Top Baneris

Vilnius Tech plečiasi: iki 2022 m. pabaigos duris atvers nauji modernūs pastatai

2021 birželio 29 d.
vilnius tech Mechanikos, Elektronikos ir Transporto inžinerijos fakultetai
Projekto vizual.
Pasidalykite straipsniu

Modernia tyrimų įranga aprūpintos laboratorijos, šiuolaikiškos auditorijos, su apšvietimą ir vėdinimą reguliuojančiai jutikliais įrengtos darbo erdvės, bendruomenei skirtos laisvalaikio ir poilsio zonos – šiose naujose patalpose jau iki 2022 m. pabaigos įsikurs Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) studentai ir darbuotojai. Saulėtekyje, Plytinės gatvėje, jau kyla nauji Mechanikos, Elektronikos ir Transporto inžinerijos fakultetų mokomasis ir laboratorinis korpusai. 

Pažymint šių naujų pastatų statybą, laboratorinio korpuso pamatuose simboliškai įkasta kapsulė su laišku ateities kūrėjų kartoms. Ceremonijoje dalyvavo LR Švietimo, mokslo ir sporto (ŠMSM) ministrė dr. Jurgita Šiugždinienė, VILNIUS TECH rektorius prof. dr. Alfonsas Daniūnas, naujų universiteto korpusų statybas vykdančio AB „Panevėžio statybos trestas“ generalinis direktorius Egidijus Urbonas, kiti universiteto bendruomenės nariai ir svečiai.

vilnius tech Mechanikos, Elektronikos ir Transporto inžinerijos fakultetai

Po kylančiais mokomaisiais ir laboratoriniais pastatais – laiškas ateities kūrėjų kartoms

„Įkasame šį laišką į pamatą naujo statinio, turinčio po vienu stogu suburti šviesius Elektronikos, Mechanikos ir Transporto inžinerijos mokslininkus, dėstytojus ir studentus, kurie būtų pasirengę spręsti problemas, kurti rytojui ir jo gyventojams – Jums, po daugelio metų skaitantiems šį laišką. Toks mąstymas reiškia būti VILNIUS TECH dalimi. Tikimės, jog šios idėjos gyvuoja ir toliau. Kad VILNIUS TECH kasmet sėkmingai išaugina dar vieną išmintingų, veiklių ir kūrybiškų specialistų kartą, kad mokslininkai tobulina aplinką, kurioje esame, kuria miestą, šalį, kurioje gyvename. Šiandienos mūsų darbai yra skirti Jums, nes VILNIUS TECH – kuriantiems rytojui!“, – rašoma į kapsulę patalpintame laiške.

A. Daniunas J. Siugzdiniene ir E. Urbonas 3
A. Daniūnas, J. Šiugždinienė ir E. Urbonas

Ceremonijoje dalyvavusi ŠMSM ministrė sveikino visus susirinkusius sakydama, kad vykdomas statybų projektas yra didžiulis žingsnis pirmyn

„Tarpdiscipliniškumas ir inovacijų kultūra, kurie būtini aukšto lygio mokslo pasiekimams, labai priklauso nuo aplinkos, kurioje mes gyvename, dirbame, mokomės. Inovacijos gimsta ten, kur susitinka skirtingų mokslų sritys ir kryptys, todėl džiugu, kad šiuose naujuose korpusuose į vieną vietą susijungs net trys fakultetai. Tikiu, kad čia gims ne viena veržli idėja, atradimas ar projektas, sudarysiantys prielaidas mūsų visų bendram tikslui – pasaulinio lygio konkurencingam mokslui ir studijoms“, – kalbėjo J. Šiugždinienė. 

VILNIUS TECH rektorius pabrėžė naujų – mokomojo ir laboratorinio – korpusų svarbą, didinant universiteto tyrimų ir veiklos tarpdalykiškumą. „Kad būtų sukurtos šiuolaikinės modernios technologijos – ar tai būtų savaeigis automobilis, ar dirbtinio intelekto, robotikos ar koks kitas sprendimas – dažnai kartu turi dirbti Elektronikos, Mechanikos ir Transporto inžinerijos specialistai. Iki šiol glaudesniam fakultetų bendradarbiavimui trukdė fizinis jų nutolimas nuo pagrindinio VILNIUS TECH studentų miestelio Saulėtekyje. Siekdami plėsti mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų bazę, norime kartu sutelkti studentus ir mokslininkus, kurių atliekami tyrimai tarpusavyje yra itin glaudžiai susiję. Tikime, kad toks sprendimas leis pasiekti itin aukštų rezultatų, skatins naujų produktų bei technologijų proveržį, taip reikalingą šalies ekonomikos augimui“, – sakė A. Daniūnas.

VILNIUS TECH mokslininkų misija – įžvelgti perspektyviausias mokslinių tyrimų kryptis, prisidėti prie valstybės bei regiono ūkio, kultūros ir socialinės raidos bei integracijos į globalias rinkas, siekti mokslinės veiklos tarptautinio pripažinimo.

vilnius tech Mechanikos, Elektronikos ir Transporto inžinerijos fakultetai

Naujieji pastatai – šiuolaikiški, modernūs ir taupantys energiją

„Džiaugiamės bendradarbiavimu su VILNIUS TECH ir vertiname galimybę prisidėti prie Lietuvos inžinierių „kalvės“ modernizavimo. Mūsų partnerystė paremta ne tik darbais ir pasitikėjimu – jaučiame sentimentus, nes šiame universitete mokslus krimto ir pagrindus savo tolesnei karjerai pasiruošė didžioji dalis PST inžinierių“, – ceremonijoje kalbėjo E. Urbonas.

Jis pažymėjo, kad šiuo metu atliekami Elektronikos, Mechanikos ir Transporto inžinerijos mokomojo ir laboratorijų korpusų projektavimo bei statybos darbai yra vykdomi taikant BIM metodologiją, padedančią optimizuoti ir tinkamai valdyti visus statybų procesus. Šiuose korpusuose jau antroje 2022 m. pusėje įrengtose akustinėse, gamybinėse ir moderniose laboratorinėse patalpose bei auditorijose dirbs studentai ir dėstytojai.

Naujieji pastatai suprojektuoti pagal mokslo ir studijų infrastruktūrai keliamus reikalavimus ir VILNIUS TECH poreikius. Atsižvelgiant į šiuolaikines technologijas, naudojamos modernios, aplinką tausojančios medžiagos bei energiją taupančios inžinerinės sistemos. 

Projekto autoriai – bendrovės „TAEM architektai“ (dabartinis pavadinimas UAB „MUTUUS“).

vilnius tech

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video