausu natūralaus medžio, akmens, organiškų audinių, natūralaus molio paviršių, smėlį primenančių lietų natūralių grindų. Spalvų paletė taip pat surinkta iš kopų ir pamiškės“, – pasakoja V. Mažonė.

Ji neslepia, kad kurortinė vieta ne tik buvo įkvėpimu, bet ir pažėrė tam tikrų iššūkių. Pati Nida nėra patogi projektuotojams, rangovams, medžiagų ir gaminių tiekėjams. V. Mažonė sako, kad iššūkis kyla ir siekiant užtikrinti, kad visi projektiniai sprendiniai būtų įgyvendinti kokybiškai: „Daugiau kaip 3 metrų plytelių kelionės priekaboje per Kuršių Nerijos vingiuotus kelius ar kelių šimtų kilogramų ąžuolo masyvo skulptūrų transportavimas ir montavimas cheminiais ankeriais į sienas kėlė išties didelius iššūkius, bet rezultatas to tikrai buvo vertas.“

Nestandartiniai sprendimai atnešė apdovanojimus

Paklausta apie sudėtingiausius, nestandartinius sprendimus, V. Mažonė sako, kad kaip įprasta architektų darbe, tokie sprendimai kyla iš probleminių situacijų projekte. „Šiuo atveju – netipiškos geometrijos ilga ir tamsi erdvė prašyte prašėsi įdomaus funkcinio sprendimo – taip miegamajame atsirado SPA ir kino teatro erdvė. Nepatogios planinės struktūros vonios kambarys neleido rasti vietos praustuvui, todėl šis atsidūrė pačiame kambario centre su iš lubų tekančiu vandeniu. Svetainės palubėje kyšojo masyvus betono luitas, kurio nesinorėjo dengti nei tipiniu TV baldu, nei gipso kartono apsiuvimais – taip buvo sukurtos faneruotos masyvios lubos, savo laiptavimu primenančios pastato fasade esančius medinius karnizo karpinius“, – pasakoja architektė V. Mažonė.

Šis projektas jau sulaukė pripažinimo. Apartamentų interjeras buvo įvertintas ir apdovanotas „ Metų interjeras / Auksinė paletė“ 2023 metų konkurse. Apartamentai taip pat buvo nominuoti geriausio metų privataus interjero kategorijoje ir nugalėjo dviejose kitose kategorijose – už geriausią vonios kambario dizainą bei už geriausią spalvinį sprendimą. „Tad, galime sakyti, kad gamtos padiktuotos spalvos buvo geriausias pasirinkimas, o privatus SPA miegamajame patvirtina mintį, jog unikaliausi sprendimai gimsta atsiradus problemai, šiuo atveju – turint tamsią ir ilgą patalpą“, – įvertinimu džiaugiasi V. Mažonė.

Užuolaidos, atkartojančios Nidos pajūrį

„Jūrų marių“ objekte užuolaidų sprendimai buvo patikėti šios srities profesionalams – užuolaidų salonui „Celestina“. Parinktos smėlio spalvos naktinės užuolaidos, kurios ne tik savo spalva, bet ir medžiagos tekstūra tarsi atkartoja Nidos pajūrio smėlio spalvą ir pojūtį. „Tiek dieninių, tiek naktinių užuolaidų spalvos ir medžiagos atkartoja natūralias pajūrio spalvas, kad namai tarsi pratęstų vietovės išskirtinumą, namuose būtų išlaikyta tokia pati atsipalaidavimo ir atostogų nuotaika, kaip vaikštant Nidos pajūriu“, – sako įmonės vadovė Neringa Korolkova.

Užuolaidoms pasirinkti audiniai atspindi naujausias tendencijas – visi jie yra mišraus pluošto: didžioji audinių dalis yra perdirbto poliesterio, likusi – poliesteris ir medvilnė. Buvo pasirinkti lengvai krentantys ir paprastai prižiūrimi audiniai.

N. Korolkova sako, kad didžiausiu iššūkiu projekte tapo nestandartiškai gilios nišos užuolaidoms, kurios pareikalavo išmonės kabinant užuolaidas. „Galiausiai viskas pavyko, ir užuolaidos dar labiau atliepė namuose kurtą poilsio, atostogų, gamtos pojūčio nuotaiką.“


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video