Top Baneris

Viloje „Anapilis“ jau įsikūrė Palangos kurorto muziejus

2016 rugsėjo 27 d.
Palangos savivaldybės nuotr.
Palangos savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Restauruota istorinė kurorto vila „Anapilis“ oficialiai perduota Palangos kurorto muziejui. Čia jau pristatyta ir pirmoji paroda – „Vila Anapilis. 118 metų istorija“.

Šioje parodoje dėmesys skirtas ne tik seniesiems vilos savininkams, „Anapilio“ istorijai, bet ir čia veikusiam muzikos klubui. Muzikos klubo dvasią „Anapilyje“ vėl atgaivino ir penktadienio vakarą čia skambėjęs koncertas „Vytautas Kernagis gyvai“.

Palangos kurorto muziejus per dvejus metus jau sukaupė apie 3,5 tūkst. eksponatų. Tarp jų yra ir itin vertingų bei unikalių daiktų. „Anapilyje“ įsikūrusiame Palangos kurorto muziejuje bus pasakojama Palangos istorija, planuojama pristatyti ir senas kino juostas, susijusias su Palanga.

Vilos „Anapilis“, kurioje ir įsikūrė muziejus, restauravimo darbai pradėti 2014 metų pabaigoje. Kad atkurtų tikrąjį „Anapilio“ veidą, specialistai turėjo pasitelkti net senuosius atvirukus bei nuotraukas, kuriuose užfiksuotas šis pastatas. Po išsamių tyrimų buvo nustatytos autentiškos „Anapilio“ interjero detalės, senasis pastato suplanavimas, vilos sienų spalva. Remiantis specialistų išvadomis ir buvo atkuriamas „Anapilio“ veidas.

„Anapilį“ restauravusios bendrovės „Pamario restauratorius“ specialistai ne tik atnaujino pastato išorę – pakeitė stogo dangą, atkūrė balkonus, atstatė po karo nuo pastato dingusį medinį bokštelį, pakeitė arba restauravo vilos langus bei duris, – bet ir apšiltino pastatą iš vidaus, iš medinės į gelžbetoninę pakeitė rūsio perdangą.

vilos atidarymasGarsioji vila pritaikyta šiandienos poreikiams – atnaujinti ir pagal poreikį naujai įrengti sanitariniai mazgai, neįgaliųjų patogumui įrengtas liftas iš rūsio į antrą aukštą, užtikrinant priešgaisrinius reikalavimus įrengta ir papildoma evakuacinė laiptinė, taip pat – nauja sraigtinė laiptinė iš pastato antrojo aukšto į bokštelį. Pastatas pritaikytas šildyti dujomis.

Restauruojant vilą buvo rasti ir senųjų vėjo vargonų fragmentai – kadaise čia įrengti vėjo vargonai „gaudydavo“ vėją ir pastate skleisdavo įvairius garsus. Vėjo vargonus restauratoriams pavyko atkurti – jie „gros“ pastato stogo kupolinėje dalyje.

Medinės vilos restauracija truko pusantrų metų, lėšos skirtos Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo šaltinio bei Palangos miesto savivaldybės biudžeto. Iš viso „Anapilio“ restauracija kainavo daugiau nei 874 tūkst. eurų. Vilos restauracijos techninį projektą parengė bendrovė „Šiltas namas“, restauracijos darbus atliko „Pamario restauratorius“.

Palangos savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video