Top Baneris

Vilniečiai vis dar jaučia modernių verslo pastatų stygių

2017 kovo 31 d.
„Studio Libeskind“ vizual.
„Studio Libeskind“ vizual.
Pasidalykite straipsniu

Ar architekto Danielio Libeskindo kūrybą dauguma vilniečių kritikuoja, ar visgi vertina teigiamai? Projekto „k18B“ plėtotojų užsakymu kovo 23–27 dienomis atlikta apklausa rodo, jog 80 proc. apklaustų vilniečių palankiai vertina planus dešiniajame Neries krante statyti garsaus JAV architekto D. Libeskindo suprojektuotą daugiafunkcį kompleksą. Be to, 75 proc. sostinės gyventojų yra įsitikinę, kad valdžios institucijos turi sudaryti visas sąlygas, jog mieste atsirastų dar daugiau šiuolaikiškų verslo centrų.

Šiuo metu šioje teritorijoje tarp Upės g. ir Konstitucijos pr. yra apleisti laiptai, pieva bei automobilių stovėjimo aikštelė. 80 proc. vilniečių palankiai vertina faktą, kad šioje vietoje bus statomas naujas modernios architektūros pastatas.

Sostinės gyventojų palankumą labiausiai lemia žinia, jog bus sutvarkyta dar viena apleista miesto erdvė. Kaip svarbiausią naujojo projekto privalumą tai nurodė 72 proc. palankiai projektą vertinančių vilniečių. Beveik kas antras respondentas nurodė, kad dešinysis Neries krantas taps pilnesnis, šiuolaikiškesnis (39 proc.). Taip pat – kad numatomas išskirtinės architektūros pastatas taps dar vienu modernaus miesto akcentu (38 proc.).

Nuomonei, kad miesto savivaldybė, Vyriausybė bei kitos valdžios institucijos turi trumpinti leidimų išdavimą, paprastinti teritorijų planavimo tvarką ir kitaip rūpintis, kad mieste atsirastų daugiau verslo centrų, pritaria 75 proc. Vilniaus gyventojų.

„Studio Libeskind“ vizual.

Tyrimo duomenimis, keturi iš penkių vilniečių pritaria, kad modernūs biurų pastatai kompaktiškai telktųsi Konstitucijos prospekte. 20 proc. respondentų teigia, jog geriau, kuomet dideli biurų pastatai yra išdėstomi visame mieste.

Labiausiai vilniečius Konstitucijos pr. ir jo prieigose trikdantis dalykas – apleistos, nesutvarkytos vietos. Taip mano 74 proc. apklaustų sostinės gyventojų. 52 proc. nepatinka nerenovuoti sovietmečio pastatai greta modernių dangoraižių. 31 proc. išreiškė nepasitenkinimą tuo, kad trūksta patogių takų pėstiesiems ir dviratininkams tarp Europos aikštės ir Baltojo tilto bei Nacionalinės dailės galerijos ir Europos aikštės. 26 proc. apklaustų miestiečių pasigenda daugiau viešųjų erdvių.

Dauguma (81 proc.) tyrimo dalyvių mano, kad tai, jog modernių pastatų kompleksas „k18B“ bus pasaulyje pripažinto architekto D. Libeskindo kūrinys, prisidės prie teigiamo Vilniaus įvaizdžio kūrimo.

Primename, kad „Studio Libeskind“ suprojektuotas daugiafunkcis biurų ir viešbučio kompleksas „k18B“ pernai laimėjo tarptautinį architektų konkursą, kurį organizavo Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos architektų sąjunga ir investicijų valdymo bendrovė „Lords LB Asset Management“.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video