Top Baneris

Vilnius patvirtino žemės mokesčio tarifus

2017 lapkričio 24 d.
S. Žiūros nuotr.
S. Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Sostinės taryba patvirtino 2018 metų žemės mokesčio tarifus. Kitais metais dalis vilniečių už žemę mokės mažiau. Gyventojams kitąmet bus taikomas 0,08 proc. žemės mokesčio tarifas, šiemet jis siekė 0,12 proc. Įmonėms žemės mokesčio tarifas nesikeis, jis liks toks pats kaip ir šiemet – 0,12 proc.

Taip pat liks galioti 10 arų nepamokestinamojo dydžio lengvata pensinio amžiaus vilniečiams, neįgaliesiems bei nepilnamečiams, kurių šeimose nėra darbingų asmenų.

Didesni mokesčiai teks tik tiems žemės savininkams, kurie turi žemės, bet jos nenaudoja, neplėtoja statybų ar kitos veiklos, ir sklypai yra apleisti bei netvarkomi. Tokių sklypų savininkams bus taikomas maksimalus įstatymu leidžiamas žemės mokesčio tarifas – 4 proc. Tokiu mokesčiu siekiama paskatinti žemės sklypų savininkus labiau prižiūrėti savo nuosavybę, mažinti apleistų ir neprižiūrimų žemės sklypų skaičių Vilniaus mieste. Nustačius 4 proc. žemės mokesčio tarifą nenaudojamiems sklypams, į sostinės biudžetą per metus planuojama surinkti apie 300 tūkst. eurų.

2018 metams nustatytas 4 proc. žemės mokesčio tarifas žemės sklypams, kuriuose stovi statiniai, pripažinti savavališka statyba. Padidintas 4 proc. tarifas bus taikomas nuo savavališkos statybos nustatymo akto surašymo dienos iki pašalinimo dienos. 2017 m. buvo pirmi metai, kai toks apmokestinimas pradėtas taikyti, ir jis pasiteisino – tai paskatino sklypų savininkus tvarkytis savavališkos statybos įteisinimą arba pašalinimą. Prognozuojama, kad iki metų pabaigos už šiuos sklypus bus surinkta apie 100 tūkst. eurų pajamų.

Sprendimas dėl žemės mokesčio tarifų įsigalios nuo 2018 m. sausio 1 dienos.

Vilniaus savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video