Top Baneris

„Vingės Terminalas“ iš norvegų įsigijo logistikos centrą prie Vilniaus

2020 lapkričio 25 d.
DJI 0811
Logistikos ir biurų kompleksas 19 km nuo Vilniaus.
Pasidalykite straipsniu

Tarptautinė nekilnojamojo turto (NT) konsultacijų bendrovė „Newsec“ tarpininkavo parduodant 18 000 kv. m ploto logistikos centrą, priklausiusį Norvegijos bendrovei „BCP Logistics Property III“. Objektą už beveik 10 mln. Eur įsigijo dabartinis nuomininkas UAB „Vingės Terminalas“.

Logistikos ir biurų kompleksą sudaro 16 755 kv. m ploto sandėliavimo patalpos ir 1 375 kv. m ploto biuro patalpos. Objektas yra įsikūręs strategiškai patogioje vietoje: 19 km nuo Vilniaus, netoli pagrindinio Lietuvos greitkelio Vilnius–Kaunas-Klaipėda (A1), užtikrinančio sklandų susisiekimą tiek su didžiaisiais miestais, tiek su kaimyninėmis šalimis. Logistikos kompleksas taip pat pasižymi geru susisiekimu su geležinkelio linijomis, Vilniaus ir Kauno oro uostais.

Šiuo metu „Vingės Terminalas“ ir kitos su juo susijusios įmonės teikia kompleksines sandėliavimo, prekių paruošimo bei ženklinimo, prekių pristatymo ir tarpininkavimo muitinėje paslaugas.

Pasak pardavėjo „BCP Logistics Property III“ atstovo Sigurd Persson, sėkmingas bendradarbiavimas su „Vingės Terminalu“ tęsėsi daugiau nei 10 metų. Objektas buvo pastatytas paties „Vingės Terminalo“ dar 2007-2008 metais, o esant lėšų poreikiui pagrindinės veiklos plėtrai, logistikos centras buvo sėkmingai parduotas Norvegijos kapitalo fondui. Šiandien, po daugiau nei dešimt metų, „Vingės Terminalas“ įsigijo logistikos centrą.  

„Matome vis didesnį vietinių ir užsienio investuotojų susidomėjimą logistikos segmento NT, todėl „Vingės Terminalo“ istorija yra puikus pavyzdys kaip atgalinės nuomos (angl. sales leaseback) būdu galima sėkmingai finansuoti savo pagrindinės veiklos augimą nelaikant „įšaldyto“ kapitalo. Šiuo metu rinkoje jaučiamas kokybiškų logistikos/sandėliavimo objektų pasiūlos trūkumas, todėl raginame įmones, savo balanse laikančias NT, rimtai apsvarstyti jo pardavimą atgalinės nuomos būdu“, – teigia Andrius Švolka, „Newsec“ investicinių sandorių grupės vadovas Baltijos šalyse.

Sandorio metu pardavėją konsultavo „Newsec“ bei advokatų kontora „Walless“.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video